Wybierz kurs językowy, który odpowiada Twojemu poziomowi zaawansowania
Przede wszystkim wybierz kurs angielskiego, który odpowiada twojemu poziomowi. Wbrew pozorom, nie jest to takie proste. Z jednej strony, podstawy nigdy nie są wystarczające. Z drugiej strony, jeśli już dobrze znasz język i chcesz tylko nabrać pewności siebie w mówieniu lub poprawić pewne umiejętności, nie ma potrzeby zaczynać od zera.
Jest jednak pewne "ale".... Wielu z nas ma tendencję do przeceniania lub niedoceniania swoich umiejętności językowych. Jak uniknąć wpadnięcia w tę pułapkę?
Określenie swojego poziomu może być dość trudne, ale na szczęście jest na to prosty sposób. W Internecie można znaleźć wiele darmowych testów, które mogą dać Ci pierwsze wrażenie na temat Twojego poziomu. W większości szkół językowych nauczyciel przeprowadza z Tobą krótką rozmowę podczas procesu rejestracji i daje Ci test do wypełnienia.
Jeśli zdecydujesz się zapisać na kurs języka angielskiego na własną rękę, zaleca się, abyś poczekał z zapisem do momentu rozpoczęcia interesującego Cię kursu. Dołączenie do grupy, w której wszyscy się znają, nie musi być stresujące, ale może być. Więcej o tym jak znaleźć dobry kurs językowy przeczytasz na antyteksty.pl
Masz mało czasu i nie chcesz czekać na utworzenie się nowej grupy? Nie ma problemu! Zawsze można skorzystać z kursów języka angielskiego 1:1, które są również dobrym rozwiązaniem dla osób z małą ilością wolnego czasu, gdyż odbywają się one również online. Dzięki temu każda lekcja jest dostosowana do Twoich potrzeb.
Różne metody nauki - znajdź odpowiedni dla siebie kurs językowy!
Na koniec warto pamiętać, że istnieją różne metody nauczania języka angielskiego. Warto je poznać, bo to pomoże Ci lepiej określić, czego oczekujesz od swoich lekcji.
1. Metoda bezpośrednia, gdzie język jest nauczany w całości w języku obcym
2. Metoda immersji językowej - w której zanurzasz się w języku tak, jakbyś przeprowadzał się do obcego kraju
3. Metoda naturalna - najprościej mówiąc jest to sposób, w jaki dziecko się uczy, czyli przez słuchanie i powtarzanie.
4. Metoda Callana - polega na słuchaniu i powtarzaniu określonych fraz. Studenci nie korzystają z notatek ani podręczników. Warto zaznaczyć, że Callan inspirował się metodą audio-lingwistyczną, która jest wykorzystywana m.in. na kursach językowych dla żołnierzy, którzy muszą szybko nauczyć się danego języka. Jest ona podobna do metody naturalnej.
5. Metoda gramatyczno-tłumaczeniowa - wszyscy znamy ją ze szkoły! Metoda ta polega na analizie fragmentów tekstu pod kątem gramatycznym i tłumaczeniu wybranych zdań z języka obcego na język ojczysty i odwrotnie. Jego główną wadą jest to, że nie ćwiczy w wystarczającym stopniu umiejętności aktywnych, tj. mówienia i słuchania.
Napisz komentarz
Komentarze