Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 09:15
Reklama
Reklama

Policja ostrzega: 1 listopada skierujemy na drogi wszystko, czym dysponujemy

1 listopada na polskie drogi skierujemy wszystko, czym dysponujemy; pojawią się patrole oznakowane i nieoznakowane, w tym policjanci z grup SPEED - przekazał PAP nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP. Ruch będzie monitorowany także z powietrza, do tego celu policja użyje dronów oraz śmigłowców Bell. Podobnie będzie na terenie naszego miasta i powiatu. I u nas możemy spodziewać się większej liczby patroli

Policja podkreśla, że więcej policyjnych patroli na drogach można zobaczyć już od piątku, ale kulminację działań zapowiada na 1 i 2 listopada. W tym czasie na drogi w całym kraju ma wyjechać średnio ok. 5,5 tys. policjantów ruchu drogowego. Kierowcy muszą się spodziewać zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych patroli, w tym policyjnych grup SPEED, które zajmą się najpoważniejszymi wykroczeniami drogowymi.

Policjanci z tzw. drogówki pojawią się w tym czasie na wszystkich większych skrzyżowaniach w aglomeracjach miejskich. Mogą im towarzyszyć także inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego i strażnicy miejscy, którzy będą pomagać policji.

Nad skrzyżowaniami będą też latać policyjne drony, których operatorzy zwrócą szczególną uwagę na wkroczenia popełniane przez pieszych oraz do ujawniania nieprawidłowego wyprzedzania. Drony będą wykorzystywane głównie tam, gdzie nie można ustawić patrolu. Z kolei natężenie ruchu będzie monitorowane przez lotnictwo policyjne; użyte do tego zostaną policyjne śmigłowce Bell.

Policjanci "w cywilu" pojawią się na cmentarzach i będą czuwać, by nie dochodziło do kradzieży.

Nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP zaapelował, by przed wyjazdem na groby sprawdzić na stronach lokalnych urzędów miast i gmin, czy dojazd na cmentarz nie został zamknięty. Zachęcił również do tego, by skorzystać z komunikacji miejskiej, która dowiezie nas "pod samą bramę cmentarza". "Całkowita rezygnacja z samochodu być może nie jest obowiązkiem. Sprawdźmy skąd ruszają autobusy i pozostawmy auto na parkingu Park and Ride" - powiedział.

Dodał, że kierowcy, którzy zdecydują się pojechać autem na cmentarz - szczególnie w dużych miastach - najprawdopodobniej tam nie dojadą z uwagi na wyłączenia ulic z ruchu. "Apelujemy, żeby nie jeździć na pamięć, patrzeć na to, co wskazują nam policjanci. Pamiętajmy jednak, że policjanci nie są informacją na skrzyżowaniu. Pytając przez okno o drogę powodujemy zatory drogowe" - zwrócił uwagę.

Policjant przypomniał, że w razie drobnej kolizji nie jest obowiązkiem wzywanie patrolu na miejsce. "W takiej sytuacji można poprzestać na oświadczeniu. kierowcy często tego nie wiedzą i wzywają policję, która w tym czasie zaangażowana jest do innych zadań i nie może zejść z posterunku" - powiedział.

Zauważył, że w przypadku braku osób rannych obowiązkiem kierowców jest udrożnienie ruchu i zjechanie na pobocze tak, by nie tamować przejazdu. "Nie utrudniajmy ruchu, bo za to też można otrzymać dodatkowy mandat" - mówił.

Nadkom. Robert Opas przypomniał również, by przed wyruszeniem w dłuższą trasę sprawdzić stan swojego samochodu, w tym stan wycieraczek, grubość bieżnika opon i poziom płynów eksploatacyjnych a także skontrolować czystość szyb i reflektorów, a już w trasie zadbać o przerwy na odpoczynek. Zaapelował także, by przed jazdą być trzeźwym i wypoczętym, zapinać pasy, a dzieci przewozić w fotelikach.

Zwracając się do pieszych zaapelował, aby podczas korzystania z drogi mieli na uwadze własne bezpieczeństwo i zakładali odblaski tak, aby były one widoczne dla kierowców. Dodał, że wszelkiego rodzaju elementy odblaskowe jak kamizelki, opaski i breloczki podnoszą bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

Przypomniał ponadto, że 1 listopada - w godz. 8–22, obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 t, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu.

Z policyjnych statystyk wynika, że od piątku do poniedziałku włącznie doszło do 269 wypadków, w których zginęło 20 osób, a 311 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 1045 nietrzeźwych kierujących. Dla porównania w takim samym okresie ubiegłego roku doszło do 264 wypadków, w których zginęło 29 osób, a 314 zostało rannych. (PAP)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Taxi 01.11.2023 14:28
Jakoś na ul. Ugaj o godz.10 Policji nie było stał tylko pojazd wojskowy a w środku dwaj wojskowi i każdy wjeżdżał pod zakaz wjazdu kto tylko chciał aż nie było gdzie parkować pod cmentarzem.

Reklama
Polecane
Trzy nowe stanowiska dyrektorskie w szpitalu, a pacjenci... nie powinni chorowaćPodsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożej
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
bezchmurnie

Temperatura: 3°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1032 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama