Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 10 stycznia 2025 02:43
Reklama
Reklama

Zaprezentowano piłkarską przyszłość Lechii

W niedzielę (8 marca) o godzinie 10 na obiekcie położonym przy ulicy Nowowiejskiej zaprezentowano piłkarzy oraz trenerów Akademii Piłkarskiej Lechia.

Dzisiejszy mecz ligowy  to nie tylko walka seniorów o kolejne punkty. Szansę zaprezentowania na płycie głównej boiska dostali także młodzi adepci sztuki piłkarskiej, którzy za kilka lat godnie będą reprezentować nie tylko lokalną piłkę, ale także polski futbol. 

Najmłodsze roczniki prowadzą Panie, które na co dzień reprezentują barwy Dargfil tj. Pani Marlena Jaroszewska (2014) oraz Aleksandra Wójciak (2013). Tej pierwszej pomocą służy jedna z lokalnych legend piłki Kamil Szymczak, który w przeszłości z sukcesami trenował rocznik 2000. 

Zajęcia z rocznikiem 2012 prowadzi były piłkarz zielono - czerwonych Daniel LAWERSKI.  Chłopcy z rocznika 2011 podzieleni są na dwie grupy: grupa A oraz grupa B. Grupę A prowadzi Paweł Idzikowski. Rocznik 2011B Patryk Jakubczyk oraz Łukasz Buczkowski. 

Rocznik 2010 w Lechii to rocznik występujący kilka lat temu jako zaplecze. Po odejściu Piotra Holaka z Akademii, chłopcy przejęli miano pierwszej ekipy. 

Rocznik 2009 Radosława Wilczyńskiego to na dzień dzisiejszy marka akademii. Po zeszłorocznym sukcesie w Pucharze Tymbarka (finał krajowy), w tym chłopcy zapraszani są na największe krajowe imprezy, czy też mecze towarzyskie ze szkółkami klubów z ekstraklasy. 

Kamil LEWIŃSKI obecnie prowadzi grupę łączoną 2007-2009. Obecnie jest to grupa rekreacyjna. 

Trenerem chłopców z roczników 2005/2006 jest Bartłomiej Jeske. Jest to jedna z drużyn, która już wysłała piłkarzy do klubów Ekstraklasy tj. ŁKS Łódź, Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin. 

Rocznik 2004 trenera Wiktora Kuty w zeszłym roku w kapitalnym stylu wygrał rozgrywki ligi okręgowej juniorów i awansował do ligi wojewódzkiej. 

Najstarszym rocznikiem Lechii jest obecnie 2003. Krzysztof Pawłowski to już legenda klubu. Szkoleniowiec wychował niejednego piłkarza w tym mieście i z pewnością jeszcze niejednego wychowa. 

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. 

 

SKŁAD: 

2014: Trener Marlena Jaroszewska oraz Kamil Szymczak

2013: Aleksandra Wójciak

2012: Daniel Lawerski

2011B: Patryk Jakubczyk oraz Łukasz Buczkowski

2011A: Paweł Idzikowski

2010: Wiktor Kuta

2009: Radosław Wilczyński

2008: Wiesław Żmuda

2007-2009: Kamil Lewiński

2006: Bartłomiej Jeske

2005: Bartłomiej Jeske

2004: Wiktor Kuta

2003 Krzysztof Pawłowski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tata 11.03.2020 16:41
Brawo że najmłodsi adepci piłki nożnej mają z kim i gdzie trenować.Teraz czas najwyższy pomyśleć o najmłodszych którzy trenują siatkówkę w naszym mieście

T. 09.03.2020 20:55
Brawo Franiu ??12/118

Bolek 09.03.2020 18:21
Do Ajdejano Szkolki sa ...ale w nich c polowa dzieci. Rodzice spakowali zabawki do innego klubu

Ajdejano 09.03.2020 09:40
"Cóś mi tu, k..., nie gra". Parę dni temu czytałem na tym portalu o p. Zdonku, który zrezygnował z kierowania Lechią. Ileż to potem naprzypinano Jemu łatek: m. innym i taką, że rozwalił szkółki piłkarskie. A tutaj widzę zestawienie i zdjęcie tych wszystkich ISTNIEJĄCYCH szkółek. No więc pytam: rozwalił te szkółki i to, co widzę w tym materiale powyżej - to lipa, bo tych szkółek już nie ma???....

Mozna jasniej 09.03.2020 12:49
?

Kto to pisze 08.03.2020 20:53
No przepraszam ale nie przesadzajmy. Kamil Szymczak jedna z lokalnych piłkarskich legend Lechii? Może najpierw warto poznać historie klubu i tych ,,charakternych" zawodników tworzących historię. Kurczę Kamil ma swój wkład w obecny zespół ale słowo legenda to zdecydowanie za dużo bo ma to znacznie szerszy wymiar niż wychowanek czy ważny zawodnik. Chyba autor się zagopował. To że ktoś długo gra a klubie nie oznacza że jest się legendą.

Cruyffista 09.03.2020 02:41
Kaziu legendą jest i basta! Jak dla ciebie nie zasłużył na to miano to nie wiem... Komentarz 2/10 bo odpowiedziałem

Snarki 09.03.2020 15:37
Oczywiście że KAziu jest legedną tego klubu i BASTA!!!!

rodzic 08.03.2020 20:25
O trenerze i o roczniku 2008 zapomniano, o drużynie z sukcesami, szkoda.

LP 08.03.2020 20:39
A to nie ten trener ktory poszedł do TMF? Jeśli tak,to tylko przypomniam ze.to byla prezentacja Akademi Lechii Tomaszów .

rodzic 08.03.2020 20:50
nie ten, jest na zdjęciu z drużyną 2008, nie ma w treści artykułu.

Tu 08.03.2020 22:04
O 2008 bedzie osobno

Opinie
Reklama
Reklama
Malarska opowieść o rzece Marcina Stańca Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na wyjątkowy wernisaż malarstwa „W NURCIE”, który odbędzie się 17 stycznia, o godz. 18 w sali wystawowej MCK przy placu Kościuszki 18. Wstęp wolny.Ekspozycja obejmuje zbiór prac powstałych na przestrzeni ostatnich trzech lat w ramach cyklu „Rzeka”. Motyw rzeki w pejzażu jest obecnie głównym tematem malarskim realizowanym przez autora. Obrazy przedstawiają miejsca, które artysta lubi nazywać „swoimi”. Są to leśne strumienie i zbiorniki wodne znajdujące się w okolicy Tomaszowa Mazowieckiego. Prace wykonane zostały w technice olejnej na płótnie.Marcin Staniec to artysta wszechstronny – malarz, grafik, ceramik, a także organizator licznych plenerów artystycznych. Jego bogaty dorobek obejmuje m.in. udział w prestiżowej wystawie „Najlepsze dyplomy ASP” oraz nagrodę Galerii Manhattan. Od 2017 roku prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów oraz aranżuje wystawy w Miejskim Centrum Kultury. Jest także autorem projektów murali, scenografii dla lokalnych instytucji kultury, a także współtworzy elementy graficzne dla Love Polish Jazz Festival.Wystawa „W NURCIE” to nie tylko podróż po malowniczych zakątkach regionu, ale również okazja do zapoznania się z wyjątkową wrażliwością artysty, który z pasją i niezwykłą starannością uchwycił piękno natury.Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.01.2025
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
słabe opady deszczu

Temperatura: 4°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1000 hPa
Wiatr: 45 km/h

Reklama
Bez poglądów i bez zasad, za to z dużą dozą cynizmu Czy ktoś jeszcze pamięta Andrzeja Olechowskiego oraz to, że brał on udział w wyborach prezydenckich, a nawet osiągnął całkiem niezły wynik? To właśnie wówczas powstał ruch Obywatele Dla Rzeczypospolitej, który stał się zalążkiem Platformy Obywatelskiej. Do Olechowskiego dołączył Donald Tusk "wycięty" w wyborach władz ówczesnej Unii Wolności. Trzecim tzw. tenorem był Maciej Płażyński. Dopiero później pojawił się Jan Maria Rokita. Dzisiaj pozostał już tylko Tusk. Niewiele osób pojechało na zjazd "założycielski" do hali gdańskiej "Oliwii". Do nielicznych należał Jacek Kowalewski i jeśli już kogoś można byłoby nazywać "ikoną tomaszowskiej Platformy" to chyba właśnie jego a nie posła, który spędził w niej zaledwie chwilę. Pytacie: kto na to pozwolił? Kolejne decyzje personalne podejmowane przez starostę Mariusza Węgrzynowskiego budzą nie tylko zdziwienie ale i oburzenie. Na portalu NaszTomaszow.pl, jako pierwszy informowałem o zatrudnianiu nowych dyrektorów w szpitalu, pisałem także o stworzeniu nikomu niepotrzebnego stanowiska prokurenta. Chyba jako jedyny radny występowałem przeciwko "występom" Antoniego Macierewicza w "Mechaniku" na rozpoczęciu roku szkolnego. Być może dlatego wiele osób pyta mnie o to, jak to się stało, że ktoś taki jak Mariusz Węgrzynowski został po raz kolejny starostą, mimo, że w poprzedniej kadencji nie brakowało konfliktów, a jakość jego zarządzanie wymyka się racjonalnej ocenie. Do tego władza Starosty opierała się jedynie na grupce skorumpowanych radnych KO.
Reklama
Wasze komentarze
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama