W 1997 roku Maleo zakłada Maleo Reggae Rockers. Po roku pracy w lutym 1998 ukazuje się pierwsza płyta pt. „ZaZuZi" (PolyGram Polska). Darek zaprosił do współpracy znakomitych muzyków. Album wypełnia muzyka reggae. Płyta stała się dla Maleo okazją do powrotu do źródeł, do muzyki której zawsze słuchał, którą zawsze grał.
Zespół zaczął intensywnie koncertować, grając mnóstwo imprez zarówno w Polsce jaki i za granicami.
W czerwcu 2001r. grupa Maleo Reggae Rockers zagrała 6 dniową trasę wraz z Jamajską gwiazdą reggae Michaelem Blackiem. Latem 2002 zespół ponownie zagrał trasę REGGAE TOUR 2002 (18 koncertów) wraz z Kofim Ayivora - wokalista legendarnej formacji OSBISA oraz Michaelem Blackiem.
Owocem tej współpracy są płyty: "Maleo Reggae Rockers & Michael Black Live2002" (2002, Polskie Radio) oraz „DVD Maleo Reggae Rockers z Przystanku Woodstock 2003" (2003, Złoty Maleo).
W 2006 roku nakładem Universal Music Polska ukazuje się kolejna płyta zespołu zatytułowana „ReggaeMova”(2006, Universal Music Polska), która zebrała niezwykle pochlebne opinie.
Jako pierwszy zespół reggae w Polsce MRR brał udział w trasie koncertowej Lato z Radiem, grając 20 koncertów w różnych częściach Polski. Zespół uczestniczył również w koncertach upamiętniających Powstanie Warszawskie : „Pamiętamy 44- Gajcy”, „Warszawskie Dzieci” oraz koncertach poświeconych walce o demokrację na Białorusi - „Solidarni z Białorusią”.
Latem 2009 ukazała się trzecie płyta zespołu Maleo Reggae Rockers „Addis Abeba” (2009, Universal Music Polska), za którą zespół otrzymał nominację do „Fryderyka” i „Superjedynki” .
Latem 2010 grupa zagrała na największym festiwalu reggae w Europie : Rototom Sunsplash w Hiszpanii, a pod koniec roku do sklepów trafiła kolejna płyta koncertowa: “Maleo Reggae Rockers & Goście – XVI Przystanek Woodstock” (2010, Złoty Melon).
Początek 2011 roku to seria koncertów klubowych, a następnie powrót do sali prób i rozpoczęcie prac nad nową płytą.
Efektem długi muzycznych sesji jest płyta „Rzeka Dzieciństwa” (2011, Universal Music Polska), która swoją premierę miała 01 lipca 2011.
Najnowszy album jest wydarzeniem niespotykanym i zupełnie wyjątkowym na rodzimym rynku muzycznym – oto zespól nagrał materiał, na który składają się jego autorskie wersje piosenek największych polskich muzycznych mistrzów wszechczasów – Niemena, Grechuty, Nalepy, Krajewskiego i innych. Piosenki nawiązują stylistyką do dokonań wczesnych The Wailers – roots reggae z elementami rock steady, blusa i funky, wszystko mocno osadzone w klimacie lat 60 i 70 tych.
Zespół za płytę "Rzeka Dzieciństwa" został nominowany do nagrody "Fryderyka".
Darek Malejonek(biografia)- swoja karierę muzyczną rozpoczął w 1983 roku w zespole Kultura, a następnie Izrael-Kultura & Izrael, z którym nagrał pięć płyt („Duchowa Rewolucja 1 i 2", „Nabij Faje", „1991","Live '93" oraz dubowe remixy Brylewskiego - „Izrael in Dub"). Maleo grał również na basie w zespołach Moskwa oraz Armia.Od 1984 Izrael niemal co rok pojawiał się na festiwalu w Jarocinie. Ponadto gościł na sopockim koncercie Najlepsi Z Najlepszych w Operze Leśnej (1986) czy na katowickich Odjazdach (1994). Koncertował poza granicami kraju (np. Austria i Anglia w 1990).W 1989 roku Darek Malejonek założył grupę HOUK. W 1992 roku ukazała się pierwsza płyta „Soul Ammunition" nagrana w studiu „Złota Skała". Piosenka pochodząca z tej płyty „Dancing with Reality" zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie słuchaczy Radia France Internationale. Nagrodą było zaproszenie na największe targi muzyczne świata Midem’93 w Cannes. Występ na Midem, w ramach koncertu „Rock na Wschodzie" został uznany przez krytyków i publiczność jako najlepszy spośród zespołów biorących udział w tym przedsięwzięciu. W październiku 92 zespół został zaproszony do udziału w Berlin Independence Days. W 1994 nakładem firmy Izabelin Studio ukazała się płytę "Transmission Into Your Heart", a w 1995 pojawia się kolejna płyta "Generetion x". Darek Malejonek jest także współtwórcą projektów 2 Tm 2,3 (Tymoteusz) oraz Arka Noego.
Napisz komentarz
Komentarze