Zabawa zaczęła się od życzeń dla dzieci, które złożyli: Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu Barbara Maciejczyk oraz Wójt Gminy Inowłódz Bogdan Kącki. Milusińscy zostali obdarowani słodyczami.
W podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni młodych uczestników zabrały Ewa Tomporek – Fukuoka oraz Mirosława Truchta - Nowicka. Pani Ewa zaprezentowała najmłodszym narodowy strój japońskich kobiet – kimono, a w pokazie zdjęć przedstawiła kulturę i zwyczaje japońskie. Atrakcją był pokaz tradycyjnego ceremoniału parzenia herbaty, podczas którego dzieci mogły zasmakować jej japońskiej zielonej odmiany.
W dalszej kolejności dzieci skosztowały potraw dalekiego wschodu. Jedzenie nie było łatwe ponieważ, zamiast tradycyjnych sztućców trzeba było użyć pałeczek. Dzieci jednak z zapałem zgłębiały tajniki tej niełatwej sztuki.
Pani Mirosława opowiedziała historię japońskiej lalki, po czym zaprosiła dzieci na warsztaty „Ningio i to Kokesshi”, na których same wykonały piękne laleczki. Dodatkową atrakcją była prezentacja japońskiego teatrzyku „Kami-no bayashi”. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć wspaniałą wystawę malarstwa oraz lalek wykonanych z papieru pt. „Tajemniczy Nippon” przygotowaną przez obie panie. Był to niezwykły dzień, który na pewno na długo pozostanie w paięci.
Serdeczne podziękowanie dla Gminnej Komisji ds. Rozwiazywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe Dnia Dziecka po Japońsku oraz dla Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Łódzkiego za współpracę przy realizacji projektu, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowłodzu za udział w projekcie.
Agnieszka Ciołak
[
Napisz komentarz
Komentarze