Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 01:18
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Służba! Panie Prezydencie

SŁUŻBA, BRATERSTWO I SAMOROZWÓJ to 3 filary harcerskiego wychowania. Realizacja SŁUŻBY ma być odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, której przedstawicielami są wybrane przez mieszkańców władze gminne.

Coroczne Dożynki Prezydenckie w Spale to obowiązek służby jakie przyjęło na siebie środowisko 247 Szczepu Perpetuum Mobile w Spale z Hufca Inowłódz już w 2004 roku. Od tamtej pory wspólnie z władzami samorządowymi i innymi środowiskami harcerskimi nasi harcerze udowadniają, że celowe jest są działania na terenie gminy wpierające władze samorządowe.


W ciągu tych lat harcerze z Hufca Inowłódz wspólnie z harcerzami Hufca Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski czy Strzelcami uczestniczyli w mszy świętej, pilnowali wieńce, roznosili ulotki z planami Dożynek, pomagali przy Pociągu Retro, utrzymywali porządek na trasie przemarszu wieńców na teren COS w Spale. Nie robią tego dla poklasku, nie robią tego dla nagród, to czysta harcerska służba.


Co roku przedstawiciele władz lokalnych i harcerskich zapraszani są do pałacu Prezydenckiego na podziękowanie od Pary Prezydenckiej za wkład i zaangażowanie w organizację Dożynek Prezydenckich. W tym roku ta uroczystość miała miejsce wczoraj czyli 11X2016r. To wspaniała tradycja i miłe wyróżnienie, które jest symboliczne przy zaangażowaniu ponad 200 harcerzy i zuchów, a jednak zawsze wyróżnieni czują się wspaniale, kiedy mogą zobaczyć Parę Prezydencką i miejsce w którym oni przebywają.


Jednak zawsze, kiedy widzę błyski fleszy i zdjęcia z Pałacu Prezydenckiego, przypominam sobie ile trudu i zaangażowania kosztowała ta pomoc. Dumna jestem z harcerzy inowłodzkich, że co roku podejmują się pełnymi siłami i pełną frekwencją SŁUŻBY. Dlatego zawsze na widok zdjęć z Warszawy mam ochotę powiedzieć: Służba! Panie Prezydencie.


Dziękuję, że mamy ku temu okazję

 

[reklama2]

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Piter 13.10.2016 00:20
Gdzie się nie obejrzę tam widzę Dudę ??!!

bez pierdół 12.10.2016 22:01
Instytucje kultury z Tomaszowa od zawsze brały udział w dożynkach w Spale. I nie było to nigdy nic niezwykłego. To "burakom" z politycznego nadania, co są na stanowiskach od dwóch lat, wydaje się że odkrywają Amerykę. Kiwnie taki małym palcem w bucie i już "od 2 lat bierze czynny udział", ha, ha, ha. Nie było was i było życie na ziemi, nie będzie wasz i też będzie się działo. I całe szczęście.

No 12.10.2016 15:57
cóż para prezydencka ma harcerzy tak zresztą jak i cały naród w głębokim poważaniu . Jest to przykre , ale niestety prawdziwe . On uważa tylko prezia i kolegów z pisu , a reszta choćby na rzęsach stawała to i tak się nie liczy jeśli pisowi nie przyklaskuje . Za rok na dożynkach niech harcerze przykleją sobie na plecach i na piersiach hymny pochwalne pisu i kaczora , to może wtedy zostaną przez marionetkę zauważone !

Druchu 12.10.2016 14:33
Szczepanie czuj czuj czuwaj!!!

JohnyWalker 12.10.2016 14:09
Harcerze i Strzelcy to bodajże jedyne organizacje, które działają w trakcie dożynek w 100% społecznie. Obserwując tegoroczne dożynki z zaskoczeniem dowiedziałem się że Prezydent Andrzej Duda podziękował, jeszcze w Spale, za ich organizację panu Marcinowi Witko - Prezydentowi Tomaszowa (sic) pomijając głównych organizatorów samorządowych czyli Starostwo i Gminę Inowłódz. Ale pewnie nie ma się co dziwić, gdyż obaj Panowie to starzy koledzy. Z zaciekawieniem obserwowałem 11 października grupę około 40 osób zmierzających do Pałacu przy ulicy Karkowskie Przedmieście. Grupę według mojej wiedzy delegowaną przez Urząd Miejski w Tomaszowie. Czymże zasłużyli się ci ludzie w trakcie organizacji i trwania Dożynek? Potrzebne igrzyska? Macie!!! Aż się boję co będzie jeżeli pogłoska o włączeniu w granice miasta najbardziej dochodowych miejscowości przemieni się w rzeczywistość. Kto zadba o interesy miejscowości mających 300-500 mieszkańców? Wszak potrzeby ta władza ma zwyczaj mierzyć głosami. Kogo będzie wspierać? 500 osób czy 60 tysięcy?

ja 12.10.2016 15:15
Ale wiesz, że miasto od dwóch lat bierze udział czynnie w organizacji dożynek? Organizowali całą strefę dziecka, stoiska promocyjne, aleje wymierających zawodów itd, pracownicy urzędu pomagali przy obsłudze wejść itd.

apparitor 12.10.2016 19:14
MOK,DOK.TKACZ.

mowisz o spacerze 12.10.2016 19:30
pań z UM w korowodzie dożynkowym z wieńcami? bo w biurze dożynkowym z miasta raczej nikogo nie było i w centrum spały również

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama