Żołnierze przez dwa tygodnie realizują zajęcia w ramach podwodnego szkolenia inżynieryjnego doskonaląc swoje umiejętności m.in. z zasad i sposobów prowadzenia rozpoznania przeszkód wodnych i obiektów hydrotechnicznych, organizowania i prowadzenia podwodnych prac wydobywczych. Ponadto, doskonalą procedury ratownictwa w sytuacjach awaryjnych oraz udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Nurkowie każdego dnia starannie przygotowują się do wykonywania prac podwodnych. Nie straszne są dla nich silny wiatr i zimna woda, bez względu na warunki atmosferyczne nurkowie wykonują swoje zadania. Dobra organizacja stanowiska nurkowego, dokładnie sprawdzony sprzęt nurkowy oraz organizacja i omówienie technik nurkowania pozwoli bezpiecznie wykonać zadanie pod wodą.
Umiejętności zdobyte w trakcie szkolenia wykorzystywane są przez żołnierzy w rejonach występowania zbiorników i przeszkód wodnych oraz podczas zabezpieczenia przepraw przez przeszkody wodne i skoków spadochronowych do wody.
Większość żołnierzy biorących udział w szkoleniu to doświadczeni nurkowie. W ciągu roku przebywają pod wodą min. 90 godzin. Pomimo tak dużego doświadczenia wciąż ćwiczą działanie w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnych, a także powtarzają przepisy bezpieczeństwa podczas nurkowania ponieważ każdy nieprzemyślany ruch w trakcie nurkowania jest nieodwracalny.
Za sześć tygodni kolejne zgrupowanie tym razem na zbiorniku Czorsztyńskim.
[reklama2]
Napisz komentarz
Komentarze