Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 10:46
Reklama
Reklama

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

W miniony weekend, 24.-26. marca, odbył się 28. Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Zielona Nuta”. W tym roku udział wzięło prawie 180 uczestników w 39 zespołach.

 

[reklama2]

 

Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach tematycznych – piosenki harcerskiej i turystycznej oraz piosenki żołnierskiej i patriotycznej. Dodatkowo każda z kategorii oceniana była z podziałem na trzy grupy wiekowe – zuchy (7-11 lat), harcerze (12-16 lat) oraz wędrownicy (powyżej 16 lat). W tegorocznej edycji ocenie osobno zostały poddane osoby przynależące do Związku Harcerstwa Polskiego oraz osoby niezrzeczone – wokaliści i zespoły ze szkół i placówek kultury (kategoria OPEN). Oprócz Tomaszowian, na scenie wystąpili uczestnicy z Inowłodza, Opoczna, Radomska, Starachowic, Zgierza oraz Ostrzeszowa.

Wszyscy, którzy pojawili się już w piątek, mogli skorzystać z noclegu na terenie Zespołu Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim przy ulicy Ostrowskiego 14. Wieczór upłynął przy dźwiękach gitar i rozgrzewanych przed przesłuchaniami głosów.

Muzyczne zmagania rozpoczęły się w sobotę o 9 rano na deskach sceny Ośrodka Kultury „Tkacz”, gdzie już od lat odbywa się Festiwal. Jury pod przewodnictwem pani Katarzyny Borowskiej - kierowniczki Miejskiego Ośrodka Kultury – wraz z panią Agnieszką Dąbrowską, panią Magdalena Dudaczyk oraz druhami pwd. Szczepanem Goską i phm. Kamilem Borkowskim do godziny 15-tej wysłuchali wszystkich wokalistów, a następnie przystąpili do obradowania. Na uczestników czekał w tym czasie pyszny obiad. Po chwili odpoczynku pojechali oni na ognisko, które odbyło się na terenie Skansenu Rzeki Pilicy. Pokonanie drogi z Zespołu Szkół nr 4 do Skansenu nie stanowiło problemu, ponieważ Miejski Zakład Komunikacji w Tomaszowie Mazowieckim zapewnił wszystkim biorącym udział w Festiwalu darmowe przejazdy autobusami. Po powrocie i chwili odpoczynku odbyły się jeszcze gry i zabawy muzyczne, w których uczestnicy zawalczyli o cukierki i drobne nagrody.

Niedzielne ogłoszenie laureatów poprzedził koncert Harcerskiego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego "Wołosatki". Podczas niego sala wypełniona była po brzegi, a wszyscy doskonale bawili się i śpiewali razem z zespołem.

Oficjalne zakończenie Festiwalu rozpoczęto od podziękowań osobom i instytucjom wspierającym, tj. Staroście Powiatu tomaszowskiego – panu Mirosławowi Kuklińskiemu oraz Starostwu Powiatowemu za patronat honorowy, Prezydentowi Miasta Tomaszowa Mazowieckiego – panu Marcinowi Witko oraz Urzędowi Miasta, Wójtowi Gminy Tomaszów Mazowiecki – panu Franciszkowi Szmiglowi oraz Urzędowi Gminy, Miejskiemu Centrum Kultury na czele z panią Anną Zwardoń, dyrektorowi Zespołu Szkół nr 4 – pani Wacławie Bąk, Miejskiemu Zakładowi Komunikacji, sklepowi meblowemu „Józef”, producentowi wyrobów z drobiu „Rol-Drob S.A.”, sklepowi sportowemu Maratończyk, sklepowi sportowemu Południk20 oraz Cukierni Mazurek.

 


Po podziękowaniach nadszedł czas na przedstawienie zwycięzców oraz wręczenie dyplomów i nagród. Następnie laureaci trzech pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach zaprezentowali po jednym utworze konkursowym.

W kategorii OPEN w piosence harcerskiej i turystycznej wśród zuchów pierwsze miejsce otrzymali ex aequo zespół Szalone Dzieciaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 oraz Ada Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 12. Na drugim miejscu znalazł się duet ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim – Natalia Marmur i Wiktoria Pająk, zaś trzecia nagroda powędrowała do Joanny Dziedzic, również ze Szkoły Podstawowej nr 12. Wśród trochę starszych przyznano jedynie dwa drugie miejsca Justynie Borkowskiej z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 oraz Mai Kunieckej z Zespołu Szkół nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. W piosence żołnierskiej i patriotycznej najlepsza wśród najmłodszych okazała się Iga Lewandowska z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim, drugie miejsce otrzymał duet ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim - Natalia Kaszluga i Michalina Kurzyk, zaś trzecie miejsce zdobyła Natalia Kaszluga ze Szkoły Podstawowej nr 12. W grupie wiekowej od 12 do 16 lat pierwsze miejsce powędrowało do duetu z Zespołu Szkół nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim - Mai Kunieckiej i Anny Mazur, drugie do Marty Miller ze Starachowickiego Centrum Kultury, natomiast trzecie do Justyny Borkowskiej z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim. W obu kategoriach tematycznych nikt nie wystąpił w grupie wiekowej powyżej 16 lat.

Wśród członków Związku Harcerstwa Polskiego również nagrodzono tych najbardziej utalentowanych. W piosence żołnierskiej i patriotycznej wśród zuchów wyróżniono 7 Gromadę Zuchową „Leśne Duszki”, a wśród harcerzy zespół „Pluszaki” z 15 Tomaszowianie Drużyny Harcerzy „Dziewięćsił” im. rot. Witolda Pileckiego. Pośród wędrowników wyróżnienie powędrowało do Kręgu Starszyzny Hufca Inowłódz „Węzeł”, zaś trzecie miejsce otrzymała 3 Zgierska Wodna Drużyna Wędrownicza „Andromeda”. W piosence harcerskiej i turystycznej wśród zuchów najlepszy okazał się zespół ZuzuDżem z Hufca Inowłódz, zaraz za nim uplasowała się 4 Ujezdzka Gromada Zuchowa „Wolne Orły”, zaś trzecie miejsce zajęła 8 Lubocheńska Gromada Zuchowa „Kubusiowe Bractwo”. Z harcerzy pierwsze miejsce zdobyła Anna Orczyk z Hufca Starachowice, drugie zajęła 7 Radomszczańska Drużyna Harcerska „Dębina, trzecie 22 Tomaszowska Artystyczna Drużyna Harcerska „Słoneczni” im. Aleksandra Kamińskiego. Wyróżniono również Zespół „Pomarańczarnia Young” z 115 Drużyny Harcerskiej „Pomarańczarnia” z Hufca Starachowice. Wśród najstarszych wyróżniono zespół „Wilki” z Hufca Inowłódz, trzecie miejsce zagarnęła 3 Zgierska Wodna Drużyna Wędrownicza „Andromeda”, zaś drugie Zespół „Pomarańczarnia Old” z 115 Drużyny Harcerskiej „Pomarańczarnia” z Hufca Starachowice. Całe spotkanie zamknął występem zespół „Na kwintę” z Hufca Opoczno, który otrzymał w tegorocznej edycji Festiwalu nagrodę Grand Prix oraz zajął pierwsze miejsce w omawianej ostatnio kategorii.


Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a każdemu uczestnikowi dziękujemy za udział i zapraszamy ponownie za rok!

Do zobaczenia! Czuwaj!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie
Rząd nie dostrzega systemowej luki - a mógłby zyskać ponad miliard złotych z podatków i uchronić Polaków przed szeregiem zagrożeń. Teraz tracą wszyscy - państwo i konsumenci – alarmuje WEI w nowym raporcie Rząd planuje na 2025 rok rekordowy deficyt w finansach publicznych. Szukając dodatkowych źródeł i oszczędności, władze ignorują zjawisko, o którym od kilku lat alarmują eksperci – szarą strefę na rynku kasyn online. Tylko w zeszłym roku obrót na nielegalnych witrynach hazardowych oferujących kasyna online wyniósł prawie 26 mld zł, pieniądze Polaków trafiły do firm zarejestrowanych w rajach podatkowych, m.in. Curacao oraz na Malcie – podaje WEI w raporcie.Data dodania artykułu: 16.12.2024 13:47 Ruszyło głosowanie na Samochodową Premierę Roku OTOMOTO. Wybierz faworyta i wygraj 20 000 zł W ramach konkursu TYTANI OTOMOTO 2024/2025 pojawia się nowa kategoria - Samochodowa Premiera Roku OTOMOTO. To jedyna kategoria, w której zwycięzcę wybiorą fani motoryzacji w otwartym plebiscycie. Za udział w głosowaniu mogą zdobyć nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych. Głos można oddać do końca stycznia 2025 r. za pośrednictwem strony konkursowej w serwisie OTOMOTO News.Data dodania artykułu: 16.12.2024 13:19 Od 30 lat na straży bezpieczeństwa oszczędności Polaków 14 grudnia 1994 roku Sejm RP zdecydował o powstaniu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) – instytucji, która stoi na straży bezpieczeństwa oszczędności Polaków. Od początku działania BFG jest gotowy, by – jeśli zajdzie taka konieczność – wypłacić klientom banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej środki do ustawowego limitu gwarancji, który od 2010 roku wynosi równowartość w złotych 100 tys. euro.Data dodania artykułu: 16.12.2024 11:54
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Sztuka – Sport – Olimpiada Na wystawie zatytułowanej „Sztuka – Sport – Olimpiada”, prezentowane są obrazy oraz sylwetki tomaszowskich olimpijczyków którzy reprezentowali nasze miasto, a tym samym nasz kraj, na olimpijskich stadionach, w różnych dyscyplinach sportowych. Tematyka sportu została przedstawiona w malarstwie, nurcie pop artu. Na płótnach przedstawione są różne dyscypliny lekkoatletyki i nie tylko. Prezentujemy dzieła Niny Habdas (1942–2003), łódzkiej malarki i graficzki, Wiesława Garbolińskiego (1927–2014), Andrzeja Szonerta (1938–1993) i Benona Liberskiego (1926–1983). Płótna powstały w latach siedemdziesiątych XX wieku, podczas Pleneru Olimpijskiego zorganizowanego w Spale koło Tomaszowa Mazowieckiego. Prezentowane obrazy zostały przekazane w darze tomaszowskiemu Muzeum w latach 70. XX wieku przez Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Wystawę uzupełniają informacje o Tomaszowskich Olimpijczykach, pamiątki Stanisławy Pietruszczak z XII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku (1976) oraz znaczki poczty japońskiej wydane z okazji XVIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Nagano (1998), podarowane Muzeum przez Pawła Abratkiewicza. Wystawa przypomina nam o pięknej tradycji umacniania więzi pomiędzy ideą sportu olimpijskiego a twórczością artystyczną, która może kształtować humanistyczne wartości sportu i kreować jego wizerunek w społeczeństwie. Zapraszamy do zwiedzania wystawy w dniach 1 sierpnia – 27 października 2024 r., w godzinach otwarcia Muzeum: od wtorku do piątku od godz. 9.00 do 16.00, w soboty i niedziele od godz. 10.00 do 16.00 (w poniedziałek nieczynne). Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.08.2024
Helios zaprasza na Maraton Sylwestrowy  Jak co roku kino Helios zaprasza na nietuzinkowego sylwestra w filmowych klimatach. Tym razem oprócz gwiazd kina, będą nas bawić również giganci muzyki. W zależności od zestawu na który się zdecydujemy, na wielkim ekranie zobaczymy Nicole Kidman, Antonio Banderas’a, a potem jeszcze Celeste Dalla Porta i Gary’ego Oldman’a lub Robbie’go Williams’a we własnej osobie oraz Boba Dylana, zagranego przez Timothée Chalamet’aW zestawie pierwszym, na początek w doskonały nastrój wprowadzi nas ROBBIE WILLIAMS, czyli prawdziwa „sceniczna małpa”. Ten film to porywający, niebanalny portret zwykłego brytyjskiego chłopaka, który podbił świat rozrywki najpierw w zespole Take That, a potem w karierze solowej. Po przerwie na powitanie Nowego Roku, jego miejsce zajmie Timothée Chalamet, który wcielił się w rolę wielkiego Boba Dylana! Gwarantujemy, że nie zabraknie doskonałej muzyki, wspaniałych emocji, zabawy i dobrego smaku, a to wszystko w niepowtarzalnej kinowej atmosferze. swoich pasażerów do ich domu…Z kolei w zmysłowym zestawie drugim gwarantujemy zabawę w towarzystwie zniewalająco pięknych kobiet i nie mniej przystojnych mężczyzn, ich nieposkromionych żądz i romansów. Na początek Nicole Kidman w filmie „BABYGIRL”, a po przerwie na noworoczny toast, również przedpremierowo film mistrza Paolo Sorrentino, „BOGINI PARTENOPE”. Będzie energetycznie, romantycznie, ale przede wszystkim bardzo zmysłowo... Wszystko to w niepowtarzalnej kinowej atmosferzeCałość dopełni skromny sylwestrowy poczęstunek przygotowany przez Puchatek obiady na dowóz oraz lampka szampana o północy.Bilety na Sylwestrową odsłonę cyklu Nocne Maratony Filmowe dostępne są na stronie: www.helios.pl, w kasach kin Helios w całej Polsce oraz w aplikacji mobilnej. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić. Do zobaczenia na nocnych seansach!Data rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama