Nowa, innowacyjna ekologiczna pracownia niewątpliwie przyczyni się do wzbogacenia oferty edukacyjnej szkoły, do doskonalenia umiejętności interpersonalnych i współpracy w grupie, a także przyczyni się do bezpośredniego kontaktu uczniów z naturalnym środowiskiem.
Łączny koszt realizacji zadania wyniósł 50 000, 00, dofinansowanie z WFOŚiGW to 45 000, 00 zł. W jego realizację zaangażowali się również uczniowie i ich rodzice, lokalne firmy, a nawet absolwenci szkoły.
Ogród Małych Odkrywców tworzą specjalne strefy: strefa sensoryczna pozwalająca rozwijać wyobraźnię i zmysł dotyku, strefa, w której na drzewach zawisły budki lęgowe, karmniki i poidełka dla ptaków oraz nasadzono krzewy, których owoce stanowią ich przysmaki, strefa dedykowana owadom, którą stanowi zadaszona konstrukcja dająca im schronienie, strefa, którą wypełnił ogródek skalny, strefa apteczki ziołowej, aromatyczny zakątek kilku gatunków roślin leczniczych. Ostatnia strefa została obsadzona roślinami kwitnącymi wczesną wiosną, i to o tej właśnie porze roku będzie przyciągała wzrok przepięknie kwitnącymi gatunkami kwiatów
Wniosek o udzielenie dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Łodzi w ramach konkursu Nasze Ekologiczne Pracownie – punkt dydaktyczny po nazwą „Ogród Małych Odkrywców” przygotowały Renata Kozdęba i Ewa Smejda.
Napisz komentarz
Komentarze