Całość została zrealizowana przez wykwalifikowaną kadrę Zespołu Zabezpieczenia Medycznego, we współpracy z Polskim Towarzystwem Ratunkowym z Bydgoszczy. Dzięki zdobytym umiejętnościom, uczestnicy szkolenia są przygotowani do udzielania pierwszej pomocy zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. To oznacza, że są oni gotowi działać w sytuacjach nagłych oraz mają obowiązek niesienia pomocy każdej osobie, która tego wymaga.
Podczas szkolenia żołnierze nauczyli się między innymi podstaw organizacji systemu ratownictwa medycznego, zasad bezpieczeństwa podczas działań, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, obsługi defibrylatora automatycznego, postępowania w urazach i stanach nagłych, takich jak zawał serca czy udar mózgu. Istotną część kursu stanowiły intensywne ćwiczenia praktyczne oraz symulacje, które doskonaliły umiejętność działania w trudnych i dynamicznie zmieniających się warunkach.
9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej dba o wszechstronne przygotowanie swoich żołnierzy. Ratownictwo medyczne to kluczowy element działań, które wzmacniają ich zdolności nie tylko na polu walki, ale również w codziennej służbie dla społeczeństwa. Dzięki zdobytym umiejętnościom żołnierze mogą nieść pomoc w sytuacjach kryzysowych, takich jak wypadki, klęski żywiołowe czy zdarzenia masowe. Obecność przeszkolonych ratowników w strukturach WOT to ważny krok ku zwiększeniu bezpieczeństwa mieszkańców województwa łódzkiego. Społeczność lokalna może czuć się pewnie, wiedząc, że w jej pobliżu są osoby gotowe, by w razie potrzeby działać szybko i profesjonalnie.
Napisz komentarz
Komentarze