- Oferta zawodowa naszej placówki jest zgodna z polityką oświatową powiatu tomaszowskiego i wpisuje się w ogólnopolską tendencję promowania wśród młodzieży kształcenia zawodowego. Cieszy akceptacja projektu, ponieważ jego głównym celem jest podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego, a zaplanowane działania pozwalają na lepsze przygotowanie młodzieży do podejmowania pracy w wykształconym zawodzie. - mówi dyrektor Tomasz Migała.
W bieżącym roku, korzystając z wcześniejszych doświadczeń oraz badań rynku pracy, szkoła uruchomiła Technikum nr 6, obejmujące klasę dwuzawodową: technik budownictwa /technik urządzeń i systemów energii odnawialnej oraz klasę w zawodzie technik architektury krajobrazu.
Dzięki wdrożeniu projektu finansowanego z RPO, będzie można zaproponować uczniom zajęcia dodatkowe, wykłady na Uniwersytecie Łódzkim oraz Politechnice Łodzkiej, a co najważniejsze staże u pracodawców.
Przewiduje się, że praktyki zawodowe będą obowiązkowym elementem kształcenia w ilości 150 godzin na uczestnika. W tym celu zorganizowano współpracę z 10 pracodawcami - nowoczesnymi i prężnie działającymi firmami z branży budowlanej, OZE oraz ogrodniczej z regionu województwa łódzkiego.
- Dzięki finansowaniu projektu nasza szkoła zostanie wyposażona w środki trwałe, takie jak: komputery, narzędzia, meble, a także materiały dydaktyczne. Zaplanowano również powstanie jednej wspólnej pracowni przedmiotów zawodowych z elementami wyposażenia charakterystycznymi dla wszystkich trzech zawodów (technik budownictwa, technik urządzeń i systemów energii odnawialnej oraz technik architektury krajobrazu). Takie rozwiązanie pozwoli na optymalne wykorzystanie dostępnych pomieszczeń oraz umożliwi prowadzenie zajęć w warunkach zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy - dodaje dyrektor Migała.
Dzięki adaptacji i wyposażeniu pracowni kształcenia zawodowego w nowoczesny sprzęt oraz materiały dydaktyczne możliwe będzie prowadzenie wysokiej jakości zajęć zarówno z podstawy programowej jak i spoza niej dla wszystkich uczniów Technikum nr 6.
Wierzymy, że środki na realizację projektu w wysokości 276 203,75 zł znacząco przyczynią się do rozwoju szkolnictwa zawodowego w powiecie tomaszowskim. Pragniemy też przekazać słowa uznania wszystkim, których praca i zaangażowanie pozwoliły na to, by „Nadrzeczna” mogła podjąć to duże dla nas wszystkich wyzwanie, jakim jest nowoczesne kształcenie zawodowe.
Napisz komentarz
Komentarze