Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 stycznia 2025 10:52
Reklama
Reklama

Jubileusz szkoły w Lubochni

W tym roku szkolnym 2014/2015 Publiczne Gimnazjum w Lubochni obchodzi 15-ą rocznicę powstania. Obchody jubileuszowe połączono z uroczystością nadania szkole imienia i wręczenia sztandaru.

Uroczystość miała miejsce 31 października  i rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Lubochni, w której uczestniczyła młodzież szkolna, pracownicy, nauczyciele i zaproszeni goście.

 

Dalsza część uroczystości odbyła się na terenie szkoły, gdzie Przewodniczący RG  Piotr Majchrowski odczytał Uchwałę Rady Gminy Lubochnia z dnia 20 października  2014r, na mocy której nadano Publicznemu Gimnazjum w Lubochni   imię Adama Mickiewicza.

 

Następnie ks. kanonik Tomasz Bojanowski poświęcił sztandar, a Przewodniczący Rady Gminy wraz z Wójtem w imieniu fundatorów wręczyli go dyrektorowi szkoły Urszuli Schab, a w dalszej kolejności sztandar otrzymał poczet sztandarowy uczniów.

 

Po części oficjalnej wystąpiła młodzież gimnazjalna , która swoim świetnym występem przybliżyła życie i twórczość Adama Mickiewicza oraz zachwyciła pięknie zatańczonym polonezem.

           

Piętnastoletnia historia szkoły i jej osiągnięcia stały się powodem do  ubiegania się o nadanie imienia i prawo posiadania sztandaru. Zachowując procedurę nadania imienia i wyrażając wolę  Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego dokonano  w dniu 15 maja tego roku wyboru patrona. Wybrano  Adama Mickiewicza - człowieka o niespotykanej wrażliwości i temperamencie, o niezwykłej sile woli i charakterze.

 

,, Mówić o Mickiewiczu- to mówić o pięknie, prawości i prawdzie, to mówić o sprawiedliwości, której był żołnierzem, o obowiązku, którego był bohaterem, o wolności, której był apostołem, o wyzwoleniu, którego był prorokiem.” 

 

Wybierając Adama Mickiewicza Patronem ,  gimnazjum zyskało  bardzo trwały, sprawdzony przez pokolenia wzorzec, który okaże się  pomocny w dalszej pracy wychowawczej szkoły. To ważny element wychowania obywatelskiego i sposobność rozwijania postaw patriotycznych i obywatelskich, kształtowanie więzi z ojczystym krajem i regionem.

 

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”. Te słowa wieszcza  umieszczone na korytarzu szkolnym towarzyszą uczniom każdego dnia i  motywują ich do pracy nad sobą .

 

Piętnaście lat w historii ludzkości to krótka chwila, w dziejach szkoły to już znaczący czas. Zatem przypomnijmy to jeszcze raz.

 

Publiczne Gimnazjum w Lubochni przy ul. Łódzkiej 19 rozpoczęło swą działalność 1 września 1999 r. na mocy uchwały Rady Gminy  Lubochnia z dnia 15 marca1999r. Pod okiem pierwszego dyrektora i 16 nauczycieli naukę rozpoczęło 87 uczniów w 4 oddziałach. W pełni zorganizowana szkoła w roku szkolnym 2001/2002 liczyła 243 uczniów uczących się w 10 oddziałach i 21 nauczycieli.

 

W ciągu istnienia gimnazjum funkcję dyrektora pełniły następujące osoby:

  • Marek Michalak od 1999 r. do 2003 r.
  • Eugeniusz Lipner w 2003r.
  • Urszula Schab od 2004r. do 2008r.
  • Wojciech Sitek od 2008 r. do 2013 r
  • i od 2013 r. ponownie Urszula Schab.

 

Kadra pedagogiczna zmieniała się, niektórzy nauczyciele pracowali tylko jeden rok, stąd lista osób uczących w gimnazjum jest dość długa. W chwili obecnej bazę szkoły stanowi 10 sal lekcyjnych, pracownia informatyczna, świetlica szkolna, hala sportowa, sala do gimnastyki korekcyjnej  oraz pomieszczenia administracyjno-gospodarcze.

 

Dumą naszej szkoły jest 1067 absolwentów i 220 obecnych uczniów. Zatrudnionych jest  23 nauczycieli, wśród których  15  posiada stopień awansu nauczyciela dyplomowanego. 

 

Prestiż szkoły wzmocniły uzyskane przez nią certyfikaty.

 

W roku szk. 2002/2003 szkoła przystąpiła do II edycji Ogólnopolskiej Akcji ogłoszonej przez Gazetę Wyborczą i Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i uzyskała tytuł „Szkoły z klasą”. 

 

W roku szk. 2003/2004 stała się członkiem „Klubu Szkół Uczących się”, czyli SUS w ramach programu organizowanego przez CEO.

 

W roku 2004 szkoła podjęła ścisłą współpracę z Nadleśnictwem Spała  w ramach edukacji leśnej wśród młodzieży szkolnej, której efektem było wybudowanie ogródka dendrologicznego przed szkołą i wieloletni udział uczniów  w konkursach wiedzy o lesie „ Przyroda Ojczysta”. Współpraca ta trwa do dziś.

[reklama2]

Od 2004r organizuje Gminną akcję „Dzieci Dzieciom”. Wspólnie z GOPSem , GKRPA, Parafią i pozostałymi szkołami corocznie przygotowuje się paczki świąteczne dla dzieci z najbiedniejszych rodzin naszej gminy.

 

W 2005roku poprzez Pallotyński Sekretariat Misyjny podjęto decyzję o „Adopcji Serca „ w ramach której uczniowie i nauczyciele pomagają finansowo dzieciom z Rwandy   Ericowi  i Gracji.

 

W roku 2006 przy Gimnazjum  powstało Stowarzyszenie na rzecz dzieci
i młodzieży  „Mieć szansę” w Lubochni
, którego celem jest niesienie pomocy dzieciom potrzebującym i będących w trudnych sytuacjach życiowych , a także pomoc dzieciom w rozwijaniu ich talentów i umiejętności.

 

Stowarzyszenie posiada status organizacji pożytku publicznego i można odpisać na jej rzecz  1% podatku dochodowego. Pomoc dzieciom daje nadzieję na ich dobre i lepsze życie w przyszłości.

 

W 2008r przystąpiono do programu  „Szkoła bez przemocy”. W ramach tego programu nawiązano współpracę ze schroniskiem dla zwierząt , Domem Pomocy Społecznej w Tomaszowie Maz. oraz zorganizowano dokarmianie zwierząt przy pomocy Nadleśnictwa Spała . W szkole w ramach programu prowadzi się Tydzień Wolontariatu i Kibicuję fair play.

W roku szk. 2008/2009  zaczęto realizować program „Ślady przeszłości- uczniowie adoptują zabytki” organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Narodowym Centrum Kultury i Fundacją Bankową im. L. Kronenberga. Najważniejszym momentem w pracy nad projektem była symboliczna adopcja mogiły Michała Karaszewskiego, człowieka, który, jak głosi napis na kamieniu nagrobnym „szerzył oświatę i pomagał bliźnim”.             

 

Od 2009r w  gimnazjum  organizowany jest Rajd „Weekend w Lubochni po angielsku i niemiecku” i każdego roku mury naszej szkoły odwiedza grupa ok. 100 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu tomaszowskiego, dla których liczy się aktywne spędzanie wolnego czasu, poznawanie okolicy, prezentowanie kultur i tradycji wybranych krajów. Jest to także doskonała okazja do tego by rozwijać własne umiejętności językowe, poznawać nowych kolegów i koleżanki.

 

W latach 2008-2013  prowadzono  wymianę międzynarodową z młodzieżą z Gebruder-Lachner-Mittelschule z Rain w Niemczech. Młodzież z Niemiec trzykrotnie przebywała w Lubochni i podziwiała najciekawsze zakątki naszego regionu i kraju. Gimnazjaliści z kolei dwukrotnie gościli w niemieckich domach, gdzie poznawali Bawarię, jej zwyczaje, uczyli się języka. Do dnia dzisiejszego pamiątką tych wydarzeń jest drzewko rosnące przed szkołą, które posadzono jak symbol przyjaźni.

 

W r. 2008 przystąpiono również do programu edukacyjnego „Bernardo Bellotto – ambasador kultury, czyli magiczna skrzyneczka pana Bellotta” realizowanego we współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie.  Gimnazjaliści systematycznie uczestniczą w warsztatach historycznych, plastycznych, muzycznych i teatralnych.

 

Placówka czynnie włącza się w życie środowiska lokalnego, zwłaszcza na płaszczyźnie kulturalnej. Szczególne znaczenie miał powstały w 2003 r. Teatr Młodych im. W. Bogusławskiego, który początkowo do momentu powstania GOK-u działał przy gimnazjum i uświetniał swymi występami wiele uroczystości. Promował również szkołę i środowisko poza obszarem naszej gminy biorąc udział
w konkursach, przeglądach i teatraliach.

 

W listopadzie 2012 r. grupa  wychowanków uczestniczyła w lekcji muzealnej Dzieło Konstytucji 3 Maja jako wzór dla nowoczesnego patriotyzmu, którą współprowadził prezydent RP Bronisław Komorowski. Uczniowie odegrali role posłów przybyłych na Sejm Wielki w 1788 r.

 

W styczniu 2013 r. uczniowie gościliśmy w Pałacu Prezydenckim, u Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej, której przedstawili swoją  działalność.

 

W latach 2011-2013 Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie realizował w  szkole projekt pod nazwą „Badanie uczenia się i nauczania języków obcych”  Dzięki badaniu można było  określić mocne i słabe strony nauczania języka angielskiego w szkole. Uczniowie w 2014r  brali również udział w biciu rekordu Guinnessa recytując alfabet angielski w Europejskim Dniu Języków Obcych.

Gimnazjaliści biorą udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, odnosząc sukcesy. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich osiągnięć szkoły. Naoczną egzemplifikacją sukcesów są puchary, nagrody, dyplomy i wyróżnienia zgromadzone na korytarzach szkolnych.

 

Należy wspomnieć o niektórych z nich, gdzie  gimnazjaliści z Lubochni  przez wiele edycji byli najlepsi i zdobywali laury. Są to: Przeglądy Teatrów Małych Form – Tomaszowskie Teatralia, Festiwal „Wieś Polska w poezji i prozie” w Rzeczycy.

 

Do największych osiągnięć uczniów należy także  I miejsce dziewcząt i II chłopców w międzygminnym współzawodnictwie szkól gimnazjalnych powiatu tomaszowskiego  GIMNAZJADA  w roku szkolnym 2013/2014.

 

W ciągu tych 15 lat placówka stale wzbogacała swą bazę dydaktyczną, zmieniała swój wygląd.

 

W r. szk. 2003/2004 pozyskano środki od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na realizację projektu „Nie tylko palcem po mapie…”, który przyczynił się do wyposażenia pracowni językowej i powstania Szkolnego przewodnika Turystycznego po okolicznych rezerwatach w j. polskim, niemieckim i angielskim.

 

W roku 2005 ta sama fundacja w ramach programu Równać Szanse  - szkoła aktywna  sfinansowała  kolejny projekt  „Pokazane w kadrze”. Jego efektem były warsztaty filmowe dla uczniów ,wyjazd na zimowisko do Poronina oraz montaż filmu nakręconego podczas tego wyjazdu.

 

W latach 2005 – 2011 Rada Rodziców przy PG w Lubochni organizowała dla dorosłych bale karnawałowe, z których dochód przeznaczyła na zakup cennych pomocy dydaktycznych dla szkoły.

 

 W 2013r szkoła przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez WFOŚiGW w Łodzi „Moja wymarzona ekopracownia” , a wkrótce oddano do użytku zmodernizowaną pracownię biologiczną wyposażoną w nowoczesne środki  dydaktyczne pozwalające w sposób ciekawy przekazywać wiedzę uczniom.

 

Przez 15 lat swej działalności gimnazjum przekazuje wiedzę swoim uczniom , jak również wychowuje ich w duchu szacunku dla drugiego człowieka  oraz poszanowaniu najwyższych wartości , jakimi są mała i duża ojczyzna.

 

Z okazji jubileuszu 15-lecia gimnazjum dyr. Urszula Schab wręczyła podziękowania za długoletnią współpracę na rzecz szkoły dla: Wójta Gminy Lubochnia Tadeusza Józwika, Przewodniczącego RG Lubochnia Piotra Majchrowskiego, Starosty Tomaszowskiego Piotra Kagankiewicza, Dyrektora Kuratorium Oświaty Delegatura Piotrków Tryb. Andrzeja Juszczaka, Dyrektorom Szkół Halinie Lechowskiej i Edycie  Żmudzie,  Dyrektorowi GOK w Lubochni Justynie Łomża oraz Nadleśniczemu Nadleśnictwa Spała Przemysławowi Grabowskiemu.

