Jak dostać się do Gdańska?
Niezależnie od tego, z jakiego miejsca w Polsce rozpoczynasz podróż, masz do wyboru mnóstwo środków transportu, które docierają do Gdańska. Do stolicy województwa pomorskiego możesz dostać się za pośrednictwem samolotu, który wylatuje, m.in. z Warszawy i z Krakowa. To wygodne rozwiązanie, jednak nie dla wszystkich. Koszt biletu w jedną stronę przewyższa znacznie cenę podróży innymi środkami transportu.
Wiele osób decyduje się na podróż autobusem lub busem. Taka opcja może być opłacalna, ale na pewno nie komfortowa, chyba że nad morze mamy maksymalnie godzinę drogi. Niestety, pojazdy te mają ograniczoną przestrzeń, przez co trudno zająć wygodną pozycję. Do Gdańska możesz pojechać także samochodem, ale jeśli jesteś z drugiego końca Polski, taka podróż nie jest do końca komfortowa (zwłaszcza dla kierowcy), zabiera też dużo czasu i nierzadko kosztuje sporo nerwów.
Wygodny, opłacalny i szybki środek transportu nad morze
Zamiast samolotu, samochodu czy autobusu możesz wybrać podróż pociągiem. To rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Koleje dojeżdżają nad morze z różnych części Polski. Możesz kupić bilet na pociąg Kraków-Gdańsk, Warszawa-Gdańsk, Tychy-Gdańsk, Częstochowa-Gdańsk i wiele innych połączeń ze wszystkich województw w Polsce.
Kursy do Gdańska obsługiwane są przez wiele rodzajów pociągów, w tym TLK, Intercity oraz Pendolino. Jazda pociągiem jest bardzo komfortowa ze względu na dużą przestrzeń i obszerne siedzenia. Pasażerowie mają dostęp do gniazdek elektrycznych i Internetu. Mogą również skorzystać z oferty wagonu restauracyjnego. Dodatkowo w pociągach nie ma większych ograniczeń co do bagażu. Podróżni mogą zabrać ze sobą nawet rowery.
Zarezerwuj bilety i nocleg
Kiedy już zdecydujesz się na jeden ze środków transportu, zarezerwuj bilet. Im wcześniej to zrobisz, tym lepiej. W innym przypadku może zabraknąć wolnych miejsc. Jeśli wybierzesz podróż pociągiem, kupując bilety z wyprzedzeniem, możesz liczyć na bardzo atrakcyjne zniżki. Jeśli przysługują Ci ulgi ustawowe, nie zapomnij ich zaznaczyć przed opłaceniem rezerwacji.
Po zakupie biletu na podróż, czas na rezerwację noclegu. Wybierz miejsce blisko morza, jeśli planujesz spędzić większość czasu na plaży. Jeśli bardziej zależy Ci na zwiedzaniu miasta, wtedy celuj w oferty hoteli w centrum.
Przygotuj plan zwiedzania
Gdańsk to duże miasto, w którym na turystów czeka ogromna liczba zabytków wartych zobaczenia. Z pewnością nie jest to miejsce, którego wszystkie ciekawe miejsca da się odwiedzić w ciągu dwóch dni.
Przejrzyj przed wyjazdem atrakcje Gdańska i zdecyduj, które z nich interesują Cię najbardziej. Dopasuj liczbę miejsc do odwiedzenia do długości wyjazdu. Nie upychaj na siłę kolejnych atrakcji. Realizacja przeładowanego planu nie przyniesie Ci żadnej radości, a wycieczka stanie się udręką.
Co warto zobaczyć w Gdańsku?
Będąc w stolicy województwa pomorskiego, przede wszystkim warto odwiedzić ulicę Długą, która przechodzi w Długi Targ, będący sercem miasta. To właśnie na nim znajduje się słynna fontanna Neptuna, Dom Uphagena oraz kolorowe kamieniczki. Charakterystycznym elementem Gdańska, a jednocześnie punktem widokowym, jest gotycko-renesansowy ratusz.
Warta odwiedzenia jest także Bazylika Mariacka, będąca największą ceglaną świątynią w Europie. Gdańsk jest miastem bursztynu, dlatego obowiązkowo trzeba wstąpić do Muzeum Bursztynu, które może poszczycić się jedną z największych kolekcji na świecie. Miłośnikom historii na pewno przypadnie do gustu Muzeum II Wojny Światowej – jeden z największych obiektów tego typu na świecie, który powstał w 2017 r. Na koniec warto wstąpić również do Europejskiego Centrum Solidarności, które opowiada o najważniejszych wydarzeniach na Pomorzu.
Napisz komentarz
Komentarze