W programie koncertu znajdą się utwory znane z kultowego już dziś kabaretu „Starszych Panów”. To, co najbardziej zachwyca i łączy wszystkie te kompozycje, to niebanalna harmonia, elastyczność języka, wyrafinowane rymy i doskonała rytmika tekstu przeznaczonego do śpiewania. Będzie można usłyszeć m.in. „Jesienną dziewczynę”, „Po kompocie”, „Zimowy żal” i „Piosenka jest dobra na wszystko”.
- Zaduszki Jazzowe to cykl koncertów, który corocznie gości na naszej scenie – mówi Dorota Ignasiak, dyrektor placówki. – Organizujemy je w okresie sprzyjającym zadumie i wyciszeniu i zapraszamy zawsze wtedy wyjątkowych gości. To się sprawdza, bo nasza widownia wypełnia się po brzegi, co niewątpliwie świadczy o zapotrzebowaniu na wyjątkowy, wysokiej klasy repertuar, często nieznany wcześniej naszym widzom, ale zawsze przyjmowany z nieudawanym entuzjazmem. W tym roku trio Straszni Panowie Trzej przywrócą blask legendarnym twórcom polskiego kabaretu, jakimi bez wątpienia byli Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski w swoim Kabarecie Starszych Panów. Ze sceny wybrzmią, myślę, że znane wszystkim piosenki, które przez lata nie straciły swoich walorów, są chętnie odtwarzane i na pewno z sentymentem do nich powrócimy. A że piosenka jest dobra na wszystko, to już dziś bardzo serdecznie zapraszam Państwa na ten wyjątkowy koncert.
Duet autorski Starszych Panów czyli Jeremi Przybora – autor tekstów i Jerzy Wasowski – kompozytor pojawili się ze swoim kabaretem w Telewizji Polskiej, wkrótce po jej powstaniu, jesienią 1958 roku. Przez kolejne osiem lat twórcy regularnie dostarczali widzom znakomitej rozrywki, snując opowieści, sami wykonując swoje utwory oraz zapraszając do ich wykonania wschodzącą elitę polskich aktorów, m. in.: Kalinę Jędrusik, Barbarę Krafftównę, Aleksandrę Śląską, Krystynę Sienkiewicz, Irenę Kwiatkowską, Wiesława Michnikowskiego i wielu innych. Utwory Starszych
Panów do dziś nie racą na aktualności, co z pewnością na scenie Pcas-u pokażą Straszni Panowie Trzej. Czy rzeczywiście są tacy „straszni”, będzie można się przekonać już 6 listopada o godz. 18.00. Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie placówki przy ul. Farbiarskiej 20/24.
Napisz komentarz
Komentarze