Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 20:16
Reklama
Reklama

Rodzić w Tomaszowie... czy w innym szpitalu? Statystki są bezlitosne

Tzw. porodówka powinna być jednym z najważniejszych oddziałów w każdej placówce medycznej. Po pierwsze jest to w końcu miejsce, w którym witamy nowe życie – więc mama i jej maluszek powinni mieć komfortowe warunki, po drugie – już bardziej przyziemne – porody i opieka nad niemowlakami są nielimitowane – NFZ płaci za każdy poród, a to już sposób na zastrzyk gotówki dla szpitala. Czy te to wykorzystują? Niektórzy chyba zapominają, że minęły już czasy, w których kobiety wybierały najbliższy szpital. Teraz szukają przede wszystkim dobrych warunków. I wydaje się, że widać to w statystykach porodów.

Coraz więcej szpitali zwraca na to uwagę. Był czas, że dostrzegł to również sektor prywatny – oferując warunki dotychczas niespotykane w placówkach publicznych. Ale to się zmienia. Najlepszym przykładem jest Centrum Zdrowia Matki Polki – panie, które rodziły tam kilka lat temu i ostatnio nie poznają oddziałów i samej porodówki. Szpital przeszedł niezwykłą przemianę.

Poprosiliśmy Narodowy Fundusz Zdrowia o przygotowanie zestawienia zawierającego liczbę porodów od 2017 do 2021 roku w Tomaszowskim Centrum Zdrowia, a także w szpitalach w Piotrkowie, Radomsku, Bełchatowie i Opocznie. Okazuje się, że jedynie Radomsko trzyma w miarę stałą liczbę odbieranych porodów, a nawet ją zwiększa. Pozostałe placówki stale tracą. Co ciekawe Tomaszów wśród wymienionych placówek może się pochwalić... mocno dominującą liczbą tzw. cesarek... w żadnej innej placówce różnica między liczbą porodów naturalnych a cesarskimi cięciami nie jest tak wyraźna.

.

Nazwa świadczeniodawcy

2017 r.

2018 r.

2019 r.

2020 r.

2021 r.

poród drogą cięcia cesarskiego

poród drogami natury

poród drogą cięcia cesarskiego

poród drogami natury

poród drogą cięcia cesarskiego

poród drogami natury

poród drogą cięcia cesarskiego

poród drogami natury

poród drogą cięcia cesarskiego

poród drogami natury

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie

307

648

277

571

330

481

261

480

254

398

Szpital Powiatowy w Radomsku

389

358

590

436

553

490

538

490

574

368

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Opocznie

279

266

243

257

190

213

 

1

103

240

POWIATOWE CENTRUM MATKI I DZIECKA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

525

607

574

540

375

428

367

419

424

342

Tomaszowskie Centrum Zdrowia

509

255

515

196

459

175

472

190

387

123

 

Działania szpitala w Radomsku jeżeli chodzi o zachęcanie mam do porodu widać. Szpital uruchomił kampanię „Każdy docenia miejsce rodzenia – Radomsko, Twój Szpital- jak widać po statystyce, działania placówki są skuteczne. - Jednym z priorytetów Szpitala od zawsze było stworzenie przyjaznej przestrzeni do opieki dla kolejnych pokoleniem kobiet i ich nowonarodzonych dzieci – czytamy w nadesłanej do nas odpowiedzi. - Utworzyliśmy nowoczesny Oddział Ginekologiczno-Położniczy, którego integralną częścią jest poradnia ginekologiczna, udzielająca każdego roku ponad 1,5 tyś porad specjalistycznych (…). Dla kobiet ciężarnych powołano bezpłatną Szkołę Rodzenia, Pokoje Rodzinne – zapewniające kobietom po porodzie możliwość przebywania przez całą dobę z najbliższą rodziną, a także Pokój Laktacyjny, w którym każda nasza pacjentka może skorzystać z indywidualnego wsparcia, opieki i porad zatrudnionych w placówce położnych. Zespół lekarsko- położniczy, którego pracę wspiera prof. dr hab. n. med. Przemysław Oszukowski, wybitny ginekologii i perinatolog, zapewnia wszechstronną opiekę medyczną nad pacjentkami zarówno z ciążą fizjologiczną jak i powikłaną. W trosce o najwyższy poziom świadczonych usług przyszłym mamom udostępniamy Salę Porodów Rodzinnych oraz 2 pojedyncze sale porodowe, przeznaczone do porodu drogami natury.

