Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 30 marca 2025 11:31
Reklama

Plantacja w gminie Ujazd

Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali mężczyzn w wieku 26 i 30 lat, którzy w gminie Ujazd, nielegalnie uprawiali konopie inne niż włókniste. Kryminalni zabezpieczyli 24 sztuki tych roślin, ponad 1,7 kilograma suszu marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 85 tyś. złotych. Obaj mężczyźni za posiadanie znacznych ilości środków odurzających i uprawę konopi usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara nawet do 10 lat więzienia. Sąd wobec obu mężczyzn zastosował tymczasowe aresztowanie.

Tomaszowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ustalili iż na terenie jednej z posesji w gminie Ujazd, może być prowadzona nielegalna uprawa konopi indyjskich. 22 sierpnia 2022 roku policjanci pojechali w rejon wytypowanej wcześniej posesji, gdzie ujawnili swobodnie rosnące krzaki konopi. To dało pełną podstawę do wejścia na jej teren. 

Reklama

W trakcie policyjnych działań z udziałem technika kryminalistyki policjanci zabezpieczyli krzaki konopi indyjskich o różnej wysokości i  w trakcie dalszego wzrostu, pęki tych roślin suszonych na poddaszu jednego z budynków jak również duże ilości gotowej marihuany. 

Łącznie zabezpieczono 24 krzaki konopi i ponad 1700 gramów marihuany z których można przygotować nawet 1700 porcji handlowych o czarnorynkowej wartości nawet 85 tysięcy złotych. 

Policjanci ustalili, iż zabezpieczone narkotyki i uprawa należą do 30-letniego syna właściciela posesji oraz jego 26-letniego kolegi. Obaj mężczyźni przyjechali na teren posesji w trakcie wykonywania policyjnych czynności gdzie kompletnie zaskoczeni zastaną sytuacją, zostali zatrzymani. 

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających i uprawę konopi innych niż włókniste usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 26-latek musi liczyć się z możliwością  podwyższenia przez Sąd jego kary nawet o połowę, bowiem zarzucanych czynów dopuścił się w warunkach tak zwanej recydywy. 

Na wniosek prokuratora nadzorującego postępowanie, Sąd wobec obu mężczyzn zastosował tymczasowe aresztowanie na najbliższe trzy miesiące.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 27.08.2022 13:29
Do "lucyna": w tym momencie już jesteś namierzona/namierzony poprzez twoje IP przez policmajstrów. I bardzo dobrze.

Reklama
lucyna 26.08.2022 13:41
bez sensu w większości ponstw swiata jest to legalne

lucyna 26.08.2022 13:40
3 kilo czy 10 za co ich łapią za zioło bez sensu w większości ponstw swiata jest to legalne

Opinie

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Przydomowe oczyszczalnie stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem jeśli chodzi o domy jednorodzinne, ale nie tylko. Wielu właścicieli tego typu nieruchomości rozważa budowę takiej instalacji u siebie. Z jakim kosztem jest związana taka inwestycja, co warto wiedzieć na poszczególnych etapach jej realizacji i na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę? Wyjaśniamy! Własną oczyszczalnię ścieków można wybudować jeśli nie posiada się możliwości przyłączenia gospodarstwa domowego do zbiorczej sieci wodno-kanalizacyjnej. Jest to o wiele lepsza alternatywa niż tradycyjne szambo, którego posiadanie wiąże się ze sporymi kosztami eksploatacyjnymi. Przyjrzymy się więc bliżej temu, na czym polega model działania przydomowej oczyszczalni.Data dodania artykułu: 25.03.2025 11:24
Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Statystyczny Polak wytwarza średnio 376 kg odpadów komunalnych rocznie; najmniej mieszkaniec Podkarpacia (250 kg), a najwięcej mieszkaniec Opolszczyzny (480 kg) - wynika z opracowania Instytutu Ochrony Środowiska. Gminy miejskie wytwarzają najwięcej, a gminy wiejskie najmniej odpadów.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:51
Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie

Zmęczonych czuje się 70 proc. polskich rolników, a 62 proc. uważa, że są pozostawieni sami sobie - wynika z badania organizacji More in Common. Wskazano również, że 38 proc. rolników zadeklarowało, że ich gospodarstwa dotknęły susze, a 16 proc. powodzie.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:36
Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama