Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 10 kwietnia 2025 06:24
Reklama
Reklama

Egzaminy się skończyły, czekamy na wyniki

Wczoraj swoje ostatnie egzaminy zdawali gimnazjaliści. W tym roku przystąpiło do nich 637. Trójka (m.in. laureaci konkursów) była zwolniona z testów, dziewięcioro było nieobecnych.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP

Uczniowie  we wtorek sprawdzili swoją wiedzę  z zakresu historii i WOS-u oraz języka polskiego. W środę zmagali się z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką. W czwartek przystąpili do egzaminu z języka obcego. 

Reklama

 

Do egzaminu z historii i  WOS-u w Tomaszowie przystąpiło 626 osób,  do języka polskiego również 626. Egzaminu z zakresu przedmiotów przyrodniczych pisało 625 osób, a matematykę 628.

 

W czwartek zdawano egzamin językowy. Na język angielski zdecydowało się 581 osób, zarówno poziom podstawowy jak i rozszerzony. Język niemiecki poziom podstawowy zdawało 47 osób, rozszerzony 7. Natomiast na język rosyjski zdecydowały się tylko dwie osoby i zdawały go na poziomie podstawowym.

 

Najliczniejsza grupa uczniów zdawała w gimnazjum numer 7 (193), najmniejsza grupka przystąpiła do niego w gimnazjum numer 8.

 

57 tomaszowskich gimnazjalistów posiadało zaświadczenia o specyficznych trudnościach w nauce. W związku z tym mieli oni wydłużony czas na napisanie egzaminu. 

 

W czerwcu poznamy wyniki. Wtedy też okaże się, która ze szkół w tym roku okaże się liderem i jak tomaszowskie szkoły wypadły na tle innych szkół z województwa łódzkiego. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ja dawno ,dawno temu 25.04.2015 13:24
nie lubiłem szkoły strasznie tych programow itd jeszcze t e wypudrowane uczycielki!- masakra! dla mnie tamte lata to koszmar i chyba tak jest i teraz?

Reklama
... 25.04.2015 15:45
Za moich czasów, ten kto nie dostał się do LO ze względu na niskie oceny na egzaminie wstępnym, to szedł do Szkoły Pedegogicznej.

obcy 24.04.2015 21:33
Po egzaminie i karawana jedzie dalej. Ciekawe czy ktoś, kto ustala termin tych egzaminów (dyrektor CKE) wziął pod uwagę tak istotna sprawę, jaka jest brak wymierności wiedzy wśród zdających. Otóż egzamin odbywa się na 1,5 miesiąca przez końcem zajęć edukacyjnych (wakacjami). Osoby układające pytania/zadania egzaminacyjne biorą pod uwagę podstawę programową. W założeniu treści egzaminu opiewają na 100% realizacji podstawy programowej. Wątpię aby którykolwiek nauczyciel gimnazjum zrealizował całe 100% tej podstawy. Przyczyny są różne - zwolnienia chorobowe nauczycieli, wycieczki, sprzątanie świata itp. Podam na przykładzie - język polski do zrealizowania minimum 450 godzin. Do celów wyliczenia realizacji tego minimum przyjmuje się 32 tygodnia. Rok edukacyjny trwa 37/38 tygodni. Czyli na realizację mamy 113 tygodni (teoretycznie 96) - różnica - 17 tygodni. Należy od tego odjąć (na początek) różnicę terminu egzaminu - 6 tygodni, rozpoczęcie roku szkolnego - 3 tygodnie, ostatni tydzień nauki w szkole - 2 tygodnie. Zostaje nam jeszcze wolnych 6 tygodni. Załóżmy, że pani nauczycielka w okresie 3 lat chorowała 3 tygodnia - zostają nam już tylko 3 tygodnie. 3 tygodnie to 42 godziny. I tak egzaminy gimnazjalne starszych klas i swoje (wolne) 14 godzin, sprzątanie świata - 3 godziny, wycieczki klasowe - 12 godzin, drzwi otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych - 6 godzin, imprezy szkolne - 24 godziny. Razem 55 godzin. Brakuje 13 godzin do realizacji podstawy programowej. Podstawa programowa nie jest realizowana (do czasu egzaminu) w około 3,5%. Biorą pod uwagę, że nauczyciel może realizować tematycznie założenia programowe w różnym czasie - wiedza w dniu egzaminu jest nie jednolita u wszystkich zdających Tak to mniej więcej wygląda.

Opinie

Do 2150 r. Wenecja może okresowo znaleźć się pod wodą; zagrożone też polskie miasta

Do roku 2150 r. Wenecja oraz wyspy i bagna Laguny Weneckiej mogą okresowo znaleźć się pod wodą podczas powodzi morskich – potwierdziła analiza włoskich naukowców. W rozmowie z PAP oceanolog prof. Jacek Piskozub podkreślił, że do końca wieku zalaniu ulec mogą też niektóre polskie miejscowości, w tym dzielnice Gdańska.Data dodania artykułu: 09.04.2025 11:55
Do 2150 r. Wenecja może okresowo znaleźć się pod wodą; zagrożone też polskie miasta

„Złoty konkurs dla polskich rodzin”

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w wyjątkowym konkursie na temat rezerw złota.Data dodania artykułu: 09.04.2025 10:22Liczba komentarzy artykułu: 2
„Złoty konkurs dla polskich rodzin”

80 lat Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. (WSiP) to najstarsze polskie wydawnictwo edukacyjne i jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm działających na rynku podręczników oraz narzędzi edukacyjnych dla szkół w Polsce. Podstawę oferty stanowią tradycyjne i cyfrowe produkty dla wszystkich poziomów edukacji - od wychowania przedszkolnego, przez szkoły podstawowe, licea, technika do szkół branżowych. Firma rozwija innowacyjną platformę edukacyjną - EDURANGĘ. Dbając o najwyższy poziom przygotowywanych materiałów, WSiP nie pomija roli rozwoju zawodowego nauczycieli. Dlatego prowadzi niepubliczny ośrodek doskonalenia nauczycieli ORKE, który wspiera profesjonalnymi szkoleniami nauczycieli oraz dyrektorów szkół i placówek oświatowych.Data dodania artykułu: 08.04.2025 09:17
80 lat Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama