Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 29 marca 2025 17:16
Reklama

Trzecie zwycięstwo z rzędu

Występowanie w roli faworyta nie zawsze działa pozytywnie na pretendenta do wygranej. Jednak, niemal zawsze działa mobilizująco na rywala. Tak było i tym razem. Mecz teoretycznie „do wygrania” nie był jednostronnym widowiskiem pomimo zwycięstwa Lechii 3:0. Gospodarze, LKPS Borowno, postawili twarde warunki i w secie nr 3, o losie wygranej Lechii zadecydował element, który tego popołudnia szwankował.

Reklama
Lechia wyszła w składzie: Bartłomiej Neroj (k), Wiktor Musiał, Maciej Janikowski, Jakub Guz, Rafał Obermeler, Mariusz Pruski, Michał Cymerman (l)

 

Początki setów były wyrównane. Momentami można było odnieść wrażenie, że to Lechia miała problem z „wejściem w grę”.

 

W secie nr 1, pierwsza poważna przewaga Lechii zaznaczyła się przy stanie 19:14, jednak gospodarze nie odpuścili, poprawili przyjęcie i szybko doprowadzili do jej zmniejszenia. Dla uspokojenia sytuacji, przy stanie 20:19 na pozycji przyjmującego w Lechii pojawił się Patryk Laskowski za Jakuba Guza. W efekcie Lechia wygrała seta do 21.

 

Set drugi, można powiedzieć, bez historii. Pomimo, że w szeregach obu drużyn na przemian pojawiały się krótkie przestoje, to jednak Lechia pewnie wygrała do 18.

 

Najwięcej emocji przyniosło rozstrzygniecie w trzeciej partii. Od stanu po 3, gra drużyny z Borowna zaczęła nabierać tempa. Gospodarze konsekwentnie obijali blok Lechii i nękali ją zmienną zagrywką. Skuteczna obrona, natomiast, pozwoliła wyprowadzać kontry i tym samym powiększyć przewagę.

 

Przy 11:8 sytuacja stała się napięta po tym, jak został zablokowany Wiktor Musiał. TrenerTomasz Migała poprosił o czas. Ten zabieg jednak nie wybił z rytmu gospodarzy i do stanu 20:18 to Borowno dyktowało warunki. O godzinie 18:18 na tablicy widniał wynik 22:22. Ogromne emocje towarzyszyły zawodnikom i kibicom obu drużyn do końca rozgrywki. Końcówka seta, to dramatyczna gra na przewagi, na którą złożyły widowiskowe obrony, skuteczne kontry i ataki skrzydłami po obu stronach. Jednak, w decydującym momencie to blok Bartłomieja Neroja i Mariusza Pruskiego przyniósł zwycięstwo Lechii 27:25.

 

- Nie spadamy z fotela lidera i miejmy nadzieję, że utrzymamy go już do końca. Dziękuję też nielicznym kibicom, którzy tu z nami dotarli - mówił po meczu trener Tomasz Migała. 

 

- Mecz był bardzo wyrównany. My do tego meczu podeszliśmy bardzo skoncentrowani. Byliśmy przygotowani, że mecz będzie to trudny przeciwnik. Fajnie, że dzisiaj wygraliśmy i pokazujemy, że w końcówce potrafimy walczyć ze wszystkimi drużynami - mówi rozgrywający Patryk Laskowski. 

 

LKPS Borowno – KS Lechia Tomaszów 0:3 (21:25, 18:25, 25:27)

 

Lechia w składzie: Bartłomiej Neroj (k), Michał Mysera, Maciej Janikowski, Michał Cymerman (l), Jakub Guz, Mariusz Pruski, Rafał Obermeler, Patryk Kucharski, Patryk Laskowski, Szymon Szewczyk (l), Damian Migała, Daniel Reszka, Mikołaj Kubryn, Bartłomiej Pająk.


Sztab: Tomasz Migała, Bartłomiej Rebzda, Andrzej Zając, Wojciech Dębiec


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Przydomowe oczyszczalnie stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem jeśli chodzi o domy jednorodzinne, ale nie tylko. Wielu właścicieli tego typu nieruchomości rozważa budowę takiej instalacji u siebie. Z jakim kosztem jest związana taka inwestycja, co warto wiedzieć na poszczególnych etapach jej realizacji i na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę? Wyjaśniamy! Własną oczyszczalnię ścieków można wybudować jeśli nie posiada się możliwości przyłączenia gospodarstwa domowego do zbiorczej sieci wodno-kanalizacyjnej. Jest to o wiele lepsza alternatywa niż tradycyjne szambo, którego posiadanie wiąże się ze sporymi kosztami eksploatacyjnymi. Przyjrzymy się więc bliżej temu, na czym polega model działania przydomowej oczyszczalni.Data dodania artykułu: 25.03.2025 11:24
Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Statystyczny Polak wytwarza średnio 376 kg odpadów komunalnych rocznie; najmniej mieszkaniec Podkarpacia (250 kg), a najwięcej mieszkaniec Opolszczyzny (480 kg) - wynika z opracowania Instytutu Ochrony Środowiska. Gminy miejskie wytwarzają najwięcej, a gminy wiejskie najmniej odpadów.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:51
Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie

Zmęczonych czuje się 70 proc. polskich rolników, a 62 proc. uważa, że są pozostawieni sami sobie - wynika z badania organizacji More in Common. Wskazano również, że 38 proc. rolników zadeklarowało, że ich gospodarstwa dotknęły susze, a 16 proc. powodzie.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:36
Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama