Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 01:17
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Ścieżka potrzebna od zaraz

Jacek Kowalewski uważa, że powinna powstać bezpieczna droga dla rowerów między Tomaszowem a Smardzewicami. W sezonie letnim wąską drogą poruszają się setki rowerzystów każdego dnia. Jest niebezpiecznie, bo drogę tę upodobali sobie również amatorzy szybkiej jazdy na czterech kółkach.

W dniu 1 grudnia napisałem do trzech panów z lokalnych samorządów na temat zaniechań w sprawie ciągu pieszo-rowerowego do Smardzewic. Uważam, że ta droga pieszo-rowerowa jest nie mniej ważna niż droga do Spały. Najważniejszy jest jednak miejski odcinek tej drogi w Ludwikowie przy skrzyżowaniu z ul. Robotniczą, tzw. wąskie gardło całego przedsięwzięcia. Zaniechania ze strony powiatu spowodują, że może nigdy ta droga nie powstanie. Nie było żadnej reakcji ze strony tych trzech samorządów i nie było żadnego spotkania w tej sprawie (wiadomość z dnia dzisiejszego). Wygląda na to, że samorządy nie czują wcale tego tematu. Tematu przemysłu turystycznego Ziemi Tomaszowskie - pisze Jacek Kowalewski. 

 

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ścieżki i ciągi pieszo – rowerowe są bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa pieszych, cyklistów, ale i kierowców wszelkich pojazdów. Po wybudowaniu przez miasto w połowie lat 90-tych ciągu pieszo rowerowego przy drodze powiatowej /ul. Jana Pawła II/ o różnych porach dnia /i nocy/ na tym ciągu można spotkać wielu pieszych idących, biegnących, cyklistów, ale i rodziców z wózkami.

 

Po oddaniu do użytku w 2008 roku ciągu pieszo – rowerowego do Spały ilość osób odwiedzających Spałę bardzo wzrosła. W nieznacznym stopniu wzrosła ilość zamawianych noclegów w spalskich hotelach, ale o ok. 30% wzrosły obroty w dni wolne od pracy w punktach.

 

W obu przypadkach w wyjątkowy sposób wzrosło bezpieczeństwo ruchu drogowego, tak pieszych, rowerzystów jak i kierowców. Remont drogi wojewódzkiej nr 713 i wybudowanie przy niej ciągu pieszo – rowerowego wyeliminowało wypadki komunikacyjne z udziałem pieszych i rowerzystów. Do tego czasu na obszarze wsi Komorów i Zaborów rokrocznie ginęła minimum jedna osoba. Ciąg ten również umożliwił dobrą komunikację rowerową Tomaszowa Maz. z gminą Ujazd.

 

Parę lat temu Powiat Tomaszowski zlecił wykonanie projektu przebudowy – remontu drogi powiatowej Tomaszów Maz. – Smardzewice – Tomaszów Maz. /ul. Modrzewskiego w Tomaszowie Maz., ul. Główna i Wodna w Smardzewicach oraz Mostowa i Nagórzycka w Swolszewicach Małych/. W ramach tego projektu uwzględniono również ciąg pieszo – rowerowy. Najtrudniejszym i niebezpiecznym dla ruchu pieszego, rowerowego i samochodowego był i jest odcinek ul. Modrzewskiego od głównego wejścia do „Niebieskich Źródeł do ul. Szymanówek, „wąskie gardło” tego przedsięwzięcia.

 

- W 2012 roku, jako radny miejski doprowadziłem do spotkania władz samorządowych miasta i powiatu w tej sprawie. W ramach uzgodnień ustalono że: samorząd Miasta Tomaszowa Maz. wykupi nieruchomości przy ul. Modrzewskiego 14, 16 i 18,  Powiat Tomaszowski zleci zaprojektowanie ciągu pieszo – rowerowego po północnej stronie ul. Modrzewskiego /na łąkach/,  poszerzenie jezdni ul. Modrzewskiego likwidując wąski chodnik przy „Niebieskich Źródłach” oraz wykona rondo, umożliwiając tym samym zaprojektowanie i wybudowanie ciągu pieszo – rowerowego w granicach pasa drogowego ul. Modrzewskiego przy nieruchomościach nr nr 19, 21, 23 i 25. Ówczesny Zarząd Powiatu był zainteresowany ta sprawą i ją wspierał polecając dyr. Powiatowego Zarządu Dróg zlecenie powyższego /inf. od b. członka Zarządu Powiatu A. Wodzińskiego/ - wyjaśnia Jacek Kowalewski, podkreślając swoje zdziwienie,  ponieważ okazało się, że Zarząd Dróg Powiatowych nie zlecił zaprojektowania wspomnianego ronda uniemożliwiając tym samym zablokowanie jakichkolwiek inwestycji na tych działkach przez Samorząd Miasta Tomaszowa Maz.

 

- Mijał się z prawdą dyr. Zarządu Dróg Powiatowych mówiąc do dziennikarza TIT, że nie ma zgody ze strony Regionalne Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi na projekt takiego ronda, ponieważ osobiście rozmawiałem z RDOŚ i jak mnie poinformowano nie było takiego wniosku - twierdzi Kowalewski.  

           

 

Zdaniem byłego samorządowca bezpieczny ciąg pieszo – rowerowy z Tomaszowa Maz. do Smardzewic jest równie ważną inwestycją ścieżki prowadzącej do Spały.  Wskazuje na dziesiątki samochodów ciężarowych jadących z kopalni na Białej Górze i Grudzeniu, jako ciągłe zagrożenie dla  rosnącego ruchu rowerowego i pieszego.

 

- Uważam, że realizacja tego przedsięwzięcia, niezależnie od poprawy bezpieczeństwa, spowoduje wyjątkowy rozwój turystyki aktywnej pieszej i rowerowej. Jesteśmy przecież na nią skazani. Nie jest jeszcze za późno na zaprojektowanie ronda i wdrożenie procedury zatrzymania budowy i wykupu nieruchomości wyżej opisanych na bazie procedury wynikającej z ustawy o drogach publicznych - dodaje Kowalewski.  

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Anonim 06.01.2016 09:55
Dziękuję i pozdrawiam.

04.01.2016 16:40
Panie Janku poniżej szczegóły http://www.wilw.waw.pl/index.p...Itemid=105

Ajdejano 04.01.2016 15:46
Ad. wpis nr 33: czyżby było coś nie tak - jak to zauważyłem i przekazałem, przejeżdżając koło tego zakładu ? Oczywiście - nie chciałem nikogo wprowadzać w błąd - zwłaszcza Pana. Proszę o dwa słowa.

Ajdejano 04.01.2016 13:01
Dodatek do wpisu nr 28: bywam na obydwu parkingach. Wykonywałem i wykonuję usługi i dla jednej i dla drugiej firmy. Jakie usługi ? A bardzo ważne. Jednak - nie sprzątanie obiektów. A - g.....cię to obchodzi - jakie to są usługi. Jednak - jakieś-tam rozeznanie mam, kto tam dojeżdża do tej roboty. I - zakończenie: ja dobrze znam sytuację pracowników ROLDROBU i proponuję - nie dyskutuj ze mną.

04.01.2016 14:50
OCZYWIŚCIE z TOBĄ nie da się dyskutować... Powód ubliżanie ... A poza tym Pan AJDEJANO jest najmądrzejszy tylko się dziwię że nie zostałeś PREZYDENTEM MIASTA z taką wiedzą .... MARNUJE SIE PAN..

AK-47 04.01.2016 14:57
A ja? Ja już według Ciebie nie jestem?.......

Ajdejano 04.01.2016 12:40
Do wpisu nr 30: i rzeczywiście, uważasz, że ludziska ze Smardzewic i okolic dojeżdżają w tym czasie, o 4 rano (- 15 stopni C) do ROLDROBU ?! Proponuję lek na otrzeźwienie ! Przy okazji: rozumiem, że sprawdzałeś na parkingu ROLDROBU miejsce zamieszkania właścicieli tych rowerków na parkingu. A, co do znaczenia ROLDROBU w naszym tomaszowskim grajdole: to nie ten dzisiejszy ROLDROB jest tu najważniejszy. Najważniejsze było założenie KIEDYŚ zakładów drobiarskich i ta wieloletnia tradycja zakładów - to nie jakieś-tam obsrane ścieżki rowerowe, tylko - właśnie ta tradycja gospodarczo-ekonomiczna.

Ajdejano 04.01.2016 12:18
Pan MS: informacja - nie do wyświetlenia. Jechałem rano (dzisiaj) ul. Orzeszkowej - weterynaria. Zauważyłem przy bramie rozwieszony plakat "Akcja protestacyjna". Może Pan tam pojechać i zorientować się - o co chodzi.

Ajdejano 04.01.2016 12:10
Do wpisu nr 26: mistrzu pingpongowej piłeczki - nie koloryzuj. Kiedyś tak rzeczywiście było, że ten biedny socjalistyczny ludek z Jadwigowa, Wiaderna, Smardzewic, Lubochni, Godaszewic, Glinnika i wielu innych wsi spod Tomaszowa dojeżdżał rowerkami do: WISTOM-u, MAZOWII, TOMTEXU, DYWANÓW i innych socjalistycznych zakładów pracy. A teraz ? Teraz jest Ameryka ! Jeżeli ktokolwiek dojeżdża do tego twojego obsranego ROLDROBU (pozdrowienia dla Mareczka E.) - to z pewnością, nie dyma rowerem ze Smardzewic, tylko samochodzikiem. Tak więc: nie kombinuj - jak koń pod górę.

04.01.2016 12:17
To proponuję przejechac się na Parking FM czy Roldrob i popatrzeć ile na jednym i drugm parkingu stoi rowerów pod wiatami rowerowymi oczywiscie nie teraz w mrozie -15 stopnowym ale w okresie od wiosny do póżniej jesieni ... w tej chwili ze wzgledu na drogie paliwo coraz więcej ludzi przerzuca właśnie się na ROWERY !!! NIE DYSKUTUJ JAK NIE ZNASZ TEGO ZAGADNIENIA CWANIACZKU ....

04.01.2016 12:19
a poza tym jak określasz obsrany ROLDROB to powiem ci że ten zakład zatrudnia dużą armie ludzi....

03.01.2016 15:50
ale np ludzie jadą do pracy do ROLDROBU na 4 .00 i co powiesz ??

robak Rokiciński 02.01.2016 21:20
Ja wam zrobię tom ścieżkę pod warunkiem, że księgowa będzie mi płaciła tak samo jak za ścieżkę do Spały :-)

Jacek Kowalewski 02.01.2016 20:36
ad. wpisu z poz. 21. Innych oceniamy przez pryzmat własnej osoby. W kadencji gdy byłem radnym miejskim już byłem stypendystą ZUS (wcześniejszym). Nigdzie nie pracowałem i interesików nie załatwiałem. Anonimowy komentator "ajdejano" jest zgorzkniałym zazdrośnikiem i złośliwcem. Oprócz tego z całkowitym brakiem pamięci albo wyjątkowym leniem. Gdyby był pracowity pooglądałby sesje Rady Miejskiej TM poprzedniej kadencji. Coś się jednak tam działo. Pozdrawiam normalnych i życzę: Nadziei - by nie opuszczała, Radości - by rozweselała, Miłości - by obrodziła, Dobroci - by zawsze była. Zdrowia - by dopisywało.

Ajdejano 02.01.2016 16:18
Do wpisu nr 20: no tak - p. Jacku. Tak było. Tylko, że wtedy samemu, gdzieś-tam się pracowało (urzędniczyło) i gdzieś-tam było się jakimś-tam radnym i niby reprezentowało się wolę wyborców, a tak naprawdę swoje własne interesy i interesiki - prawda ? I po co byłoby wchodzenie w drogę jakiejkolwiek władzy i jakiemukolwiek samorządowi - prawda ? A poza tym: ścieżka do Smardzewic obejmowałaby i tereny Gminy Tomaszów Maz. i powiatu tomaszowskiego. Droga z TM do Smardzewic to droga powiatowa. I jeszcze jedno: do 70-tki trochę jeszcze mi brakuje.

Ajdejano 01.01.2016 01:33
Przewielebny p. Kowalewski: nie bądź Pan taki konkretny-techniczny propagator tej ścieżki. Przecież wszyscy jesteśmy zgodni: taka ścieżka powinna być. Jednak, mnie wkurw.... pański "stonowany" ( to bardzo łagodne określenie) udział w walce o tę ścieżkę, wtedy, gdy rządzili Pańscy polityczni pobratymcy - popaprańcy. No, teraz jest znacznie łatwiej - prawda ? Bo, przecież rządzą PiS-owcy - prawda ? I - w związku z tym, co to szkodzi dopier.... tym PiS-owcom ?! A niech się tłumaczą - dlaczego nie chcą Pańskiej propozycji ?! Fajne to jest - prawda ?!

rom 01.01.2016 17:52
Czytając twoje wywody to Albo się naćpałeś albo masz kretyński charakter ..

Dimos 01.01.2016 22:58
Przypomnij wszystkim, kto tworzył władzę w radzie miasta w poprzedniej kadencji. Gdybyś zapomniał bo po 70 nie jest łatwo - PiS z SLD.

Jacek Kowalewski 31.12.2015 18:08
Do paru komentatorów poniżej. Proszę czytać ze zrozumieniem. Nie wymydliłem ścieżki teraz. Była projektowana jeszcze za mojej kadencji w Zarządzie Powiatu Tomaszowskiego. Projekt był później modyfikowany. Trzy lata temu (lub dwa), powstała propozycja projektowania ronda na skrzyżowaniu ul.ul. Modrzewskiego/Robotniczej/Na Skarpie oraz likwidacja chodnika przy Modrzewskiego od schodów (poszerzenie jezdni) i zaprojektowanie ścieżki po łąkach od Skansenu Rzeki Pilicy. Pokazana mapa uwidacznia najwęższe "gardło" tego przedsięwzięcia. Rondo miało być zaprojektowane i tym samym zablokowane działki Modrzewskiego 14/16/18 (do wykupu). Teraz realizowana jest tam budowa domu. Napisałem teraz bo to zauważyłem. Jest jeszcze czas (zima) na zaprojektowanie i realizację wykupu. Później, po wybudowaniu nikt takiej decyzji nie podejmie. Realizacja ciągu pieszo - rowerowego do Smardzewic jest bardzo ważna dla rozwoju przemysłu turystycznego. Myślę o nowych miejscach pracy dla tomaszowian. Serdecznie pozdrawiam i życzę: nadziei - by nie opuszczała, radości - by rozweselała, miłości - by obrodziła, dobroci - by zawsze była. No i zdrowia - by dopisywało. 31.12.2015 godz. 18.05

Kolarz 31.12.2015 14:40
Ścieżek rowerowych w naszym mieście jest dużo a ta jest jak najbardziej potrzebna. Warto przy tym porządnie je oznakować bo tak jak teraz to jest zgroza nawet nasza pierwsza ścieżka do grot od strony Tomaszowa jako tako jest oznakowana ale od grot nie ma żadnego znaku że taka ścieżka istnieje tak samo na ul.Wierzbowej o innych nie wspomnę bo za dużo by pisać.

varan 01.01.2016 12:45
Problem w tym że są kiepskiej jakości, ze złej kostki - np na Piłsudskiego "budowa" ścieżki ograniczyła się do wstawienia kilku znaków informujących o ciągu pieszo-rowerowym przy starym deptaku z kostki, całkiem ładnej, ale nie nadającej się do jazdy rowerem, dodatkowo brakuje pioziomych oznakowań przejazdów dla rowerów i zebr przez tzw łączniki. Inny przykład to Podleśna - niewłaściwa kostka i wysokie krawężniki - zawsze jadę tamtędy ulicą. Przykłady można mnożyć. Kiepsko jest nawet na najnowszych inwestycjach. Na Chopina zbyt wysokie są krawężniki - wydaję się że to wina wykonawcy bo w niektórych miejscach są niższe (choć i tak za wysokie) a w innych naprawdę bardzo wysokie jak na przejazd dla rowerów (powinny być niezauważalne). Pytanie dlaczego inwestycja w takim stanie została odebrana ? Myślę że te nasze tomaszowskie "buble ścieżkowe" wynikają z tego iż nikt w przeszłości z wysoko postawionych ludzi w mieście i powiecie nie był i obecnie nie jest rowerzystą. Muszę się kiedyś wybrać na "objazd" wszystkich ścieżek w celu zsumowania ich długości i oceny stanu w jakim się znajdują.

ten 31.12.2015 14:11
Taka ścieżka powinna być! Takie rzeczy są właśnie atrakcjami turystycznymi, to konieczność. Powinna biec od zalewu wzdłuż Pilicy koło przystani aż do mostu kolejowego (żelaznego). Byłoby naprawdę fajnie...

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama