Środową, krótką serię pytań, rozpoczął Marek Kubiak (PiS). Radny dopytywał o planowany remont drogi W713 na odcinku przechodzącym przez Tomaszów Mazowiecki (m.in. Warszawska, Mościckiego, Mireckiego). Ciąg ulic wojewódzkich na naszym terenie należy do najbardziej zaniedbanych w całym Powiecie. Ich remont więc powinien być sprawą priorytetową. W tym roku, po długotrwałej walce, wspieranej przez tomaszowskiego media, udało się ostatecznie doprowadzić do przebudowy skrzyżowanie ulic Warszawskiej - Szerokiej - gen. Grota - Roweckiego. Wszyscy liczyliśmy, że kolejny etap przebudowy ruszy w roku 2013. Tymczasem, jak się okazuje inwestycja nie pojawiła się w proponowanym przez Zarząd województwa budżecie na nowy rok. Przy okazji warto też przypomnieć, że Tomaszów ma w Sejmiku Wojewódzkim trzech radnych.
- Czy jakiekolwiek informacje na ten temat do Państwa dotarły - pytał prezydenta Kubiak. - Czy prowadzone były jakiekolwiek rozmowy w tej sprawie z Urzędem Marszałkowskim?
- Skrzyżowanie Warszawskiej z Szeroką ma być zakończone do 30 listopada -odpowiadał radnemu wiceprezydent Grzegorz Zań. - Kiedy zostanie oddane do użytkowania trudno powiedzieć. Jeśli chodzi o dalszy przebieg prac przy W713, to rzeczywiście nie ma inwestycji w budżecie województwa na przyszły rok. Znajduje się ona w wieloletnim programie inwestycyjnym w latach 2014-2016. Prowadzimy rozmowy z radnymi i może uda się je przyspieszyć.
Marek Kubiak dopytywał też o wstrzymaną inwestycję, którą jest budowa boiska o sztucznej nawierzchni na obiektach OSiR przy ulicy Nowowiejskiej oraz o inwestycje prywatnych inwestorów w galerie handlowe.
- Jeśli chodzi o galerie handlowe, to z naszej strony nie ma żadnych przeszkód aby prace przy nich ruszyły - tłumaczył Zań.- Żadnych rozmów inwestorzy z nami nie prowadzą.
Wiceprezydent tłumaczył też problemy związane z budową boiska. Obecnie kończą się prace projektowe, związane z odwodnieniem skarpy. Trwają też rozmowy z syndykiem firmy Masters, która była wykonawcą inwestycji a która ogłosiła upadłość. Może okazać się, że koniecznym będzie ogłoszenie przez miasto kolejnego przetargu.
Wacława Bąkpytała od kiedy zacznie funkcjonować ogrzewalnia i noclegownia dla osób bezdomnych oraz o zakup kontenera, w którym mają znajdować oni pomoc i opiekę.
- Procedura dotycząca zakupu i posadowienia kontenera trwa - wyjaśniał wiceprezydent Waldemar Wendrowski. - Dlatego mamy podpisaną umowę na wynajem pomieszczeń przy ulicy Farbiarskiej w pomieszczeniach, które znajdują się na terenie dawnej „Budowlanki”. Zakładamy, że do końca grudnia tam będzie realizowane zadanie, a z nowym rokiem zostanie ono przeniesione na ulicę Luboszewską. Nie wiemy jeszcze czy ogrzewalnią zawiadywać będą pracownicy MOPS, czy podmiot zewnętrzny.
Henryk Dworczakprosił o interwencję w sprawie uporządkowania terenów przy dworcach PKP i PKS.
Napisz komentarz
Komentarze