Tomaszów Maz., dn. 09.08.2017 r.
DO: Tomasz Jurek
Zastępca Prezydenta Miasta
Tomaszowa Mazowieckiego
97-200 Tomaszów Maz., ul. POW 10/16,
W/S: dostępu do informacji publicznej
Znak: 2/UM/2017
Wniosek
o udostępnienie informacji publicznej
Na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej (t.j.: Dz. U. z 2016 r. poz. 1764 z późn. zm.), niniejszym zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji publicznej w zakresie podanym poniżej:
- Biorąc pod uwagę zapewnienia Prezydenta Marcina Witko z 2014 roku dotyczące budowy nowego obiektu schroniska dla bezdomnych zwierząt na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego, prosimy o udzielenie informacji na temat statusu budowy ww. obiektu, w szczególności:
- planowanej lokalizacji obiektu nowego schroniska,
- etapu na jakim znajdują się prace związane z projektowaniem obiektu nowego schroniska (w tym: uzgodnienie warunków zabudowy, pozwolenie na budowę, uzgodnienia projektów przyłączy),
- na kiedy planowane jest wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie którego zostanie wyłoniony wykonawca generalny robót budowlanych obiektu nowego schroniska,
- jaki jest szacowany koszt budowy obiektu nowego schroniska.
- Mając na względzie konieczność utrzymania obiektu obecnego schroniska przy ul. Kępa 3, zwracamy się z zapytaniem dotyczącym prac konserwacyjnych i remontowych przeprowadzonych i planowanych do przeprowadzenia w roku 2017:
- zakres prac remontowych już wykonanych w 2017 roku;
- zakres prac remontowych planowanych do wykonania do końca 2017 roku;
- łączny koszt wykonanych prac remontowych i konserwacyjnych w 2017 roku.
W odniesieniu do kosztów, prosimy o rozbicie ich na:
- koszt materiałów (w tym pochodzących z darowizn);
- usług, jeżeli usługa została zlecona podmiotom zewnętrznym.
- Jaki jest stan zatrudnienia personelu schroniska dla bezdomnych zwierząt, z podziałem na stanowiska pracy na dzień datowania odpowiedzi na niniejszy wniosek, w tym osób zatrudnionych:
- na podstawie umów o pracę (na czas określony i nieokreślony, na zastępstwo),
- na podstawie umów zlecenia,
- na podstawie umów o dzieło,
- w ramach stażów lub praktyk studenckich.
- Prosimy o udostępnienie treści umów:
- zawartych z lekarzem lub lekarzami weterynarii, których przedmiotem są usługi weterynaryjne z zakresu:
- opieki weterynaryjnej nad zwierzętami schroniskowymi;
- sterylizacji i kastracji zwierząt schroniskowych,
- 24 godzinnej opieki lekarskiej w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt domowych;
- zawartych z dostawcami produktów żywieniowych na potrzeby karmienia zwierząt w schronisku,
- zawartych z innymi jednostkami samorządu terytorialnego na odławianie i utrzymanie w tomaszowskim schronisku zwierząt z ich terenu.
- Jaki jest przyjęty protokół działania w przypadku wystąpienia na terenie miasta dzikiego zwierzęcia, które może zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców gminy (w szczególności rannego zwierzęcia)?
- Czy Gmina-Miasto ma podpisaną umowę z jakimś podmiotem gospodarczym na realizację zadań z zakresu transportu zwierząt dzikich, objętych ochroną gatunkową lub posiada stosowne zezwolenie wydane przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, o którym mowa w art. 56 ust. 2 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody (tj.: Dz. U. 2016 r. poz. 2134 z późn. zm.)?
- Do jakiej jednostki miejskiej należy zgłosić występowanie rannego dzikiego zwierzęcia na terenie naszego miasta?
- Czy schronisko prowadzi sterylizację i kastrację kotów wolnożyjących? W przypadku odpowiedzi negatywnej, prosimy o informację, gdzie karmiciele i opiekunowie kotów wolnożyjących na terenie naszego miasta mogą uzyskać dofinansowanie do realizacji takich zabiegów?
Mając na względzie zakres oraz ilość informacji, o których udostępnienie wnioskujemy, pragniemy zaznaczyć, że ich uzyskanie winno być postrzegane jako szczególnie istotne dla interesu publicznego, biorąc pod uwagę w szczególności środki budżetowe przeznaczone lub planowane do przeznaczenia na ich realizację. Jako że gospodarka finansowa jednostek sektora publicznego jest jawna, chcemy dowiedzieć się w jaki sposób i na jakich zasadach są wydatkowane środki publiczne, które na funkcjonowanie istniejącego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Tomaszowie Mazowieckim w roku 2017 zostały zabezpieczone w budżecie miejskim w wysokości 707 834,00 zł.
Zdając sobie także sprawę z konieczności budowy nowego schroniska, w celu zapewnienia lepszej opieki i warunków bytowych dla tomaszowskich zwierząt chcemy wiedzieć na jakim etapie realizacji znajduje się tak szumnie zapowiadana na początku kadencji obecnych władz miasta inwestycja i kiedy można oczekiwać jej realizacji.
Jednocześnie chcemy uzyskać informację z zakresu sposobu postępowania ze zwierzętami dzikimi na terenie naszego miasta, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców, w szczególności, gdy są poranione lub wpływają na ruch uliczny. Stosownie bowiem do zapisu art. 7 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 8 marca 1990 o samorządzie gminnym (tj.: Dz. U. z 2016 r. poz. 446 z późn. zm.): zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy, w tym m.in. utrzymanie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.
Zważywszy na powyższe, wnioskujemy jak na wstępie.
Z poważaniem i pozdrowieniami,
W imieniu Zarządu Koła .Nowoczesna Tomaszów Mazowiecki
Sylwia Koszarna
Przewodnicząca
Napisz komentarz
Komentarze