Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 6 kwietnia 2025 09:40
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Obchody Święta Niepodległości w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej

W piątek 08 listopada 2013r. roku na placu apelowym 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
 

Uroczystości obchodów Święta Niepodległości rozpoczęto o godzinie 09.00 Mszą Świętą w intencji ,,Ojczyzny” w kościele garnizonowym p.w. Św. Józefa w Nowym Glinniku, którą odprawił  kapelan brygady ks. prał. podpułkownik Piotr Majka.

Reklama

 

Punktualnie o godzinie 11.00 major Piotr Gołos złożył meldunek pełniącemu obowiązki Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej pułkownikowi Adamowi Greli. W obchodach wzięli udział żołnierze, pracownicy wojska 25BKPow. oraz zaproszeni na tą uroczystość goście, oddając tym samym hołd żołnierzom, poległym w walce o wolność Ojczyzny.

 

„(…) Święto odzyskania niepodległości to pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku jako tryumfalny powrót marszałka Józefa Piłsudskiego z twierdzy w Magdeburgu i przyjęcie przez niego odpowiedzialności za losy kraju„ - tymi słowami w swoim przemówieniu zwrócił się płk Grela.

 

Po podniesieniu flagi państwowej na maszt, zostały odczytane Postanowienia Prezydenta RP o nadaniu kawalerzystom odznaczeń ,,Gwiazdy Iraku”, ,,Gwiazdy Afganistanu” ,,Gwiazdy Czadu”. Odczytano również Decyzje Ministra Obrony Narodowej o nadaniu medali resortowych oraz „Wojskowego medalu za rany i kontuzje” dla plutonowego Daniela Petynki z Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej.

 

Kończącym elementem uroczystości było odczytanie przez porucznik Dorotę Jakubowską Niepodległościowego Apelu Pamięci oraz odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

 

Defilada wojskowa zakończyła uroczystości w garnizonie Tomaszów Mazowiecki.

 

               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia i tekst: por. Tomasz Pierzak

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

budzik 09.11.2013 16:31
Gdyby na moim batalionie żołnierz miał bródkę ala' Daragnian, to na apelu goliłby się na sucho niezbędnikiem.

Reklama
sierż. Kufel z mundurówki 08.11.2013 19:44
Dostojne święto i "adekwatne" umundurowanie. Dobrze, że pluton remontowy w roboczych nie wystąpił. Poza tym na takich zgromadzeniach powinno być chu...wo, ale jednakowo. A tutaj jakieś plakietki ISAF, stójki odpięte, zapięte, kołnierze, pagony na głowie, plecach i nadgarstkach.

bejc 09.11.2013 17:50
Stójki zapięte,żeby czasami gardziołko nie zabolało naszych dzielnych żołnierzy.Kalesony ,żeby w nóżki było ciepło ...To nie żołnierze tylko ciepłe kluchy....

Opinie

Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 27 km/h

Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Prezydencie. To pańskie wyjaśnienie w sprawie tej S12 jest trochę mętne. Wystarczyło napisać ludziom om tym, co decyduje o pewnym odrzuceniu tzw. wariantu północnego i o zdecydowanym dążeniu do jednego z wariantów południowych (tych wariantów południowych było dwa, lub trzy). Przy okazji: pewien poseł robi akcję, aby ludziska zaprotestowali przeciwko wariantom południowym (listy, sms-y), Ciekawe, czy pewien minister też dostał taki anons.Źródło komentarza: M. Witko - o inwestycjach i trasie S12Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Komendancie Marcinie Dulas: i o to chodzi!!! moje najlepsze gratulacje - chłopcze!!!Źródło komentarza: Marcin Dulas nowym komendantem wojewódzkim PSP w ŁodziAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Mój wredny dodatek: apeluję do tych przeciwników tego powiatowego, debilowatego PiS-u: zróbcie wreszcie, do kur.y nędzy, porządek z tymi ciemniakami!!!Źródło komentarza: Kataklizm w powiatowym samorządzieAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ja, wszem i wobec zawsze pisałem i mówiłem, że jestem zawziętym pisiorem. Tak, to jest prawda. Ale za taką moja deklaracja jest to, że owszem: PiS - tak, ale nie za wszelką cenę. Tę granicę przyzwoitości przekraczają obecni przedstawiciele PiS-u w naszym powiecie. Więc mówię i pisze tak: dosyć tej pisowskiej kołtunerii w naszym powiecie. To są bezmózgi, bezmyślni, lokalni cwaniacy, którzy mają w du.ie jakiekolwiek ideały. Ich jedynym ideałem jest: "wadza, wadza" i jeszcze raz "wadza". To jest tragedia, nawet na lokalnym poziomie.Źródło komentarza: Kataklizm w powiatowym samorządzieAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: No i to jest bardzo dobry komunikat tego radnego dla normalnych ludzi. Do tych normalnych ludzie nie zaliczam szefostwa powiatu na czele z powiatowym katechetą i jemu podobnych. Ci, którzy cieszą się z rezygnacji tego radnego, sami - durnie, nie wiedzą, z czego się właściwie ci durnie cieszą. Totalna żenada i totalna bryndza...Źródło komentarza: Jeszcze jedna rezygnacjaAutor komentarza: Mariusz StrzępekTreść komentarza: To bardzo dobry pomysł, ale chyba jednak będzie pani ZwolakowaŹródło komentarza: Jeszcze jedna rezygnacja
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama