„Siódemka” budując swoją jakość, korzysta z bogatych i chlubnych tradycji Szkoły Podstawowej nr 11, która istniała do 2004 roku. Z początkiem roku szkolnego 2014/2015 na stanowisko wicedyrektora została powołana lubiana polonistka Aneta Jarząbek. Dyrektor Szkoły Marek Parada podkreśla, że zasadniczym celem szkoły jest troska o wszechstronny rozwój młodzieży zarówno pod względem naukowym, jak i sportowym oraz dodaje, że czas edukacji w gimnazjum powinien odkrywać w uczniach predyspozycje i zainteresowania, aby właściwie wybrali szkoły ponadgimnazjalne.
Gimnazjum nr 7 również kształtuje postawy prospołeczne, obywatelskie, patriotyczne. Uczniowie chętnie biorą udział w wielu zajęciach pozalekcyjnych, angażują się w prace na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej, aktywnie działa Samorząd Uczniowski, Uczniowski Klub Sportowy „Victoria”, Szkolne Koło Krajoznawczo- Turystyczne, Szkolny Klub Europejski „Eurotom”, Szkolne Koło „Caritas”, Szkolny Klub „Żonkila”. Sprzyja temu bogata i dobrze wyposażona baza sportowa z wielofunkcyjną halą i boiskiem, siłownia, sala taneczna, dobrze wyposażone, nowoczesne pracownie, między innymi ekopracownia, oddana do użytku z początkiem bieżącego roku szkolnego oraz zadbane i schludne korytarze, to zewnętrzny wizerunek szkoły, w której obecnie uczy się ponad 520 uczniów w 19 oddziałach klasowych.
Podobnie, jak w poprzednich latach uczniowie „siódemki” odnoszą sukcesy w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. W bieżącym roku szkolnym laureatem konkursu z muzyki został uczeń klasy drugiej Daniel Wlazło. Pozostałe konkursu są w toku i w tym momencie finalistami są: Filip Kościsty, Jakub Smólski (geografia), Kacper Szulc (historia), Anna Włudarczyk (matematyka), Agata Wróbel (biologia), Jarosław Drzymalski (informatyka).
Do tej pory Gimnazjum nr 7 może pochwalić się 42 tytułami laureata i 94 finalistami, za co otrzymało specjalnie wyróżnienia od Kuratorium Oświaty. Udziałem uczniów są również sukcesy w następujących konkursach: filozoficznym „W poszukiwaniu prawdy o człowieku”, ekologiczno- regionalnym, geograficznym „Przez lądy, morza, oceany… Polska i województwo łódzkie”, matematycznym „Matematyka moja pasja”, historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego, religijnym „Bierzmowanie sakramentem drodze ku dojrzałości chrześcijańskiej”. Ostateczne rozstrzygnięcia tych konkursów nie są jeszcze znane, nastąpią w marcu i kwietniu i wtedy będzie wiadomo, kto uzyska tytuł laureata.
Można powiedzieć, że sportem narodowym w „siódemce” jest piłka ręczna i zarówno drużyny dziewcząt, jak i chłopców klas sportowych w rozgrywkach wojewódzkich spisują się bardzo dobrze i mają duże szanse na awans do szczebla centralnego mistrzostw Polski. Najlepsi zawodnicy powoływani są na konsultacje do kadr wojewódzkich oraz makroregionalnych i być może w przyszłości walczyć będą o kolejne medale dla biało- czerwonych. W ostatnich dniach lutego w ramach „Gimnazjady” drużyna dziewcząt Gimnazjum nr 7 została mistrzem województwa łódzkiego w piłce ręcznej.
Od wielu lat „siódemka” organizuje cieszący się dużą popularnością rajd pieszy „A może byśmy, tak do Tomaszowa…”, bierze udział w ogólnopolskich projektach edukacyjnych, uczniowie wyjeżdżają na młodzieżowe obrady Parlamentu Europejskiego, odwiedzają polski parlament, liczne muzea i teatry, dopingują siatkarzy Skry Bełchatów, skoczków narciarskich podczas Pucharu Świata w Zakopanem. Ostatnio na zaproszenie Artura Partyki pojechali do łódzkiej Atlas Areny na uznany lekkoatletyczny mityng Pedros Cup.
Między 21 a 23 kwietnia odbędą się egzaminy gimnazjalne, które w dużym stopniu zadecydują o przyszłej edukacji trzecioklasistów. -Wyniki egzaminów z minionych lat zawsze są wyższe niż średnie wojewódzkie i krajowe, a nasi uczniowie bez większych problemów dostają się do wybranych szkół ponadgimnzjalnych- podsumowuje dyrektor Marek Parada.
O przyjaznej i serdecznej atmosferze w szkole świadczy choćby to, że wielu absolwentów chętnie oraz często ją odwiedza, a także ciepło i z sentymentem wypowiada się o latach spędzonych w murach Gimnazjum nr 7.
Napisz komentarz
Komentarze