Niezwykle bogaty program nie pozostawiał ani chwili wytchnienia. Oprócz stałych pozycji takich jak: basen, kręgielnia, ściana wspinaczkowa, warsztaty ceramiczne i ekologiczne, quizy oraz zabawy rekreacyjne, konkursy: plastyczny, fotograficzny i wokalny, pojawiły się nowe: warsztaty dziennikarskie, poszukiwanie kwiatu paproci w Parku Miejskim (zakończone sukcesem), oraz malowanie toreb ekologicznych, które uczestnicy zabrali ze sobą do domów, aby na co dzień z nich korzystać.
Najbardziej wyczekiwanym zdarzeniem na cotygodniowych turnusach półkolonii letnich w MOK–u były całodniowe wycieczki autokarowe w miejsca niezwykle malownicze, na których swe piętno odcisnęła zapomniana już historia, miejsca, które nie należą do najbardziej popularnych, ale bez wątpienia – niezwykle atrakcyjnych.
Uczestnicy półkolonii z MOK-iem zwiedzili również wyjątkową wystawę „SEMAFOR dzieciom – droga do Oskara”, gdzie poznali tajemnice tworzenia oskarowej animacji, kąpali się w termalnych basenach w Uniejowie oraz w niezwykle atrakcyjnym aquaparku w Tarnowskich Górach, przeżyli interaktywne spotkanie z Białą Damą na wieży w Toszku, mogli poczuć się jak prawdziwi rycerze, biorąc udział w praktycznej „lekcji” historii na kasztelu w Uniejowie oraz zobaczyć niezwykle kolorowe Muzeum Zabawek we Kielcach.
Mali turyści mieli możliwość spotkania się z artystką plastyczką – p. Edytą Moczek-Cieślik – w Niebowie. Dzięki tej wizycie dzieci zobaczyły „jak to drzewniej bywało”… to tutaj powstały przy akompaniamencie gitary wyjątkowe stworzenia: gazeciane i drewniane koguty.
Półkolonie letnie z MOK-iem to nie tylko świetna zabawa, ale i nauka, podana w lekkiej i przyjemnej formie, która możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasta Tomaszów Mazowiecki i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Tekst: Miejski Ośrodek Kultury
Napisz komentarz
Komentarze