Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 5 kwietnia 2025 06:58
Reklama

Tomaszów zna angielski? Będziemy mieli okazję się przekonać

Już 17 czerwca wszyscy mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję sprawdzić swój poziom znajomości języka angielskiego, biorąc udział w Wielkim Ogólnopolskim teście, którego organizatorem części tomaszowskiej jest Centrum Języków Obcych “Old School”, Tomasza Ostrowskiego. Portal NaszTomaszow.pl będzie patronem medialnym wydarzenia.

 

Reklama

- Celem organizowanego przez testu, który ma formę pytań z możliwością wielokrotnego wyboru odpowiedzi jest przede wszystkim sprawdzenie kompetencji języka angielskiego mieszkańców naszego miasta -wyjaśnia Tomasz Ostrowski. - Nie ma wątpliwości, że w czasach, kiedy wiele aspektów naszego życia takich jak gospodarka, ale również kultura przestało mieć charakter lokalny a świat staje się przysłowiową „globalną wioską”, umiejętność posługiwania się językami obcymi jest jedną z najbardziej pożądanych. Daje ona możliwość nie tylko swobodnego podróżowania ale także realizacji ścieżek kariery zawodowej. Dlatego mamy nadzieję, że organizowany przez nas sprawdzian będzie też doskonałą okazją do promocji nauki języka angielskiego.

 

Każdy z uczestników testu otrzyma jego wyniki i będzie mógł zweryfikować i oczywiście skorygować popełniane błędy. Świadomość stopnia w jakim posługujemy się językiem angielskim jest tym istotniejsza, że lingwiści pracujący przy Radzie Europy stworzyli system Ramowego Opisu Kompetencji Językowych. Wyodrębnia on 6 poziomów, dokładnie opisanych, kompetencji językowych: A1, A2, B1, B2, C1, C2 obowiązujących dla każdego języka.  Tak więc w dostarczanych pracodawcom CV podawać będziemy mogli też obok informacji jakim językiem się posługujemy także stopień jego znajomości.

 

- W Tomaszowie jest wiele osób bardzo dobrze posługujących się angielskim - dodaje właściciel Old School. - Mamy więc możliwość promocji miasta, ponieważ do tej pory nie było w Polsce imprezy tego typu, mamy szansę pochwalić na jakim poziomie znamy język angielski.

 

Możliwości promocyjne dostrzegły też władze Tomaszowa Mazowieckiego. Dlatego też patronat nad imprezą objął prezydent miasta Rafał Zagozdon. - Zamierzamy zachęcić do uczestnictwa jak największą liczbę osób, w tym młodzież szkolną - mówi pełnomocnik Jakub Pietkiewicz. - Nie wykluczamy również uczestnictwa w sprawdzianie przedstawicieli władz miejskich.

 

Organizatorzy chcą zaprosić również inne dobrze znane w regionie osoby z szeroko pojętego kręgu nauki i kultury do promowania wydarzenia oraz aktywnego w nim uczestnictwa.

 

Patronat Merytoryczny nad testem objęło Macmillan Education - czołowe wydawnictwo językowe, które przygotuje dla uczestników odpowiednio skalibrowany test, który zgodnie z założeniami ma potrwać około 40 minut.

 

Informacje na temat przygotowań i warunków uczestnictwa podawać będziemy na bieżąco w naszym serwisie. Odwiedzajcie więc codziennie NaszTomaszów.pl

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ja mówić obcym językiem 18.05.2012 10:45
niebywałe panie Tratatata -mówisz angielskim a nie znasz polskim językiem

Reklama
Pan Tralaliński 18.05.2012 10:34
Spróbujcie zadzwonić do naszego "urzędu" i dogadać się z kimś po angielsku - nie ma szans - jak tylko usłyszą, że po drugiej stronie ktoś mówi obcym językiem, rzucają "bezradnie" słuchawką.

Opinie

Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 3°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: TomaszowianinTreść komentarza: A kiedy zostanie oddany Park Solidarności?! To jakiś cyrk, żeby na tyle czasu zamknąć dostęp! Miał być oddany w październiku ubiegłego roku, a mamy już kwiecień! Zero informacji dla mieszkańców! Postępowanie poniżej krytyki.Źródło komentarza: M. Witko - o inwestycjach i trasie S12Autor komentarza: Jan MościckiTreść komentarza: Załóż Pan okulary bo ja GO widzę na zdęciu. A z tym sługusem to radziłbym panu ważyć słowa nie trudno dopiąć komuś łatkę , ciekawe co pan byś robił będąc na jego miejscu.Źródło komentarza: Podpisanie listu intencyjnego o wzajemnej współpracy pomiędzy ZSP nr 1 im. T. Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim, a firmą LS TechnicsAutor komentarza: Jan MościckiTreść komentarza: Panie prezydencie takie rozwiązanie S12 jest idealne tylko dla Białej Góry (kopalni). Sprzedaliśmy polskie złoto i teraz im jeszcze będziemy drogi budować. Niech piasek wywożą wagonami. Nie wspomnę o Hucie wybudowana w Niewiadowie po drugiej stronie Pilicy. Czas pomyśleć o naszym SPOŁECZEŃSTWIEŹródło komentarza: M. Witko - o inwestycjach i trasie S12Autor komentarza: EchTreść komentarza: Litości. Nawet jednostka wojskowa nie jest w granicach miasta - a każdy tak myśli. Przestańcie straszyć ludzi że ktoś zniszczy nz czy groty - mówcie że wam o domy chodzi - a nie manipulujecieŹródło komentarza: M. Witko - o inwestycjach i trasie S12Autor komentarza: tomaszowianinTreść komentarza: Czy władze miasta mają zamiar zrobić porządek z plagą szczurów na pl. Kościuszki? To jest dramat. Godzina 20 a po chodniku biegają gryzonie. Młodzież ucieka z przystanku, gdyż bezpośrednim otoczeniu są szczury.Źródło komentarza: M. Witko - o inwestycjach i trasie S12Autor komentarza: DepilatorTreść komentarza: To ile miesięcy poślizgu w parku 6 ,czy więcej?Źródło komentarza: M. Witko - o inwestycjach i trasie S12
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama