Wsparcie finansowe udzielone powiatowi przez miasto zapewnić ma dodatkowe punkty, jakie uzyskać może wniosek w trakcie jego oceny formalnej. Niestety sama przebudowa ulicy nie zmieni katastrofalnej wręcz sytuacji dotyczącej możliwości parkingowych w miejscu, gdzie zlokalizowane są wszystkie wydziały Urzędu Miasta, Straż Miejska, Sąd, Prokuratura, kościół pod wezwaniem św. Antoniego, Muzeum i wiele punktów handlowo usługowych.
Na chwilę obecną, w godzinach między 8 - 15:30, zaparkowanie w tym miejscu graniczy po prostu z cudem. Wie o tym każdy, kto zmuszony był załatwić jakąkolwiek sprawę w tomaszowskim magistracie. Prawie wszystkie miejsca parkingowe (i chodnik) zajmują wyłącznie pracownicy Urzędu Miasta. Parking na tyłach TOMAX-u, z którego można (teoretycznie) odpłatnie korzystać również wypełniony jest po brzegi przez osoby pracujące w tym domu handlowym.
Sytuacji nie uzdrawia też parking przy muzeum, z którego w założeniach korzystać mieli miejscy urzędnicy. Także projekt przebudowy ulicy nie zakłada zbudowania większej ilości miejsc dla parkowania. Jaki jest więc pomysł władz miasta na to, by podatnik nie musiał do Urzędu Miasta przyjeżdżać autobusem, lub przychodzić na pieszo z Placu Kościuszki, na którym liczba miejsc do parkowania również się zmniejszy, kiedy ruszy przebudowa jego płyty głównej i nastąpi zmiana organizacji ruchu w Centrum Miasta.
W czasie dyskusji nad uchwałą o udzieleniu pomocy finansowej powiatowi, problemem miejsc parkingowych na ulicy P.O.W zainteresował się radny Arkadiusz Gajewski. - Cieszymy się z tego, że taka współpraca jest z Powiatem - mówił. - Mnie jednak ta inwestycja interesuje z punktu widzenia mieszkańców. Co się zmieni na ulicy POW, jeżeli chodzi o parkingi i dostępność do Urzędu? - pytał i nie doczekał się jasnej i wiążącej odpowiedzi.
Najprawdopodobniej w tym miejscu pojawi się strefa płatnego parkowania, która wyeliminuje samochody, pozostawiane przez właścicieli na kilka bądź nawet kilkanaście godzin. Kiedy to się jednak stanie, nie wiadomo.
Urząd Miasta przygotowuje także wniosek do „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych” o dofinansowanie budowy ulicy Bibliotecznej, która miała być pierwotnie jednym z elementów Lokalnego Programu Rewitalizacji w części zatytułowanej „Otwarte miasto”, która nie przeszła w ubiegłym tygodniu oceny formalne w łódzkim Urzędzie Marszałkowskim. Miejską Inwestycję wspierać ma z kolei Powiat. Stosowaną uchwałę radni powiatowi mają podjąć jutro.
Napisz komentarz
Komentarze