Zaproszonych na uroczystość gości, wśród których znaleźli się między innymi: zastępca Komendanta Głównego Policji - nadinspektor Jan Błach, posłowie na Sejm: Anna Milczanowska i Piotr Polak, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, minister Jan Józef Kasprzak, przedstawiciele władz samorządowych wojewódzkich, marszałkowskich, miejskich i gminnych powitał inspektor Andrzej Łapiński – komendant wojewódzki Policji w Łodzi.
List od prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego połączony z podziękowaniami i życzeniami dla policjantów i ich rodzin odczytała poseł Anna Milczanowska. Następnie odczytane zostały listy od: Mariusza Błaszczaka - ministra spraw wewnętrznych i administracji, który objął uroczystość patronatem i od Jarosława Zielińskiego – wiceministra spraw wewnętrznych.
Po powitaniach odbyło się wręczenie prezentów osobom szczególnie przychylnym Policji Garnizonu Łódzkiego. Inspektor Wojewódzki Andrzej Łapiński wyróżnił Marcina Witko – Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, Mirosława Kuklińskiego – Starostę Powiatu Tomaszowskiego i Karla-Heinza Schroedera - ministra spraw wewnętrznych i komunalnych Kraju Związkowego Brandenburgia. Marcin Witko i Karl-Heinz Schroeder otrzymali szable, które są symbolem zwycięstwa waleczności i przywiązania do tradycji. Starosta otrzymał pamiątkowy graweron.
Głównym punktem uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe i nagrodzenie wyróżniających się funkcjonariuszy oraz dla osób, których działania wspomagają pracę Policji. Zostały wręczone Medale za Długoletnią Służbę, Medale za Zasługi dla Policji, Krzyże Miednoje 1940 i Medale „Pro Patria”. Tę część uroczystości poprowadził sierżant Mariusz Bielawski z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
Po części oficjalnej przyszedł czas na Piknik dla mieszkańców Tomaszowa. W policyjnych namiotach dzieci mogły brać udział w licznych konkursach Było stoisko Straży Granicznej z Łodzi, gdzie można było zobaczyć przedmioty, które przemytnicy próbują przewieźć przez granicę np. skórę z węża. Były namioty Wojsk Lądowych i Wojska Polskiego. Byli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Było miasteczko ruchu drogowego, gdzie każdy mógł sprawdzić swoje wiadomości na temat poruszania się po drogach. Były też alkogogle, czyli okulary, z którymi na oczach człowiek czuje się jakby miał dwa promile alkoholu we krwi, Pokazany był sprzęt z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
Nie lada atrakcją była grupa minersko-pirotechniczna z Łodzi, która rozminowała i zdetonowała ładunek wybuchowy. Policjanci zaprezentowali podstawowe chwyty obezwładniające. Był pokaz tresury psa policyjnego. Uroczystość uświetniła .Orkiestra Policyjna z Katowic, która wykonała kilka utworów.in. melodię z filmu „Janosik”, z „Akademii policyjnej”. Wystąpił też zespół ludowy z Ukrainy „Wołyńskie słowiki”.
W trakcie pikniku nagrodzeni zostali zwycięzcy plebiscytu ogłoszonego przez Dziennik Łódzki. Ponad 150 tysięcy głosów z województwa łódzkiego zostało oddanych w głosowaniu na najpopularniejszego dzielnicowego. Wręczono też nagrody w plebiscytach: Dzielnicowy Roku, Patrol Roku 2017, laureatom XII Wojewódzkich Mistrzostw Kynologicznych Policji w kategorii psów do wyszukiwania zapachu narkotyków. Tu pierwsze miejsce zajął Sebastian Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.
Napisz komentarz
Komentarze