Tomaszowskie Teatralia mają charakter konkursu, gdzie o Złotą, Srebrną i Brązową Maskę zawalczą grupy teatralne z powiatu tomaszowskiego w czterech kategoriach: dzieci ze szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i dorośli.
Pierwszego dnia na deskach sceny zaprezentowało się sześć zespołów, wystawiając siedem przedstawień. Były to następujące teatry amatorskie: "Ulinki" ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim, zaprezentowały sztukę pt. "Kamień, papier, nożyce". Następny zespół "Sienienazywa" reprezentujący Miejski Ośrodek Kultury, przedstawił dwie sztuki: "O rycerzu Pryszczycerzu u królewnie Pięknotce" i "Baśń o rycerzu bez konia".
Kolejny teatr "Sitowie" przyjechał na konkurs z Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowłodzu i zaprezentował "Humba, bumba, bang". "Taka Draka" - teatr z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim wystawili "Piotrusia Pana", Grupa Teatralna "Inni" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Tomaszowie Mazowieckim przedstawiła "Niebezpieczną podróż i taniec z Białą Damą" i na koniec wystąpiły dzieci i młodzież z Pierwszej Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej "Tomek" w Tomaszowie Mazowieckim "Raz, dwa, trzy To My" i zaprezentowali "Piotrusia Pana".
W kolejnym dniu, w czwartek, 23 listopada, wystąpiło sześć teatrów. Koło Teatralne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe przedstawiło "Zapis u rejenta", sztukę napisaną przez Michała Adama Pająka, pracownika Muzeum im. Antoniego hrabiego Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Drugi zespół "Zaczytani" ze Szkoły Podstawowej w Łaznowie przedstawił "Bajkę o chłopcu jeżu". Grupa "Za kurtyną" z Powiatowego Centrum Animacji Społecznej zaprezentowała spektakl "Ona czy nie ona?". Następnie był monodram "Kobieta w lustrze" w wykonaniu Emilii Kleszczewskiej z teatru "Szept" działającego w I LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Lipski Teatr Tańca ze Szkoły Podstawowej w Lipiu zaprezentował tańczący spektakl pt. "Mój Ci Facebook" i jako ostatni wystąpił zespół "Zapominajki", działający przy Miejskim Ośrodku Kultury, a w jego skład wchodzą słuchacze Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zespół rozbawił publiczność tekstami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z teatrzyku "Zielona Gęś".
komisji konkursowej zasiedli: Izabela Noszczyk - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, związana z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, współzałożycielka Teatru "Scena Poczekalnia", Katarzyna Żuk - aktorka Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, instruktor teatralny i Konrad Dworakowski - dyrektor naczelny i artystyczny teatru Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi, reżyser. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie Złotych Srebrnych i Brązowych Masek odbędzie się w piątek, 24 listopada, o godzinie 16.00 w Miejskim Centrum Kultury.
Napisz komentarz
Komentarze