Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 5 kwietnia 2025 16:08
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Saryusz-Wolski: Ukraina położyła kres wybiórczej sprawiedliwości

Parlament Europejski przyjął wczoraj rezolucję nt Ukrainy, w której potwierdza gotowość Unii do podpisania umowy stowarzyszeniowej i o wolnym handlu pod warunkiem, że kraj ten będzie spełniał wymogi demokracji, poszanowania podstawowych wolności, praw człowieka i mniejszości oraz państwa prawa.

 

Reklama

- Po powstaniu ludowym, które rozpoczęło się na Euromajdanie w imię europejskiego wyboru Ukrainy, gdzie pod flagami europejskimi walczyli i ginęli ludzie, musimy zaoferować Ukrainie klarowną perspektywę zbliżenia do UE oraz wydatną i szybką pomoc, mówił Jacek Saryusz-Wolski, autor przyjętej wczoraj przez zdecydowaną większość posłów rezolucji.

 

Zdaniem wiceprzewodniczącego EPL UE powinna także zaoferować Ukrainie długo i krótkoterminową wydatną pomoc finansową, a także wsparcie w reformach i wychodzeniu z obecnego kryzysu gospodarczego. Dodatkowo częścią ofert powinien być ruch bezwizowy oraz pomoc humanitarna i medyczna dla ofiar przemocy. Miałby to być ulepszony pakiet wsparcia.

 

-  Nowa, demokratyczna rzeczywistość na Ukrainie, tego wymaga i na to zasługuje. Ukraina wypełniła pierwszy z trzech wymogów sprzed szczytu w Wilnie: położyła kres wybiórczej sprawiedliwości, poprzez uwolnienie Julii Tymoszenko, reformuje wymiar sprawiedliwości i jest zdeterminowana przeprowadzić uczciwe wybory, czyli wypełnia postawione przez Unię wymogi. Otwiera to możliwość szybkiego podpisania Umowy Stowarzyszeniowej z nowym proeuropejskim i proreformatorskim rządem, cieszącym się poparciem większości w Parlamencie oraz Majdanu podkreśla Saryusz Wolski.

 

 

 

 

Rezolucja wzywa także do ukarania winnych, do wspólnej pracy na rzecz pokojowej politycznej przemiany kraju oraz zachowania terytorialnej integralności kraju. Deputowani oddali także hołd tym, którzy walczyli oraz polegli za Europejskie wartości.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

m&m 03.03.2014 14:43
Pierdu, pierdu a putin dziala...

Reklama

Opinie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 35 km/h

Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: KierowcaTreść komentarza: Dokładnie. W punkt. I przyczepiło się do tego kilku pieniaczy, w tym takich którzy tzw. kapitał polityczny chcą zbić.Źródło komentarza: M. Witko - o inwestycjach i trasie S12Autor komentarza: CzłowiekTreść komentarza: Mnie nic nie boli a nadużywane przez Ciebue epitety typu " ćwoku" to POZIOM ZIOBRY czyli WIELKIE ZERO..... Zachowujesz się dokładnie tak samo jak "pan katecheta" którego tak bardzo nie lubisz. Prezentujecie obaj ten sam ZEROWY poziom intelektu i kultury. I co ? Boli ?Źródło komentarza: Macierewicz i inni w Spale. Mimo postu, karnawał trwaAutor komentarza: TomaszowianinTreść komentarza: A kiedy zostanie oddany Park Solidarności?! To jakiś cyrk, żeby na tyle czasu zamknąć dostęp! Miał być oddany w październiku ubiegłego roku, a mamy już kwiecień! Zero informacji dla mieszkańców! Postępowanie poniżej krytyki.Źródło komentarza: M. Witko - o inwestycjach i trasie S12Autor komentarza: Jan MościckiTreść komentarza: Załóż Pan okulary bo ja GO widzę na zdęciu. A z tym sługusem to radziłbym panu ważyć słowa nie trudno dopiąć komuś łatkę , ciekawe co pan byś robił będąc na jego miejscu.Źródło komentarza: Podpisanie listu intencyjnego o wzajemnej współpracy pomiędzy ZSP nr 1 im. T. Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim, a firmą LS TechnicsAutor komentarza: Jan MościckiTreść komentarza: Panie prezydencie takie rozwiązanie S12 jest idealne tylko dla Białej Góry (kopalni). Sprzedaliśmy polskie złoto i teraz im jeszcze będziemy drogi budować. Niech piasek wywożą wagonami. Nie wspomnę o Hucie wybudowana w Niewiadowie po drugiej stronie Pilicy. Czas pomyśleć o naszym SPOŁECZEŃSTWIEŹródło komentarza: M. Witko - o inwestycjach i trasie S12Autor komentarza: EchTreść komentarza: Litości. Nawet jednostka wojskowa nie jest w granicach miasta - a każdy tak myśli. Przestańcie straszyć ludzi że ktoś zniszczy nz czy groty - mówcie że wam o domy chodzi - a nie manipulujecieŹródło komentarza: M. Witko - o inwestycjach i trasie S12
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama