Głosowali
Na początek radnych zaskoczyła uchwała dotycząca wyrażenia zgody na likwidację Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w… Tarnowskich Górach. Dlaczego Rada Powiatu Tomaszowskiego miałaby wyrażać na to zgodę? Jedynym wytlumaczeniem była nadinterpretacja zapisów ustawowych.
W następnej kolejności Rada przyjęła uchwałę w sprawie harmonogramu godzin pracy oraz dyżurów ogólnodostępnych aptek w pierwszym kwartale 2010 roku funkcjonujących na terenie Powiatu Tomaszowskiego.
Jednym z istotniejszych punktów obrad było przyjęcie przez Radę Sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2009. W tym punkcie zabrał glos radny Wodziński. Dopytywał o sprawę jednej z tomaszowskich dyskotek, na której działalność skarżyli się mieszkańcy okolicznych domów. – Postępowanie, jakie prowadził prezydent miasta zostało umorzone, ponieważ nie stwierdzono podstaw do cofnięcia zezwoleń na sprzedaż alkoholu – usłyszał radny.
Marek Parada pytał o działania, jakie podjęte zostaną w tym roku w celu poprawy jakości wód Zalewu Sulejowskiego. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że istnieje bliżej nieokreślony 5-letni program oczyszczania zbiornika, który realizować ma prof. Zalewski.
Zmiany w budżecie Powiatu dotyczyły przede wszystkim dotacji, jaką powiat otrzymał z Ministerstwa Zdrowia w związku z redukcją zadłużenia Szpitala.
Przyjęto plan pracy Rady Powiatu na 2010. Na zakończenie kadencji radni postanowili się jeszcze „doszkolić”. Wycieczka odbyć ma się pod koniec maja tego roku. Tuż przed końcem pełnienia swoich funkcji będą mieli okazję dowiedzieć się na czym tak naprawdę polega Program „Przejrzysta Polska”. To nie pierwszy szkoleniowy absurd realizowany przez Powiat Tomaszowski. Poprzednim razem szkolenie dotyczyło gospodarki ściekowej, która z ustawy jest zadaniem własnym gminy. Miejmy nadzieję, że tym razem wyjazd nie będzie obejmował np. Wilna.
Informowali
Najciekawszą spośród informacji, jakie przedstawił zarząd Powiatu jest bez wapienia pozytywna opinia w sprawie wniosku Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 6 o wyrażenie zgody na uruchomienie od nowego roku szkolnego 4-letniego Liceum Plastycznego.
Oświadczali
Konsternację swoim oświadczeniem wywołał radny Marcin Witko, który przedstawił postanowienie prokuratury rejonowej w Radomsku w sprawie wszczęcia postępowania dotyczącego przekroczenia uprawnień przy wydawaniu m.in. decyzji o warunkach zabudowy terenów przy ulicy Nowowiejskiej.
Pytali
Najwięcej pytań ze strony radnych dotyczyło stanu dróg powiatowych. Jak się okazuje drogi poza miastem należące do powiatu są utrzymywane w należytym stanie, czego nie można powiedzieć o ulicach na terenie miasta.
Pytania w tej sprawie zadawali Ewa Wendrowska i Andrzej Wodziński. Odpowiadał dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Jacek Killman.
Napisz komentarz
Komentarze