Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 29 marca 2025 18:45
Reklama

Pijana i bez uprawnień. Jechała audi na podwójnym gazie

W godzinach wieczornych 13 grudnia 2023 roku, 32- letnia tomaszowianka kierując autem osobowym pomimo braku uprawnień i pod wpływem alkoholu, w trakcie jednej minuty doprowadziła do dwóch zdarzeń drogowych najeżdżając na wysepkę dzielącą pasy ruchu i uszkadzając dwa znaki drogowe oraz najeżdżając na tył autobusu komunikacji miejskiej w trakcie jego omijania. Teraz nieodpowiedzialna kierująca za szereg popełnionych wykroczeń oraz przestępstwo kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi jej kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

13 grudnia 2023 roku około 21:20, dyżurny tomaszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie z treści, którego wynikało że doszło do zderzania autobusu komunikacji miejskiej z osobowym audi. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ruchu drogowego, którzy zastali kierujących. Z relacji 31-letniego kierowcy autobusu wynikało, że jechał ulicą Mościckiego w kierunku Warszawskiej, gdy wjeżdżając przy zielonym sygnalizatorze dla swojego kierunku ruchu w ulicę Świętego Antoniego, zauważył z lewej strony nadjeżdżające audi.

Reklama

Pojazdem tym kierowała kobieta, która nie dostosowała się do sygnalizatora mimo, iż dla jej kierunku ruchu sygnalizator wyświetlał światło czerwone, a następnie podczas próby omijania autobusu uderzyła w jego tył. Kierowca autobusu podszedł do audi, którym kierowała kobieta i poczuł od niej woń alkoholu. Odebrał jej kluczyki i powiadomił policję. Kierowca autobusu był trzeźwy. Obecna na miejscu 32-letnia tomaszowianka potwierdziła, iż doprowadziła do zderzenia z autobusem. 

Poddano ją badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało ponad 1,3 promila zwartości tej substancji w jej organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że kobieta nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania. 

To jednak nie koniec kłopotów nieodpowiedzialnej 32-latki. Przy współpracy z operatorami monitoringu miejskiego, policjanci ustalili, iż przedmiotowe zdarzenie z udziałem 32-latki poprzedzało, inne do którego doszło zaledwie chwilę wcześniej na ulicy Świętego Antoniego gdzie kobieta jadąc audi najechała na wysepkę rozdzielającą pasy ruchu i uszkodziła dwa znaki. 

Za popełnione wykroczenia niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, jazdę bez uprawnień i spowodowanie dwóch zdarzeń drogowych oraz przestępstwo kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu tomaszowianka odpowie przed sądem. Grozi jej kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

nienawidzę audi 22.12.2023 11:47
Audi -inny stan umysłu.

Reklama

Opinie

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Przydomowe oczyszczalnie stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem jeśli chodzi o domy jednorodzinne, ale nie tylko. Wielu właścicieli tego typu nieruchomości rozważa budowę takiej instalacji u siebie. Z jakim kosztem jest związana taka inwestycja, co warto wiedzieć na poszczególnych etapach jej realizacji i na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę? Wyjaśniamy! Własną oczyszczalnię ścieków można wybudować jeśli nie posiada się możliwości przyłączenia gospodarstwa domowego do zbiorczej sieci wodno-kanalizacyjnej. Jest to o wiele lepsza alternatywa niż tradycyjne szambo, którego posiadanie wiąże się ze sporymi kosztami eksploatacyjnymi. Przyjrzymy się więc bliżej temu, na czym polega model działania przydomowej oczyszczalni.Data dodania artykułu: 25.03.2025 11:24
Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Statystyczny Polak wytwarza średnio 376 kg odpadów komunalnych rocznie; najmniej mieszkaniec Podkarpacia (250 kg), a najwięcej mieszkaniec Opolszczyzny (480 kg) - wynika z opracowania Instytutu Ochrony Środowiska. Gminy miejskie wytwarzają najwięcej, a gminy wiejskie najmniej odpadów.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:51
Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie

Zmęczonych czuje się 70 proc. polskich rolników, a 62 proc. uważa, że są pozostawieni sami sobie - wynika z badania organizacji More in Common. Wskazano również, że 38 proc. rolników zadeklarowało, że ich gospodarstwa dotknęły susze, a 16 proc. powodzie.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:36
Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama