Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 12 kwietnia 2025 12:59
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Siódemka” ma się dobrze

Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim to szkoła, która rokrocznie może pochwalić się licznymi sukcesami swoich uczniów, wysokimi wynikami egzaminu gimnazjalnego oraz przyjazną i serdeczną atmosferą.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP

„Siódemka” budując swoją jakość, korzysta z bogatych i chlubnych tradycji Szkoły Podstawowej nr 11, która istniała do 2004 roku. Z początkiem roku szkolnego 2014/2015 na stanowisko wicedyrektora została powołana lubiana polonistka Aneta Jarząbek. Dyrektor Szkoły Marek Parada podkreśla, że zasadniczym celem szkoły jest troska o wszechstronny rozwój młodzieży zarówno pod względem naukowym, jak i sportowym oraz dodaje, że czas edukacji w gimnazjum powinien odkrywać w uczniach predyspozycje i zainteresowania, aby właściwie wybrali szkoły ponadgimnazjalne.

Reklama

 

Gimnazjum nr 7 również kształtuje postawy prospołeczne, obywatelskie, patriotyczne. Uczniowie chętnie biorą udział w wielu zajęciach pozalekcyjnych, angażują się w prace na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej, aktywnie działa Samorząd Uczniowski, Uczniowski Klub Sportowy „Victoria”, Szkolne Koło Krajoznawczo- Turystyczne, Szkolny Klub Europejski „Eurotom”, Szkolne Koło „Caritas”, Szkolny Klub „Żonkila”.  Sprzyja temu bogata i dobrze wyposażona baza sportowa z wielofunkcyjną halą i boiskiem, siłownia, sala taneczna, dobrze wyposażone, nowoczesne pracownie, między innymi ekopracownia, oddana do użytku z początkiem bieżącego roku szkolnego oraz zadbane i schludne korytarze, to  zewnętrzny wizerunek szkoły, w której obecnie uczy się ponad 520 uczniów w 19 oddziałach klasowych.

               

Podobnie, jak w poprzednich latach uczniowie „siódemki” odnoszą sukcesy w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. W bieżącym roku szkolnym laureatem konkursu z muzyki został uczeń klasy drugiej Daniel Wlazło. Pozostałe konkursu są w toku i w tym momencie finalistami są: Filip Kościsty, Jakub Smólski (geografia), Kacper Szulc (historia), Anna Włudarczyk (matematyka), Agata Wróbel (biologia), Jarosław Drzymalski (informatyka).

 

Do tej pory Gimnazjum nr 7 może pochwalić się 42 tytułami laureata i 94 finalistami, za co otrzymało specjalnie wyróżnienia od Kuratorium Oświaty. Udziałem uczniów są również sukcesy w następujących konkursach: filozoficznym „W poszukiwaniu prawdy o człowieku”, ekologiczno- regionalnym, geograficznym „Przez lądy, morza, oceany… Polska i województwo łódzkie”, matematycznym „Matematyka moja pasja”, historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego, religijnym „Bierzmowanie sakramentem  drodze ku dojrzałości chrześcijańskiej”. Ostateczne rozstrzygnięcia tych konkursów nie są jeszcze znane, nastąpią w marcu i kwietniu i wtedy będzie wiadomo, kto uzyska tytuł laureata.

               

Można powiedzieć, że sportem narodowym w „siódemce” jest piłka ręczna i zarówno drużyny dziewcząt, jak i chłopców klas sportowych w rozgrywkach wojewódzkich spisują się bardzo dobrze i mają duże szanse na awans do szczebla centralnego mistrzostw Polski. Najlepsi zawodnicy powoływani są na konsultacje do kadr wojewódzkich oraz makroregionalnych i być może w przyszłości walczyć będą o kolejne medale dla biało- czerwonych. W ostatnich dniach lutego w ramach „Gimnazjady” drużyna dziewcząt Gimnazjum nr 7 została mistrzem województwa łódzkiego w piłce ręcznej.

               

Od wielu lat „siódemka” organizuje cieszący się dużą popularnością rajd pieszy „A może byśmy, tak do Tomaszowa…”, bierze udział w ogólnopolskich projektach edukacyjnych, uczniowie wyjeżdżają na młodzieżowe obrady Parlamentu Europejskiego, odwiedzają polski parlament, liczne muzea i teatry, dopingują siatkarzy Skry Bełchatów, skoczków narciarskich podczas Pucharu Świata w Zakopanem. Ostatnio na zaproszenie Artura Partyki pojechali do łódzkiej Atlas Areny na uznany lekkoatletyczny mityng Pedros Cup.

               

Między 21 a 23 kwietnia odbędą się egzaminy gimnazjalne, które w dużym stopniu zadecydują o przyszłej edukacji trzecioklasistów.  -Wyniki egzaminów z minionych lat zawsze są wyższe niż średnie wojewódzkie i krajowe, a nasi uczniowie bez większych problemów dostają się do wybranych szkół ponadgimnzjalnych-  podsumowuje dyrektor Marek Parada.

               

O przyjaznej i serdecznej atmosferze w szkole świadczy choćby to, że wielu absolwentów chętnie oraz często ją odwiedza, a także ciepło i z sentymentem wypowiada się o latach spędzonych  w murach Gimnazjum nr 7. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

"_" 06.03.2015 20:39
Wow ! Jaki artykulik jestem pozytywnie zaskoczony ?!

Reklama
odp5 06.03.2015 08:54
Odp5 . Małoliczne klasy to czyja to wina , miejcie pretensje do swoich władz zwierzchnich. Gminy stac na utrzymanie małych klas , a miasta nie, to przeprowadzcie się na WIEŚ!!!!!!!!!!!

aaa 06.03.2015 08:51
nie chodzi o to ,że jakiś rocznik wypadnie lepiej raz na jakiś czas, ąle o to jak te dzieci są przygotowywane do egzaminów gimnazjalnych. Programy unijne, dodatkowe godziny z matematyki , czy języka ang w niektórych szkołach wiejskich i jak nauczyciele realizują powtórzenia , od drugiej klasy ! To nie tylko Będków, Smardzewice , czy Ujazd. Wstęp już był czy ktoś ma próbne wyniki gimnazjów , tak dla porównania????????

oczytany 05.03.2015 22:31
Co do wyników w szkołach wiejskich nie byłbym taki pewny swoich wywodów. Wyniki wysokie, zdarzające się nie ukrywajmy raz na kilka lat, wynikają z małolicznych szkół jak i samych klas. Śledząc rokrocznie wyniki egzaminów można zauważyć, że Gim. nr 7 ma wyniki na wysokim co rok, a szkoły takie np. jak Będków, tylko w rocznikach wyróżniających się.

obserwat 05.03.2015 20:57
Proszę zobaczyć i porownac jak są dzieci przygotowywane do egzam w wiejskich gminach, a jak w ......po prostu przepaść. Jak wynika z artykułu wymienione dzieci , z tego co się orientuje, odnosiły duże sukcesy w szkole podstawowej, bo są po prostu zdolne. A jaka jest progresja nauczania? Czy z pozyskanych uczniów trojkowych udało się zrobić czworkowych?

czyt 05.03.2015 15:23
Wyniki egzaminu gimnazjalnego, które są wg mnie najważniejsze , bo decydują o tym do jakiej szkoły dziecko się dostanie, są słabsze niż w Będkowie . To one świadczą o wkładzie pracy nauczycieli danej szkoły. Trzeba zobaczyć jak robią to w gminach, bo od nich trzeba czerpać wzorce, do tego doszło.

zonk 05.03.2015 13:59
Nie ma sie co chwalić przed czasem, bo jak co do czego dojdzie, to się dowiemy z titu , że jakieś gimnazjum na wsi ma lepsze wyniki egzaminów gimnazjalnych niż w siódemce.To włąśnie świadczy o poziomie szkoły , nie wybitne z natury jednostki.

tttt 05.03.2015 13:52
To ,że wygrywają konkursy to szczęście szkoły , że pozyskuje zdolnych uczniów i tyle nic wiecej.

06.03.2015 02:18
ale w każdej szkole tak jest. Wynik w konkursie zależy tylko i wyłącznie od zdolności uczniów. Uczeń bez zdolności mimo dobrego przygotowania nie będzie miał szans na sukces

Opinie

Do 2150 r. Wenecja może okresowo znaleźć się pod wodą; zagrożone też polskie miasta

Do roku 2150 r. Wenecja oraz wyspy i bagna Laguny Weneckiej mogą okresowo znaleźć się pod wodą podczas powodzi morskich – potwierdziła analiza włoskich naukowców. W rozmowie z PAP oceanolog prof. Jacek Piskozub podkreślił, że do końca wieku zalaniu ulec mogą też niektóre polskie miejscowości, w tym dzielnice Gdańska.Data dodania artykułu: 09.04.2025 11:55
Do 2150 r. Wenecja może okresowo znaleźć się pod wodą; zagrożone też polskie miasta

„Złoty konkurs dla polskich rodzin”

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w wyjątkowym konkursie na temat rezerw złota.Data dodania artykułu: 09.04.2025 10:22Liczba komentarzy artykułu: 2
„Złoty konkurs dla polskich rodzin”

80 lat Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. (WSiP) to najstarsze polskie wydawnictwo edukacyjne i jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm działających na rynku podręczników oraz narzędzi edukacyjnych dla szkół w Polsce. Podstawę oferty stanowią tradycyjne i cyfrowe produkty dla wszystkich poziomów edukacji - od wychowania przedszkolnego, przez szkoły podstawowe, licea, technika do szkół branżowych. Firma rozwija innowacyjną platformę edukacyjną - EDURANGĘ. Dbając o najwyższy poziom przygotowywanych materiałów, WSiP nie pomija roli rozwoju zawodowego nauczycieli. Dlatego prowadzi niepubliczny ośrodek doskonalenia nauczycieli ORKE, który wspiera profesjonalnymi szkoleniami nauczycieli oraz dyrektorów szkół i placówek oświatowych.Data dodania artykułu: 08.04.2025 09:17
80 lat Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Powiat tomaszowskiTreść komentarza: Jakie oburzenie a na sesjach Witkowcy z PO i PSL ramię w ramie:) czy was to dziwi;)komuchy komuchyŹródło komentarza: Rekordowa dotacja do remontu drogi? Czegoś takiego jeszcze nie byłoAutor komentarza: nowicjuszTreść komentarza: Mądre słowa o pajacu tu nie pomogą ,nie wiem czy na zawansowaną terapię farmaceutyczną nie jest już za póżno,pacjent stracony !Źródło komentarza: Panom z "różowego trabanta" nie dam się zastraszyćAutor komentarza: UjazdTreść komentarza: Nieaktualne 4 musi zwrócić ale w świat poszlo że największą dotacja w historii ale skąd możesz wiedzieć;)Źródło komentarza: Rekordowa dotacja do remontu drogi? Czegoś takiego jeszcze nie byłoAutor komentarza: WuPeTreść komentarza: Ci Kucharscy to bracia? Ciekawe typy spod Tomaszowa, a jednak radni miejscy ;-)Źródło komentarza: Panom z "różowego trabanta" nie dam się zastraszyćAutor komentarza: DonaldinioTreść komentarza: Gmina Inowłódz, często tu widać panów posłów Klimczaka i Witczaka,panią Skrzydlewską, pana Mazura i taki policzek dla gospodarza ? No cóż pieniądze pójdą do powiatów rawskiego i piotrkowskiego...tylko ludzi żal.Źródło komentarza: Rekordowa dotacja do remontu drogi? Czegoś takiego jeszcze nie byłoAutor komentarza: WuPeTreść komentarza: Trochę późno... Prezydent powinien zareagować wcześniej, rozwiewając obawy mieszkańców. Tymczasem przez wiele miesięcy trwał napędzany przez lokalne media festiwal łgarstwa prowokując fantastów do jeszcze śmielszych działań. Podczas gdy ogólnopolskie media zajmowały się naszym powiatem TiT na okładce straszył S12. Skojarzone z redakcją stowarzyszenie (założone by walczyć o czyste powietrze i zieleń) zachęcało do wariantu północnego przebiegającego przez tereny Wistomu, czy wysypisko śmieci - w rzeczywistości był to wariant narysowany przez dyletantów przez obszar Natura 2000 i Puszczę Spalską - gdzie tu troska o czyste powietrze i zieleń? W szerzeniu głupot prym wiedzie tez lokalna telewizja, w której wicestarosta pan Justyna bajdurzył a to o cennych lasach, a to o 70 metrowej trasie... To jest przerażające.Źródło komentarza: 7 godzin rozmów. Prezydent spotkał się z mieszkańcami
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama