- Jako Samorząd Współpracujący mamy za zadanie m.in. przeprowadzenia "samooceny" metodą Lokalnego Indeksu Jakości Współpracy, badania opinii społecznej za pomocą specjalnie przygotowanego formularza internetowego - wyjaśnie Jakub Pietkiewcz, specjalista ds. komunikacji społecznej w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. - Ponasto weźmiemy udział w szkoleniu w zakresie konstruowania i uczestnictwa w konsultacjach polityk publicznych, przeprowadzimy konsultacje społecznych we współpracy z Realizatorem. Zobowiązani jesteśmy też do włączenie „Modeli współpracy JST+NGO” do polityk publicznych.
Pierwszy etap projektu odbył się w dniu 15 stycznia 2014 r. Podczas moderowanej dyskusji przedstawiciele 5 organizacji pozarządowych i Urzędu Miasta podjęli próbę oceny różnych aspektów współpracy. Spotkanie poprowadziła Pani Anna Szcześniak – Dyrektor ds. Strategii i Programów Fundacji „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”. Głównymi tematami dyskusji była współpraca organizacji jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych w zakresie tworzenia lokalnych polityk publicznych, realizacji zadań publicznych. Dyskutowano także o infrastrukturze współpracy i tworzeniu warunków do rozwoju aktywności społecznej.
- Przed nami kolejny etap projektu, do którego zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz przedstawicieli tomaszowskich organizacji pozarządowych, zachęcając tym samym do udziału w badaniu - przekonuje Pietkiewicz. - Jego celem jest zebranie opinii i oczekiwań mieszkańców dotyczących współpracy z urzędem, ocena jakości współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi w okresie ostatnich 12 miesięcy oraz identyfikacja barier, które utrudniają rozwój tych relacji.
W celu lepszej identyfikacji ocen Realizator badania, a zarazem Partner projektu - Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, przygotował krótkie ankiety, które są dostępne poniżejpo kliknięciu w widoczne ponież banery
Napisz komentarz
Komentarze