- Na wyraźną prośbę radnych, w swoim wystąpieniu podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej poruszyłem także problem celowej kampanii dezinformacyjnej i wprowadzania mieszkańców w błąd, prowadzonej przez jednego z radnych i byłego kandydata na burmistrza - czytamy w oświadczeniu. - Ja przyzwyczaiłem się do tych ataków już od kilku miesięcy, jednak w ostatnim czasie celem hejterskich wpisów w mediach społecznościowych, a także ataków słownych na komisjach, stali się również inni radni. Nie wyrażam i nie będę wyrażał zgody na tego typu zachowania!
Nie jest prawdą, że radni nie płacą za wodę i ścieki.
Nie jest prawdą, że radni korzystają z odroczeń podatkowych,
Nie jest prawdą, że radni mają specjalne ulgi przy zakupie ziemi z racji pełnienia tej funkcji.
- dementuje burmistrz i przy okazji wskazuje na charakter zarzutów podnoszony przeciwko radnym Ujazdu.
- Jeśli z powodu braku własnych sukcesów jeden z radnych postanowił atakować na oślep swoje koleżanki i kolegów radnych, to ja nie zamierzam pozostawiać takiego działania bez odpowiedzi. Tym bardziej, ze to nie był pierwszy raz kiedy, celowo lub nie, podawał on nieprawdziwe informacje, wcześniej mijał się z prawdą przy okazji remontu Placu Wolności, Alei Zakochanych czy remontu placu Zabaw w Osiedlu Niewiadów - twierdzi Artur Pawlak i przywołuje kolejne nieprawdziwe informacje rozpowszechniane na temat sytuacji w Ujeździe.
Ten sam radny napisał, że zadłużenie gminy to 39 mln. Na tamten czas zadłużenie, było o 6 milionów mniejsze, a na koniec roku, o czym zapewne wie, spadnie poniżej 30 mln PLN.
Co więcej z premedytacją pomija fakt, że płacimy od tych kredytów odsetki dużo mniejsze, niż mieszkańcy płacą w swoich bankach.
Mój były kontrkandydat w kontekście świetlicy Bukowie ponownie wraca też do dawno wyjaśnionych spraw, nie przyjmuje do wiadomości podstawowych faktów:
Budynek świetlicy w Bukwie jest samowolą budowlaną.
Budynek nie posiada stosownej dokumentacji co uniemożliwia staranie się o jakiekolwiek dotacje, chociażby na remont.
Budynek nie spełnia obecnych norm i przepisów np. przeciwpożarowych, dach ma pokrycie z azbestu itp. itd.
Z analizy ekspertyzy jasno wynika, że koszt remontu budynku, szacowany na około 3-4 mln złotych, będzie wyższy niż koszt poniesiony z budżetu gminy po uzyskaniu dofinansowania na budowę nowego obiektu.
Gmina stworzyła i złożyła za wiedzą rady wniosek o dofinansowanie dot. Budowy Nowej Świetlicy w Bukwie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.
Jeśli pozyskamy dofinansowanie będziemy realizować projekt pod nazwą: "Budowa Przystanku Buków – miejsca sprzyjającego budowaniu rozpoznawalnej marki turystycznej w Województwie Łódzkim", który będzie pełnił funkcję nie tylko nowoczesnej, multimedialnej świetlicy ale także małego muzeum poświęconego historii mieszkańców Bukowa.
Tak zdecydowała Rada Miejska w Ujeździe a Burmistrz ten scenariusz realizuje.
Tak też zadecydowali mieszkańcy podczas konsultacji.
Tak też zadecydowali mieszkańcy podczas wyborów samorządowych, ponieważ kandydat, który głośno sprzeciwiał się budowie nowej świetlicy otrzymał najniższe poparcie
Napisz komentarz
Komentarze