To my mieszkańcy tego miasta zmamieni przedwyborczymi obietnicami wybieramy takich przedstawicieli do władz miasta, którzy albo głośniej krzyczą, albo obiecują nam gruszki na wierzbie, a po wyborach siadają w wygodnych fotelach i nie robią nic, aby tę sytuacje zmienić, bo i po co. Liczą, że za cztery lata przesiądą się na inne gałęzie i powtórzą podczas wyborów sprawdzony scenariusz. Nie gódźmy się na to. Zostały nam przedstawione kandydatury na urząd Prezydenta Miasta. Nawet pobieżna lektura predyspozycji przywódczych, przygotowania merytorycznego, wizji działania dla dobra wspólnego powinna wyeliminować większość z nich z kręgu zainteresowania.
I tak naszym zdaniem, nie zasługuje na ponowny wybór kandydujący obecny Prezydent. Pełniąc funkcję Prezydenta Miasta wykazywał lekceważący stosunek do obowiązującego prawa i obietnic wyborczych. Znamiennym przykładem partykularnych i niezgodnych z prawem praktyk Prezydenta Rafała Zagozdona jest fakt zabronienia Dyrektorom szkół udostępniania sal szkolnych – nawet odpłatnie, do spotkań Mieszkańców z Radnymi wszystkich opcji politycznych, wybranymi w ich Okręgach Wyborczych. Polskie Porozumienie Samorządowe zamierzało organizować takie spotkania, bo uważamy, że. Wyborcy nie tylko raz na cztery lata mogą sprawdzać wybranych przez siebie Radnych i Prezydenta!!!. Inne przykłady nieodpowiedzialnego działania były opisywane w tygodniku TIT, np. kilkukrotne odrzucanie wadliwie przygotowanych projektów Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Rachunki za telefon z urlopu (kilkanaście tysięcy zł.) zapłacone z kasy miejskiej. Kilkukrotne zamawianie projektów na rewitalizacje Pl. Kościuszki powodujące nieuzasadnione wzrosty kosztów o kilkaset tysięcy poniesionych z naszych podatków. Niejasne kontakty ze światem biznesu itp.
Dobry gospodarz miasta musi mieć wizję jego rozwoju, jasno sprecyzowane cele, które są korzystne dla każdego mieszkańca tego miasta a nie tylko grupy swych popleczników. Dobry gospodarz powinien dbać o to, aby do miasta napływały fundusze z zewnątrz a nie wyprowadzano z niego bardzo skromnych zasobów wypracowanych nadmiernym trudem przez mieszkańców. Czy dobry gospodarz będzie wprowadzał do miasta bez ograniczeń supermarkety nie posiadające żadnej innej oferty poza handlową wiedząc, że to zwiększa bezrobocie w mieście. Osobnym problemem jednak jest kompleksowe zagospodarowanie ulicy Barlickiego w tym na cele kulturalne. Dobry gospodarz to organizator wspierający inicjatywy gospodarcze mieszkańców i potrafiący wykorzystywać dla dobra wspólnego nadarzające się okazje. Dobry gospodarz to sprawdzony przywódca, który potrafi wdrożyć wśród współpracowników wysokie standardy działacza samorządowego jako osoby przedkładającej dobro wspólne nad prywatą. Zanim postawimy znak wyboru przy nazwisku kandydata przy urnie wyborczej sprawdźmy, jakie są dotychczasowe dokonania tego kandydata. Kto nie ma w swym CV żadnych dokonań, z dużym prawdopodobieństwem nie będzie ich miał po skończonej kadencji. Prezydentura to nie miejsce pracy, to misja wobec mieszkańców. Pamiętajmy, aby dokonać zmian trzeba je zacząć
Szansą na wprowadzenie zmian są listopadowe wybory samorządowe. Porównując dotychczasowe działania pozostałych Kandydatów na Prezydenta Miasta, ich programy wyborcze oraz poparcie do wprowadzenia Karty Standardow Samorządowych, to Kandydatami, którym Stowarzyszenie udziela poparcia są: Generał Jan Kempara i Marcin Witko, którzy naszym zdaniem dają szansę na wprowadzenie zmian w Tomaszowie Maz.
Każde wybory dają szansę na właściwy wybór. Straciliśmy tych szans już zbyt wiele. Nie straćmy obecnej.
masz głos – X, masz wybór
STOWARZYSZENIE „Polskie Porozumienie Samorządowe”
Napisz komentarz
Komentarze