 

W przygotowanie uroczystości jubileuszowych zaangażowali się pracownicy, nauczyciele,  uczniowie i ich rodzice. Z wielką starannością i gorliwością  realizowali przydzielone im zadania, czego efektem była końcowa uroczystość. Zaproszeni goście z zachwytem obserwowali występy uczniów i gratulowali pięknej i doniosłej uroczystości.

 

Mimo wielkiego wkładu pracy całego środowiska szkolnego trudno byłoby sfinalizować to dzieło gdyby nie fundatorzy , którym z całego serca dziękujemy.

Są nimi:

  • Wójt Gminy Lubochnia Tadeusz Józwik
  • Rada Gminy Lubochnia
  • Rada Rodziców
  • Rada Pedagogiczna
  • Koło Łowieckie „Dubelt”
  • Euro Sak Zakład Mięsny A. Woźniak K. Woźniak
  • PBS w Tomaszowie Maz. Mieczysław Grad
  • Zakład remontowo-budowlany Władysław Grad
  • Agnieszka i Sławomir Sałagaccy
  • Aneta i Jerzy Tworscy
  • Danuta i Ryszard Wąsowiczowie
  • Aleksandra i Henryk Wałęsiakowie
  • Tomasz Grad
  • Ks. kanonik Tomasz Bojanowski
  • Jadwiga Kilian
  • Piotr Majchrowski
  • Elżbieta i Piotr Sowikowie
  • Agnieszka i Marcin Przybyłkowie
  • Monika Kuta
  • Maria Jolanta Ochota
  • Marcin Skoneczny
  • Fundatorzy anonimowi

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Którego Kowalczyka, 07.11.2014 15:25
tego radnego miejskiego pracującego w Starostwie? ,czy jakiegoś jeszcze innego?

1Putin 07.11.2014 10:07
Czy Pan Majchrowski jest zięciem Pana J. Kowalczyka?

Opinie
Igor MatuszewskiIgor Matuszewski Chce skutecznie kontrolować, czy jedynie więcej zarabiać? Radny Piotr Kucharski może to robić i nie trzeba do tego pełnić żadnej funkcji. Można być zwyczajnym radnym, ale może to też robić każdy obywatel. Takie prawo daje ustawa o dostępie do informacji publicznej. Więc pisanie o jakiejś próbie blokowania czegoś jest dość śmieszne i przypomina próbę udowodnienia, że ziemia jednak jest płaska. Jak widać za 350 złotych miesięcznie można wywołać burzę w szklance wody. Jednymi z najbardziej istotnych uprawnień, jakie posiadają radni samorządowi są możliwości sprawowania kontroli nad działalnością miasta lub powiatu. Można je realizować za pomocą organu ustawowego, jakim jest komisja rewizyjna w danym samorządzie, ale także indywidualnie. Co ciekawe zmiany w ustawodawstwie wprowadzone przez PiS dają większe uprawnienia kontrolne radnym indywidualnie, niże wtedy, kiedy działają oni w formie komisji. Każdy radny ma prawo wstępu niemalże wszędzie oraz żądania wszelkich dokumentów związanych z realizacją zadań nałożonych ustawami. Co ważne (bo część urzędników próbuje to robić) jedyne ograniczenia muszą wynikać bezpośrednio z ustawy. W tomaszowskiej Radzie Miejskiej funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej pełni Piotr Kucharski. Okazuje się jednak, że inni członkowie tego gremium mają go dosyć i zamierzają odwołać. Czy chodzi o to, że jak sam twierdzi, jest niewygodny dla Prezydenta? Czy tylko o 350 złotych diety więcej. Radny już w poprzedniej kadencji dał się poznać, jako główny samorządowy śledczy. Badał nawet kaloryczność węgla w spółce ZGC. Usilnie poszukiwał nieprawidłowości w TTBS, a następnie próbował załatwiać mieszkania dla własnych kłopotliwych lokatorów. Analiza aktywności radnego z ubiegłej kadencji pokazuje dużą liczbę interpelacji i małą liczbę konkretnych i merytorycznych wniosków.
Co grozi za brak ubezpieczenia ciągnika rolniczego? Ciągnik rolniczy to jeden z najczęściej wykorzystywanych pojazdów w rolnictwie. Posiadanie maszyny wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością za jej stan techniczny, ale również z koniecznością wykupienia odpowiedniego ubezpieczenia. Jak się okazuje, zgodnie z prawem polisa jest obowiązkowa, a jej celem jest ochrona właściciela pojazdu oraz innych uczestników ruchu drogowego. Co grozi za brak ubezpieczenia? Przeczytaj nasz artykuł, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji prawnych i finansowych.Data dodania artykułu: 21.01.2025 15:12 Astronom: najbliższe tygodnie to dobry czas na obserwacje jasnych planet W najbliższych tygodniach, przy dobrej pogodzie, na nocnym niebie można obserwować: Marsa, Jowisza, Wenus i Saturna, zaś Urana i Neptuna - z pomocą np. lunety. Pod koniec lutego dołączy do nich Merkury. Dla amatorów obserwacji to dobry moment na spojrzenie w niebo - powiedział PAP astronom Jerzy Rafalski.Data dodania artykułu: 21.01.2025 11:02 Film dokumentalny o Liroyu trafi na ekrany kin 21 marca Mówi się o nim, że „jedną płytą wyciągnął polski hip-hop z podziemia”. Później związał się z polityką. Kim jest Piotr Marzec, którego wszyscy kojarzą z jego sceniczną personą, Liroyem? Na to pytanie w swoim najnowszym filmie „Don’t f**k with Liroy” odpowiada reżyserka, Małgorzata Kowalczyk, która wcześniej zrealizowała filmu „Fenomen” o Jurku Owsiaku. Obraz zadebiutuje na ekranach polskich kin 21 marca.Data dodania artykułu: 21.01.2025 10:48
Reklama
Reklama
Walentynkowe Ale Kino Tuż przed walentynkami Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza do sali kinowej Kitka w MCK Tkacz na czarną komedię "Tylko kochankowie przeżyją". Będzie romantycznie, ale i trochę strasznie, bo tytułowi kochankowie, to... para wampirów. Projekcja odbędzie się 12 lutego o godz. 18. Bohaterowie „Tylko kochankowie przeżyją” to wampiry zmęczone setkami lat życia i zdegustowane tym, jak rozwinął się świat. Nie są jednak typowymi przedstawicielami swojego wymierającego gatunku: wprawdzie żywią się krwią i preferują mrok nocy, ale najważniejsza jest dla nich sztuka, literatura, muzyka – i trwająca od wieków miłość. To wyrafinowani smakosze życia, wytworni dandysi zatopieni w XXI wieku, wciąż pamiętający jednak intensywność romantyzmu.Adam (Hiddleston) jest unikającym rozgłosu i słonecznego światła undergroundowym muzykiem, skrzyżowaniem Syda Barreta i Davida Bowiego z Hamletem. Mieszka w odludnej części Detroit, kolekcjonuje gitary, słucha winyli i tworzy elektroniczną muzykę końca świata. Melancholijną samotność rozjaśnia długo oczekiwany przyjazd jego ukochanej, Ewy (Swinton). Razem jeżdżą nocami po wyludnionym Detroit w hipnotycznym rytmie muzyki, celebrując każdą spędzaną razem chwilę. Jednak spokojne życie zakochanej pary zostanie wystawione na próbę, kiedy niezapowiedzianie dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy – Ava (Wasikowska).Film Jima Jarmuscha to pytanie o nieśmiertelność, o siłę uczucia i moc obietnic w obliczu nieskończenie płynącego czasu. Piękne, wysmakowane zdjęcia nocnych miast w połączeniu z atmosferą melancholii, mroczną muzyką Black Rebel Motorcycle Club, ale i charakterystycznym dla Jarmuscha wyrafinowanym, subtelnym humorem, dają w efekcie stylową, dekadencką perełkę. (Opis filmu za Gutek Film.)Bilety w cenie 10 zł jak zawsze można kupić w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 lub online przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Tylko-kochankowie-przezyja/Tomaszow-Mazowiecki). Zapraszamy. Data rozpoczęcia wydarzenia: 12.02.2025
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Kto zostanie nowym dyrektorem lub dyrektorką w TCZ? Borowski definitywnie odchodzi Kolejna osoba odchodzi ze szpitala. Już czwarta. Tym razem jest to Konrad Borowski, dyrektor ds. pielęgniarstwa w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Złożył już wypowiedzenie i obecnie przebywa na urlopie. Jak sam twierdzi na chwilę obecną nie widzi możliwości współpracy zarówno z Prezesem szpitala, jak i Starostą Mariuszem Węgrzynowskim. Pojawia się więc wakat na kolejne stanowisko. Kto je zajmie. Od dłuższego czasu mówi się o tym, że Starosta na tę funkcję chce powołać bliską mu politycznie Ewę Kaczmarek zastępca Pielęgniarki Koordynującej Oddz. Chorób Wewnętrznych. Na liście nazwisk pojawia się też córka radnego Szczepana Goski, która zdaniem pracowników TCZ ma zostać umieszczona w roli odchodzącego Borowskiego lub osoby koordynującej tomaszowskie ratownictwo medyczne. Zapewne wkrótce dowiemy się czy pogłoski ze szpitalnych korytarzy się potwierdzą. W ten sposób pełnię odpowiedzialności nad szpitalem przejmuje "ośrodek decyzyjny" w postaci Mariusza Węgrzynowskiego oraz Adrian Witczak, którego w spółce reprezentuje prokurent Glimasiński. Otwarte zostaje pytanie: kto następny: dyrektor - główna księgowa Alina Jodłowska? Z całą pewnością zostaną dyrektorzy, którzy sami nie wiedzą co w spółce robią. Węgrzynowski pozbył się Prezesa, bo szukał ośrodka decyzyjnego Wczorajsza sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego zawierała co prawda tylko jeden punkt merytoryczny, ale dyskusja (jeśli można ją tak nazwać) trwa ponad 3 godziny. Jak opisać, to co się działo, by oddzielić własne opinie od prezentacji zdarzeń? Jest to w moim przypadku niezwykle trudne ponieważ sam byłem aktywnym ich uczestnikiem. Dlatego czytelnicy będą mieli możliwość przeczytania dwóch tekstów. Jeden z subiektywną oceną, w formie felietonu, mojego autorstwa. Drugi współpracującej z portalem dziennikarki. Gotowi?
Córki partyjnych kolegów zawsze znajdą pracę w Starostwie Od kilku lat głośno krytykowana jest polityka kadrowa Starosty Mariusza Węgrzynowskiego. Mówi się nawet, że przerost zatrudnienia sięga ok 100 osób przy równoczesnym niedoborze profesjonalnej kadry urzędniczej wyspecjalizowanej w zakresie budownictwa, geodezji, gospodarowania nieruchomościami itd. Piotr Kagankiewicz szacuje, że nadmierne wydatki sięgają nawet czterech milionów złotych. Kolejne umowy miały być podpisywane z początkiem tego roku, a więc kolejne setki tysięcy złotych. Zatrudnienie znajdują członkowie rodzin polityków PiS. Dla przykładu do Wydziału Promocji trafiła córka wójta gminy Będków, Dariusza Misztala, podobnie jak Mariusz Węgrzynowski działacza PiS oraz bliskiej osoby Antoniego Macierewicza. Wójt w ubiegłej kadencji zatrudniał z kolei radnych przyjaznych Staroście. Informacja o tym, co robi konkretnie dany pracownik, okazała się być najbardziej strzeżoną przez wójta tajemnicą. Promocja pęka w szwach. Pracuje w niej kilka osób więcej niż 10 lat temu. Czy jakieś efekty działania można uznać za spektakularne? Chyba tak. Należą do nich niespotykane nigdzie indziej zakupy dewocjonaliów Umorzenie w sprawie Misiewicza bez poważnych zastrzeżeń. W tle prezydent Tomaszowa i jego małżonka Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie w 2016 roku wszczęła śledztwo w sprawie Bartłomieja Misiewicza, byłego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej i szefa gabinetu politycznego szefa MON Antoniego Macierewicza. Sprawa dotyczyła tego, że 30 sierpnia tamtego roku w bełchatowskim starostwie podopieczny Antoniego Macierewicza miał obiecywać dobrze płatną pracę powiatowym radnym Platformy Obywatelskiej, w zamian za ich poparcie w głosowaniu nad powołaniem wicestarosty bełchatowskiego.
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama