Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 05:21
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

W miniony weekend, 24.-26. marca, odbył się 28. Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Zielona Nuta”. W tym roku udział wzięło prawie 180 uczestników w 39 zespołach.

 

[reklama2]

 

Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach tematycznych – piosenki harcerskiej i turystycznej oraz piosenki żołnierskiej i patriotycznej. Dodatkowo każda z kategorii oceniana była z podziałem na trzy grupy wiekowe – zuchy (7-11 lat), harcerze (12-16 lat) oraz wędrownicy (powyżej 16 lat). W tegorocznej edycji ocenie osobno zostały poddane osoby przynależące do Związku Harcerstwa Polskiego oraz osoby niezrzeczone – wokaliści i zespoły ze szkół i placówek kultury (kategoria OPEN). Oprócz Tomaszowian, na scenie wystąpili uczestnicy z Inowłodza, Opoczna, Radomska, Starachowic, Zgierza oraz Ostrzeszowa.

Wszyscy, którzy pojawili się już w piątek, mogli skorzystać z noclegu na terenie Zespołu Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim przy ulicy Ostrowskiego 14. Wieczór upłynął przy dźwiękach gitar i rozgrzewanych przed przesłuchaniami głosów.

Muzyczne zmagania rozpoczęły się w sobotę o 9 rano na deskach sceny Ośrodka Kultury „Tkacz”, gdzie już od lat odbywa się Festiwal. Jury pod przewodnictwem pani Katarzyny Borowskiej - kierowniczki Miejskiego Ośrodka Kultury – wraz z panią Agnieszką Dąbrowską, panią Magdalena Dudaczyk oraz druhami pwd. Szczepanem Goską i phm. Kamilem Borkowskim do godziny 15-tej wysłuchali wszystkich wokalistów, a następnie przystąpili do obradowania. Na uczestników czekał w tym czasie pyszny obiad. Po chwili odpoczynku pojechali oni na ognisko, które odbyło się na terenie Skansenu Rzeki Pilicy. Pokonanie drogi z Zespołu Szkół nr 4 do Skansenu nie stanowiło problemu, ponieważ Miejski Zakład Komunikacji w Tomaszowie Mazowieckim zapewnił wszystkim biorącym udział w Festiwalu darmowe przejazdy autobusami. Po powrocie i chwili odpoczynku odbyły się jeszcze gry i zabawy muzyczne, w których uczestnicy zawalczyli o cukierki i drobne nagrody.

Niedzielne ogłoszenie laureatów poprzedził koncert Harcerskiego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego "Wołosatki". Podczas niego sala wypełniona była po brzegi, a wszyscy doskonale bawili się i śpiewali razem z zespołem.

Oficjalne zakończenie Festiwalu rozpoczęto od podziękowań osobom i instytucjom wspierającym, tj. Staroście Powiatu tomaszowskiego – panu Mirosławowi Kuklińskiemu oraz Starostwu Powiatowemu za patronat honorowy, Prezydentowi Miasta Tomaszowa Mazowieckiego – panu Marcinowi Witko oraz Urzędowi Miasta, Wójtowi Gminy Tomaszów Mazowiecki – panu Franciszkowi Szmiglowi oraz Urzędowi Gminy, Miejskiemu Centrum Kultury na czele z panią Anną Zwardoń, dyrektorowi Zespołu Szkół nr 4 – pani Wacławie Bąk, Miejskiemu Zakładowi Komunikacji, sklepowi meblowemu „Józef”, producentowi wyrobów z drobiu „Rol-Drob S.A.”, sklepowi sportowemu Maratończyk, sklepowi sportowemu Południk20 oraz Cukierni Mazurek.

 


Po podziękowaniach nadszedł czas na przedstawienie zwycięzców oraz wręczenie dyplomów i nagród. Następnie laureaci trzech pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach zaprezentowali po jednym utworze konkursowym.

W kategorii OPEN w piosence harcerskiej i turystycznej wśród zuchów pierwsze miejsce otrzymali ex aequo zespół Szalone Dzieciaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 oraz Ada Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 12. Na drugim miejscu znalazł się duet ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim – Natalia Marmur i Wiktoria Pająk, zaś trzecia nagroda powędrowała do Joanny Dziedzic, również ze Szkoły Podstawowej nr 12. Wśród trochę starszych przyznano jedynie dwa drugie miejsca Justynie Borkowskiej z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 oraz Mai Kunieckej z Zespołu Szkół nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. W piosence żołnierskiej i patriotycznej najlepsza wśród najmłodszych okazała się Iga Lewandowska z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim, drugie miejsce otrzymał duet ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim - Natalia Kaszluga i Michalina Kurzyk, zaś trzecie miejsce zdobyła Natalia Kaszluga ze Szkoły Podstawowej nr 12. W grupie wiekowej od 12 do 16 lat pierwsze miejsce powędrowało do duetu z Zespołu Szkół nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim - Mai Kunieckiej i Anny Mazur, drugie do Marty Miller ze Starachowickiego Centrum Kultury, natomiast trzecie do Justyny Borkowskiej z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim. W obu kategoriach tematycznych nikt nie wystąpił w grupie wiekowej powyżej 16 lat.

Wśród członków Związku Harcerstwa Polskiego również nagrodzono tych najbardziej utalentowanych. W piosence żołnierskiej i patriotycznej wśród zuchów wyróżniono 7 Gromadę Zuchową „Leśne Duszki”, a wśród harcerzy zespół „Pluszaki” z 15 Tomaszowianie Drużyny Harcerzy „Dziewięćsił” im. rot. Witolda Pileckiego. Pośród wędrowników wyróżnienie powędrowało do Kręgu Starszyzny Hufca Inowłódz „Węzeł”, zaś trzecie miejsce otrzymała 3 Zgierska Wodna Drużyna Wędrownicza „Andromeda”. W piosence harcerskiej i turystycznej wśród zuchów najlepszy okazał się zespół ZuzuDżem z Hufca Inowłódz, zaraz za nim uplasowała się 4 Ujezdzka Gromada Zuchowa „Wolne Orły”, zaś trzecie miejsce zajęła 8 Lubocheńska Gromada Zuchowa „Kubusiowe Bractwo”. Z harcerzy pierwsze miejsce zdobyła Anna Orczyk z Hufca Starachowice, drugie zajęła 7 Radomszczańska Drużyna Harcerska „Dębina, trzecie 22 Tomaszowska Artystyczna Drużyna Harcerska „Słoneczni” im. Aleksandra Kamińskiego. Wyróżniono również Zespół „Pomarańczarnia Young” z 115 Drużyny Harcerskiej „Pomarańczarnia” z Hufca Starachowice. Wśród najstarszych wyróżniono zespół „Wilki” z Hufca Inowłódz, trzecie miejsce zagarnęła 3 Zgierska Wodna Drużyna Wędrownicza „Andromeda”, zaś drugie Zespół „Pomarańczarnia Old” z 115 Drużyny Harcerskiej „Pomarańczarnia” z Hufca Starachowice. Całe spotkanie zamknął występem zespół „Na kwintę” z Hufca Opoczno, który otrzymał w tegorocznej edycji Festiwalu nagrodę Grand Prix oraz zajął pierwsze miejsce w omawianej ostatnio kategorii.


Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a każdemu uczestnikowi dziękujemy za udział i zapraszamy ponownie za rok!

Do zobaczenia! Czuwaj!


Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Zdobywcy nagrody Grand Prix - zespół "Na Kwintę" z Hufca Opoczno

Zdobywcy nagrody Grand Prix - zespół "Na Kwintę" z Hufca Opoczno

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Gwiazdy niedzielnego spotkania - zespół Wołosatki

Gwiazdy niedzielnego spotkania - zespół Wołosatki

Gwiazdy niedzielnego spotkania - zespół Wołosatki

Gwiazdy niedzielnego spotkania - zespół Wołosatki

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!

Odbyła się kolejna "Zielona Nuta"!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama