Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 05:20
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Dziewięćdziesiąt lat Klubu Piłkarskiego RKS Lechia

W dniu dzisiejszym w Sali kinowej Włókniarz, odbyły się uroczyste obchody 90- lecia klubu KP RKS Lechia. Zapraszamy na krótką relację tekstową, oraz Video.

Galę jubileuszową poprowadził Tomasz Kumek. Cała uroczystość rozpoczęła się od wejścia pocztu sztandarowego, który stanowili panowie: Kazimierz Szewczyk, Ireneusz Królikowski, oraz Zbigniew Knap.

 

Po odśpiewaniu hymnu narodowego, na scenę wszedł gospodarz dzisiejszego jubileuszu, prezes klubu KP RKS Lechia 1923, Michał Goździk, który przywitał wszystkich uczestników.

 

Wśród znanych osobistości ze świata sportu nie zabrakło prezesów Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, Edwarda Potoka oraz prezesa OZPN Piotrków Trybunalski, Stanisława Sipy. Swoją obecnością galę zaszczycili także politycy, a wśród nich: poseł na Sejm Marcin Witko, radny sejmiku wojewódzkiego Andrzej Barański, przewodniczący rady miasta – Stanisław Stańdo oraz powiatu Mirosław Zieliński. 

 

Wystąpienie prezesa Goździka zakończono minutą ciszy, upamiętniającą wszystkich Lechistów, oraz kibiców, którzy nie doczekali tegorocznego jubileuszu.

 

W kolejnym punkcie programu Tomasz Kumek przedstawił historię klubu. Cały swój monolog, prowadzący spuentował wspaniałymi słowami: „Razem tworzymy przyszłość klubu RKS Lechia”.

 

 

Swoje pięć minut (a dokładnie osiem) na scenie miał także Stanisław Szymula, który zaprezentował wiersz własnego autorstwa. W występie popularnemu „Stasiowi” partnerowała wnuczka, oraz młodziutki piłkarz, Przemysław Maj. Patrząc na miny gości można sądzić, iż do samego pomysłu prezentacji utworu podeszli z lekkim humorem. Tuż po zakończeniu recytacji przez wspomniane trio z sali kina Włókniarz rozległy się jednak gromkie i w pełni zasłużone brawa, bowiem ta liryczna twórczość z dużej litery „T” na długo zagości w naszej pamięci.

 

 

Henryk Myśliwiec, to kolejny bohater uroczystego wieczoru. Zawodnik drużyny Lechii, która w 1957 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów odczytał swój list do Michała Goździka, po czym obdarował prezesa klubu oprawionym wydaniem „Przeglądu Sportowego” z roku 1974.

 

Ostatni punkt pierwszej części przed wręczeniem odznaczeń, stanowiło pożegnanie starego sztandaru klubowego, oraz wejście nowego, który ufundowali sponsorzy klubu -Agata i Marcin Wolscy, główni sponsorzy klubu. Poczet sztandarowy tym razem tworzyli czynni sportowo piłkarze Lechii – kapitan zespołu Kamil Szymczak, Michał Tonowicz, oraz Mateusz Matysiak.

 

 

Sztandar prezentuje się naprawdę imponująco. Po jednej stronie znajduje się godło Polski, czyli orzeł noszący dumnie koronę, po drugiej barwy Lechii w kolorze zielono – czerwonym z logo klubu. Wszystko piękne i lśniące. Znakomita symbolika, którą można interpretować w sposób taki, iż żegnamy przeszłość, witamy przyszłość. Całość poświęcił ksiądz Zbigniew Kowalczyk

 

W programie uroczystości przyszedł czas na odznaczenia pamiątkowe oraz honorowe, ale tych dzisiaj nie będziemy zdradzać, bowiem przedstawimy je w osobnym artykule.

 

 

O Lechii nie zapomniał także prezes PZPN – Zbigniew Boniek, który wysłał swoje życzenia dla klubu, wspominając w nich m.in. o tym, iż gościł na stadionie przy ulicy Nowowiejskiej, jako piłkarz Widzewa Łódź.

 

Całą oficjalną część zakończył utwór Ewy Demarczyk w aranżacji Stanisława Szymuli, który w swoim stylu postanowił „ulepszyć” klasyk, tym razem zmieniając słowa refrenu -  „...przyjedź na mecz do Tomaszowa”.

 

 

Po chwili prowadzący Tomasz Kumek zarządził 15 minutową przerwę, którą goście wykorzystali na mały posiłek.

 

Powrót na salę okazał się lekkim „masochizmem”, bowiem na scenie pojawił się Marcin Daniec. Znany kabareciarz w znakomity sposób rozbawił uczestników dzisiejszego święta sportowego. Wysoki poziom artystyczny pana Dańca, całkowicie „rozwalił system”. Jedyny żal, jaki pozostał to fakt, że niestety nagrywanie występu było zabronione i nie mogę się nim z wami podzielić.

 

 

 

Druga strona medalu jest jednak taka, iż dzięki temu zabiegowi satyryk mógł sobie pozwolić „na coś więcej” aniżeli w oficjalnym występie. Zaprezentowano nam dość odważne skecze o piłce, o Euro 2012, o polityce. Po występie, pana Marcina pożegnały gromkie brawa i owacja na stojąco.

 

Po ponad godzinnej dawce dobrego humoru, rozbawieni goście wrócili do kawiarni „Literacka”, by dalej cieszyć się z dzisiejszego spotkania i wspominac dawne czasy.

 

Już niebawem przedstawimy wam wypowiedzi zaproszonych gości, oraz zrecenzujemy książkę Jana Zaborowskiego „90 lat sekcji piłki nożnej - RKS Lechia”, która na pierwszy rzut oka wygląda fantastycznie i bez wątpienia będzie hitem sprzedażowym wśród lokalnych kibiców.

 

 

[reklama2]

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kibic 15.12.2013 12:00
czemu nie wyrozniono p.WANDY PANFIL?

Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim 09.12.2013 16:55
To było wzruszające przeżycie. Z kolegów z dawnych lat poznałem, tylko, Zbyszka Knapa i Andrzeja Jaskulskiego. Oczywiście także sponsorów klubu, ale to już jest inna historia.

08.12.2013 14:04
Niedługo będzie w sprzedaży, na pewno was o tym poinformuje - cena 50zł ale warto te pół stówki wydać!

abc 08.12.2013 10:34
czy książkę można kupić w sklepie klubowym? jak jest teraz otwarty sklep? ile kosztuje książka?

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama