Zakup dziesięciu rowerów był możliwy dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży tekstyliów, które są zbierane do specjalnych pojemników, rozmieszczonych na terenie Tomaszowa Mazowieckiego.
Trzykołowe pojazdy są dużym udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych. Służą nie tylko do przemieszczania się, ale także pełnią rolę sprzętu do rehabilitacji.
- Tak naprawdę jest to gest mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, którzy przekazują nieużywaną odzież na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, którą my sprzedajemy, dzięki czemu mamy środki m.in. na zakup rowerków dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Nie jest to pierwsza tego typu akcja w Tomaszowie i na pewno nie ostatnia - mówi Michał Siemiński, przedstawiciel łódzkiego oddziału PCK.
Podczas spotkania z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej, Polski Czerwony Krzyż skierował apel do tomaszowskiej społeczności o pomoc w zbiórce odzieży, która następnie zostanie przeznaczona na cele statutowe organizacji. Natomiast Marcin Witko, prezydent miasta, zapowiedział wprowadzenie kolejnego udogodnienia dla niepełnosprawnych mieszkańców, które związane jest ze Strefą Płatnego Parkowania. Szczegóły wkrótce.
- Rowery będą przeznaczone do codziennego użytku. Ułatwią nam również rehabilitacje ruchową uczestników. Cieszymy się, że powstała taka inicjatywa. Jest to pierwsza tego typu akcja w naszej piętnastoletniej działalności - podkreśla Marta Dulas, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji Społecznej „RAZEM”.
Maciej Małagocki, 40-letni uczestnik warsztatów dodaje - Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni, że te pojazdy trafiły do naszego ośrodka. Dzięki rowerkom będziemy mogli być aktywni, gdyż w Tomaszowie jest
bardzo wiele ścieżek rowerowych, które teraz na pewno wykorzystamy.
W podobnym tonie wypowiadają się także inne osoby, na co dzień pracujące z osobami niepełnosprawnymi - Jest to dla nas duży prezent, oczekiwany od kilku miesięcy. Nasi podopieczni są bardzo zadowoleni, że będą mogli korzystać z lepszych pojazdów, które zapewnił im Polski Czerwony Krzyż przy współpracy z Urzędem Miasta. - mówi Krystyna Jaros, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.
- Mój dotychczasowy rower ma blisko 15 lat. Tym samym jest to odpowiedni moment, aby go wymienić na nowy model. Rowerki są bardzo wygodne i posiadają specjalne koszyki, które pozwalają na przewożenie zakupów - cieszy się Jakub Kwapisz, uczestnik warsztatów
Napisz komentarz
Komentarze