Każda z sal w radomszczańskim szpitalu została wyposażona w najnowszej jakości sprzęt w postaci profesjonalnego łóżka porodowego, łazienki z prysznicem, KTG (kariotokografia – monitorowanie akcji serca płodu), stanowiska do nagrzewania noworodka oraz zestawu piłek i innych przyrządów wspomagających poród. Szpital umożliwia nieodpłatny pobyt osoby bliskiej w trakcie porodu, co niewątpliwie jest ogromnym wsparciem dla rodzącej kobiety. W przypadku porodu siłami natury umożliwia się też parterowi obecność na sali porodowej. Jeśli ojciec dziecka/partner kobiety chce i czuje się na siłach, aby przeciąć pępowinę, z reguły otrzymuje na to zgodę.

Rodzice po zakończeniu czynności medycznych mają możliwość spędzenia wspólnych chwil razem z nowonarodzonym dzieckiem. To tez czas oceny dziecka przez położną oraz lekarza specjalisty z zakresu neonatologii.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku porodu przez cesarskie cięcie. Wówczas ojciec dziecka nie może być obecny na sali operacyjnej. Może natomiast zaraz po przyjściu swojej pociechy na świat przebywać wraz z matka i dzieckiem przez pewien czas w sali pobytowej na tzw. kangurowaniu (tuleniu malucha w bliskim kontakcie skóra przy skórze). Istnieje możliwość skorzystania przez rodzące kobiety i ich partnerów z tzw. pokoi rodzinnych, wyposażonych w ergonomiczne umeblowanie oraz czajnik elektryczny. W takich warunkach ojciec może przebywać z dzieckiem oraz matką aż do wypisu ze szpitala. Pobyt osoby towarzyszącej jest wówczas płatny – 30 zł netto/doba.

- Od pierwszych dni życia noworodek i jego matka objęte są profesjonalną opieką zespołu terapeutycznego Oddziału Neonatologii. Po przeniesieniu mamy i noworodka z Traktu Porodowego wdrażany jest tzw. system rooming in, co w języku medycznym oznacza stałe przebywanie dziecka z mamą a także wykonywanie czynności pielęgnacyjnych, badań lekarskich i zabiegów w obecności matki. Jest to efekt pracy systematycznie modernizowanego i doposażonego Oddziału Neonatologicznego w tym noworodków urodzonych przedwcześnie, u których prowadzone jest leczenie z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury medycznej i światowych standardów terapii - mówi Piotr Kagankiewicz, dyrektor szpitala w Radomsku. 

Od pierwszych dni Szpital wspiera mamę i uczy ją wszystkich czynności przy dziecku, zwłaszcza w kwestii karmienia piersią, laktacji oraz dbania o piersi w tym szczególnych czasie Zadania realizują położne zatrudnione w ramach Oddziału Neonatologicznego oraz Ginekologiczno-Położniczego posiadające liczne kursy w zakresie laktacji, w tym dwie osoby będące certyfikowanymi doradcami laktacyjnymi.

W przypadku wystąpienia martwo urodzonego dziecka rodzicom proponuje się skorzystanie z pomocy psychologa i/lub kapelana szpitalnego a także przekazuje się pełną informację o przysługujących im prawach, uprawnieniach i przywilejach po stracie dziecka, kontynuacji pomocy dziecka bez względu na czas trwania ciąży. - Mając na uwadze, ze fakt przebiegu pożegnania spotkania ma istotne znaczenie terapeutyczne dla rodziców i rodziny, personel placówki dąży do tego, aby odbywało się ono w ramach oddziału w intymnej atmosferze, bez ograniczeń czasowych i osób trzecich. W zależności od okoliczności jest to pojedyncza sala porodowa lub pojedyncza sala chorych. W ramach placówki nie ma wyodrębnionej Sali pożegnań ze zmarłym dzieckiem, tzw. pokoju pożegnań – opowiada Przemysław Drozdek – kierownik Kancelarii Szpitala w Radomsku.

Jaką opiekę i udogodnienia oferuje mamom Tomaszowskie Centrum Zdrowia? Jak czytamy w nadesłanej do nas odpowiedzi, porody odbywają się w sukcesywnie remontowanych i odświeżanych Salach Porodowych. Oddział ginekologiczny dysponuje aktualnie trzema takimi odcinkami, z których każdy wyposażony jest w nowoczesne łóżko porodowe oraz sprzęt, umożliwiający dobór odpowiedniego sposobu porodu indywidualnie, dla każdej z rodzących kobiet. Wsparcia w każdej fazie udziela wykwalifikowany personel, a stopień organizacji opieki perinatologicznej i noworodkowej umożliwia porody i gwarantuje bezpieczeństwo wszystkim dzieciom urodzonym po 30 tygodniu ciąży (także tym, które w jej przebiegu obarczone były dodatkowymi czynnikami ryzyka).

Każda Rodząca, zgodnie ze standardami opieki okołoporodowej, ma pełne wsparcie w realizowaniu niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu porodowego, poprzez m.in. utrzymanie aktywności fizycznej rodzącej i przyjmowanie pozycji zmniejszających odczucia bólowe, w szczególności: spacer, kołysanie się, przyjmowanie pozycji kucznej lub pozycji wertykalnych z wykorzystaniem sprzętów pomocniczych, takich jak: gumowa piłka, worek sako, drabinki. Nie do przecenienia są tutaj techniki oddechowe i ćwiczenia relaksacyjne, masaż relaksacyjny, ciepłe lub zimne okłady w okolicach odczuwania bólu i metody fizjoterapeutyczne.

- Dużym ułatwieniem w ich stosowaniu jest wcześniejsze przygotowanie edukacyjne pacjentki, realizowane w trakcie edukacji przedporodowej. Farmakologiczne metody łagodzenia bólu, mające udokumentowaną skuteczność kliniczną w łagodzeniu bólu porodowego stosowane w naszym ośrodku to przede wszystkim analgezja wziewna, dożylne lub domięśniowe stosowanie opioidów oraz analgezja regionalna. Ta ostatnia proponowana jest zależnie od dostępności personelu anestezjologicznego, który musi być dyspozycyjny przez cały czas aktywnej fazy porodu. Niezwłocznie po normalizacji sytuacji epidemiologicznej w kraju Sala Porodowa Oddziału Ginekologicznego przywróciła funkcjonowanie porodów rodzinnych - mówi Konrad Borowski, naczelny pielęgniarz TCZ.  Odbywają się one nieprzerwanie od początku kwietnia bieżącego roku. Może w nich uczestniczyć ojciec dziecka, a w szczególnych przypadkach inna osoba wskazana przez rodzącą. Tuż po porodzie, zgodnie z zasadą „rooming-in”, noworodek trafia do Mamy, która z pomocą personelu medycznego opiekuje się nim i przygotowuje do roli rodzica.

Stałe przebywanie z dzieckiem wzmaga również laktację, zawiązuje i wzmacnia więzi emocjonalne. Dzięki wsparciu personelu położniczego, taki system opieki wdrażany jest także u kobiet po operacjach cięcia cesarskiego, które dzięki szybkiemu uruchomieniu i odpowiedniej pomocy, od pierwszych chwil życia dziecka mogą cieszyć się świadomym macierzyństwem.

Nowym i bardzo cennym udogodnieniem w tym zakresie, jest możliwość przebywania ojca dziecka przez pierwsze 24 godziny po porodzie, wraz z matką na specjalnie przystosowanych do tego salach (wyposażonych w dodatkową leżankę dla drugiego z Rodziców). Wszystkie Kobiety pozostające w Oddziale mają dostęp do wsparcia psychologicznego.

W oddziale zatrudniony jest też doradca laktacyjny, który służy radą i pomocą w fundamentalnej kwestii karmienia piersią. W najbliższym czasie planowane jest też podjęcie współpracy z fizjoterapeutą uroginekologicznym tak, by zapewnić jak najszerszy wachlarz usług, które wspierają Mamy, szczególnie w pierwszych dobach macierzyństwa.

- Na początku czerwca powinna wznowić działanie przynależna do Szpitala Szkoła Rodzenia, która będzie odpowiedzią na liczne zapytania i oczekiwania pacjentek. Pozwoli ona na szerszą edukację, przygotowanie i wsparcie wszystkich kobiet pozostających w szczególnym stanie jakim niewątpliwie jest ciąża. Będzie to także z pewnością miejsce do wymiany spostrzeżeń, które w przyszłości sprawią, że nasza porodówka będzie stawała się coraz lepsza i jeszcze bardziej adekwatnie będzie mogła odpowiadać na potrzeby przyszłych mam – czytamy w odpowiedzi Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

W ubiegłym tygodniu wysłaliśmy również pytania do tomaszowskiego starostwa, czy planuje jakieś inwestycje, mające na celu poprawę warunków na oddziale położniczym – odpowiedzi niestety nie uzyskaliśmy do dziś.

Warto zwrócić uwagę, że zarówno w Szpitalu Powiatowym w Radomsku oraz w Tomaszowskim Centrum Zdrowia  realizowana jest koordynowana opieka nad kobietą w ciąży (KOC), czyli kompleksowa opieka medyczna nad matką w okresie ciąży, porodu, połogu oraz jej nowo narodzonym dzieckiem, pełna dostępność do świadczeń zgodnie ze wskazaniami medycznymi, możliwość zgłoszenia do programu na każdym etapie ciąży - co jest nieco inaczej finansowane przez NFZ niż w pozostałych szpitalach, o które pytaliśmy.

Ze statystyk wynika jasno, że w TCZ, podobnie jak w szpitalach w Piotrkowie, Opocznie czy Bełchatowie spada cały czas liczba porodów. Ale jak widać na przykładzie Radomska, to nie musi być norma wynikająca z demografii. Szpitale zaczynają ze sobą skutecznie rywalizować o pacjentki, przygotowując komfortowe warunku i odpowiednio promując porodówki. Wydaje się, że w Tomaszowie jakiś czynnik zawodzi.. jaki? Co o tym sądzicie?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie
Sejm odrzucił wniosek PiS o wotum nieufności wobec ministry zdrowia Izabeli Leszczyny Sejm odrzucił w czwartek wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministry zdrowia. Posłowie PiS zarzucili jej działania wbrew interesom pacjentów. Premier Donald Tusk zapowiedział, że po odrzuceniu wniosku Izabela Leszczyna "będzie nadal wyciągała z bagna system ochrony zdrowia" po rządach PiS.Data dodania artykułu: 21.11.2024 19:58Sejm odrzucił wniosek PiS o wotum nieufności wobec ministry zdrowia Izabeli Leszczyny Były nauczyciel odpowie m.in. za prezentowanie pornografii młodzieży Przed sądem rejonowym w Oświęcimiu 4 grudnia ma ruszyć proces byłego nauczyciela jednej z tamtejszych szkół, który odpowie m.in. za prezentowanie pornografii nastolatkom i naruszenie ich nietykalności cielesnej – dowiedziała się PAP w krakowskiej prokuraturze okręgowej.Data dodania artykułu: 20.11.2024 18:37Były nauczyciel odpowie m.in. za prezentowanie pornografii młodzieży Polacy coraz częściej chcą się rozwodzić. Potwierdzają to eksperci. Widać to też po danych z sądów W trzech kwartałach tego roku do sądów okręgowych w całej Polsce wpłynęło blisko 62 tys. pozwów rozwodowych. To o 1,5% więcej niż w analogicznym okresie 2023 roku, kiedy było ich prawie 61 tys. Najwięcej pozwów złożono do sądów w dużych miastach. W całej Warszawie odnotowano ich łącznie 5,8 tys. Z kolei w Poznaniu było 3,9 tys. takich przypadków, a w Gdańsku zaobserwowano ich 3,4 tys. Eksperci nie są zaskoczeni tymi danymi. Jednocześnie wskazują, że spada liczba zawieranych małżeństw. Można zatem postawić tezę, że w strukturze społecznej zachodzą istotne zmiany.Data dodania artykułu: 20.11.2024 18:30Polacy coraz częściej chcą się rozwodzić. Potwierdzają to eksperci. Widać to też po danych z sądów
Reklama
Reklama
Andrea Bocelli 30: The Celebration Andrea Bocelli 30: The Celebration Andrea Bocelli 30: The Celebration23 i 24 listopada w kinach HeliosPrzed nami weekend dla melomanów, którzy mogą wybrać się do Heliosa na porywające koncerty uwielbianego tenora. Widowisko „Andrea Bocelli 30: The Celebration”, które zawita na wielkich ekranach 23 i 24 listopada, podsumowuje trzydzieści lat artysty na scenie i jest okazją do przypomnienia największych przebojów w jego wykonaniu.Andrea Bocelli to bez wątpienia najsłynniejszy tenor świata. Jest ikoną popkultury w zakresie śpiewu operowego. Z brawurą łączy muzykę klasyczną z rozrywkową. Jego nagrania sprzedają się w milionach egzemplarzy. Teraz ten charyzmatyczny śpiewak obchodzi jubileusz 30-lecia swojej pracy artystycznej. Z tej okazji przygotował wielki koncert, którego nagranie można obejrzeć jedynie w kinach.Podczas tego przygotowanego z rozmachem show usłyszymy oczywiście słynną arię „Nessun dorma” z opery „Turandot” Pucciniego, niekwestionowany przebój „Con te partirò” i wiele innych chwytających za serce utworów.Wersję kinową koncertu wyreżyserował Sam Wrench („Taylor Swift: The Eras Tour”, ”Billie Eilish: Live at The O2”), laureat nagrody Emmy i nominowany do nagrody Grammy.Helios zaprasza melomanów na ten wyjątkowy seans! Bilety dostępne są na stronie www.helios.pl, a także w kasach kin i aplikacji mobilnej. W ramach oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz” dokonując zakupu z wyprzedzeniem, można wybrać najlepsze miejsca, a także - zaoszczędzić.Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.11.2024
„Miłość jak miód” „Miłość jak miód” „Miłość jak miód”seans w ramach cyklu Kultura Dostępna!W czwartkowe popołudnie, 28 listopada w kinach zagości cykl Kultura Dostępna i polska komedia romantyczna „Miłość jak miód”. Majka i Agata zamieniają się miejscami, dzięki czemu odnajdują wielkie uczucie.Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o swój duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zajmuje jej miejsce. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Szczegółowe informacje i repertuar najnowszej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/kultura-dostepna. Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.11.2024
Repertuar kina Helios Repertuar kina Helios Tegoroczna jesień nie przestaje zaskakiwać różnorodnymi nowościami. Od najbliższego piątku w repertuarze kin Helios zagoszczą aż trzy premiery: „Simona Kossak”, „Vaiana 2” i „Heretic”. Ponadto widzowie mogą zapoznać się z licznymi filmowymi przebojami oraz projektami specjalnymi, takimi jak Kultura Dostępna czy Maraton Władcy Pierścieni.Polską nowością na najbliższy tydzień jest dramat „Simona Kossak”, przybliżający prawdziwą historię potomkini artystycznej rodziny Kossaków. Młoda kobieta porzuca dotychczasowe życie i towarzyskie salony, aby objąć posadę naukowczyni w Białowieży. W środku puszczy, pomimo trudnych warunków – bez prądu i bieżącej wody – rozpoczyna życie na własnych warunkach. Tam poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym łączy ją niezwykła relacja. Jednakże wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt… W rolach głównych występują: Sandra Drzymalska, Jakub Gierszał i Agata Kulesza.W repertuarze znajdzie się także nowa animacja wprost ze studia Disney – to „Vaiana 2”, czyli kontynuacja ciepło przyjętej historii nawiązującej do kultury wysp Polinezji. Trzy lata po wydarzeniach z pierwszej części, Vaiana otrzymuje nieoczekiwane wezwanie od swoich przodków. Dziewczyna musi wypłynąć na dalekie i dawno zapomniane wody Oceanii. Vaiana zbiera więc grupę śmiałków gotowych na przygodę życia, wśród których znajduje się jej przyjaciel Maui. Ich zadaniem będzie przełamanie niebezpiecznej klątwy, a nie będzie to proste, gdyż będą musieli stawić czoła starym i nowym wrogom.Jesienna aura sprzyja oglądaniu horrorów, a już w najbliższym tygodniu pojawi się kolejna nowość z tego gatunku. „Heretic” opowiada o dwóch młodych kobietach, które od drzwi do drzwi starają się głosić słowo Boże. W jednym z domów otwiera im czarujący pan Reed – szybko okazuje się jednak, że mężczyzna posiada diaboliczną drugą twarz. Niespodziewanie wszystkie wyjścia zostają zamknięte, a podejrzany gospodarz co chwila pojawia się, aby zadać im kolejną zagadkę testującą ich wiarę. Rozpoczyna się śmiertelnie niebezpieczna gra, w której stawką jest przetrwanie…Ponadto w repertuarze Heliosa znajdą się hitowe nowości ostatnich tygodni, takie jak „Gladiator 2” w reżyserii Ridleya Scotta. Lucjusz jako dziecko był świadkiem śmierci Maximusa z rąk swojego wuja Commodusa. Teraz decyduje się walczyć w Koloseum jako gladiator, aby przeciwstawić się dwóm cesarzom, rządzącym Rzymem żelazną pięścią. Z wściekłością w sercu i z nadzieją na lepszą przyszłość Cesarstwa Lucjusz musi spojrzeć w przeszłość, aby znaleźć siłę i honor, by zwrócić chwałę Rzymu jego ludowi.Fani kina familijnego mogą wybrać się do kin na pozytywną produkcję „Paddington w Peru”. Tytułowy bohater wraz z rodziną Brownów postanawia wyruszyć w daleką podróż do Ameryki Południowej, a dokładniej do Peru, aby odwiedzić swoją ukochaną ciocię Lucy. W tym celu wszyscy udają się do umieszczonego nieopodal lasu deszczowego Domu dla Emerytowanych Niedźwiedzi. To jednak dopiero początek niezwykle ekscytującej przygody, w trakcie której odkryją wiele tajemnic.Kinomani, którzy pragną poczuć ducha zbliżających się Świąt, mogą zapoznać się z najnowszą częścią kultowej serii. Film „Listy do M. Pożegnania i powroty” ukazuje losy różnorodnych bohaterów, które krzyżują się w Wigilię. Do sagi po dłuższej przerwie powraca postać Mikołaja. Mężczyzna odwiedza dawnych i nowych przyjaciół, podczas gdy jego synek Ignaś rusza w pościg za utraconym prezentem i duchem Świąt… Ponadto w obsadzie znalazła się plejada polskich gwiazd!Kina Helios słyną z organizacji popularnych Nocnych Maratonów Filmowych, najbliższa edycja cyklu będzie w pełni poświęcona produkcjom stworzonym na podstawie dzieł J.R.R. Tolkiena. W piątek, 22 listopada odbędzie się Maraton Władcy Pierścieni, podczas którego widzowie będą mogli obejrzeć wszystkie części przebojowej trylogii w wersji reżyserskiej. Z kolei melomani mogą wybrać się do Heliosa na porywające koncerty uwielbianego tenora. Widowisko „Andrea Bocelli 30: The Celebration”, które zawita na wielkich ekranach 23 i 24 listopada, podsumowuje trzydzieści lat artysty na scenie i jest okazją do przypomnienia największych przebojów w jego wykonaniu. W poniedziałek, 25 listopada w wybranych lokalizacjach odbędą się seanse z cyklu Kino Konesera. Widzowie będą mogli zobaczyć słynny koreański thriller „Oldboy” w odnowionej jakości obrazu. Główny bohater, Dae-su, mści się po latach za zabójstwo swojej żony… Natomiast w czwartkowe popołudnie, 28 listopada w kinach zagości cykl Kultura Dostępna i polska komedia romantyczna „Miłość jak miód”. Majka i Agata zamieniają się miejscami, dzięki czemu odnajdują wielkie uczucie.Bilety na listopadowe seanse dostępne są w kasach kin Helios, w aplikacji mobilnej oraz na stronie www.helios.pl. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a  także zaoszczędzić w ramach oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.11.2024
Reklama
Reklamamuzyczny spektakl Metamorfozy
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
ReklamaKino Kitka Tomaszów
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama