Coś co wydaje się proste i oczywiste wcale takie nie jest. Warto nauczyć się właściwego użytkowania. Pozwoli to nie tylko na wyższy komfort ale i przyczyni się do oszczędności. Przede wszystkim przed założeniem pieluchy należy ją aktywować, czyli w 2 krokach przygotować do użycia. Dzięki tym czynnościom chłonność wyrobu zostanie maksymalnie wykorzystana. Jak to zrobić? To proste. Instrukcję znajdziecie na grafice poniżej.
- Rozłóż pieluchę, chwyć ją za dwa końce i lekko pociągnij.
- Złóż pieluchę wzdłuż na pół.
Zakładanie na stojąco – samodzielnie lub z pomocą opiekuna
1. Aktywowane pieluchomajtki włóż między nogi trzymając produkt ułożony w formie łódki.
Uwagi dla opiekuna: możesz włożyć pieluchomajtki od przodu lub od tyłu – aby odciążyć plecy, wybierz sposób, który jest dla Ciebie wygodniejszy w danej sytuacji.
2. Dopasuj pieluchomajtki z tyłu i z przodu tak, aby dokładnie przylegały do ciała.
Uwagi dla opiekuna: Zwróć uwagę, aby indykator wilgotności znajdował się na przedłużeniu linii kręgosłupa. Podopieczny może pomóc w zakładaniu pieluchomajtek przytrzymując je z przodu na podbrzuszu.
3. Umocuj pieluchomajtki za pomocą elastycznych przylepcorzepów, zaczynając od dolnego zapięcia, które przyczep lekko skośnie do góry. Po umocowaniu dolnych zapięć, umocuj górne przylepcorzepy, dopasowując pieluchomajtki do talii. 4. Po zapięciu pieluchomajtek upewnij się, czy pielucha dobrze leży i przylega do ciała, czy osłonki nie są zwinięte i czy w żadnym miejscu pielucha nie wpija się w ciało. 5. Zużyte pieluchomajtki zwiń i wyrzuć do kosza na śmieci. Nie wyrzucaj zużytego wyrobu do toalety.
Zakładanie na osobę leżącą
Stań z brzegu łóżka i zegnij w kolanie jedną z nóg chorego.
Uwaga: jeśli stoisz po prawej stronie chorego, zegnij jego lewą nogę, jeśli stoisz po jego lewej stronie – zegnij nogę prawą.
1. Obróć chorego na bok i po dokonaniu czynności pielęgnacyjnych podłóż z tyłu pod chorego aktywowane wcześniej pieluchomajtki.
Uwaga: Pamiętaj o tym, aby podwinąć skrzydło pieluchomajtek, co umożliwi wyjęcie ich spod chorego po jego obróceniu na plecy. Zwróć uwagę, aby indykator wilgotności znajdował się na przedłużeniu linii kręgosłupa.
Połóż chorego na plecach, wyprostuj jego nogi i wyciągnij podwinięte skrzydło pieluchomajtek. 2. Wyciągnij przednią część pieluchomajtek i dopasuj ją do krocza. 3. Umocuj pieluchomajtki za pomocą elastycznych przylepcorzepów, zaczynając od dolnego zapięcia, które przyczep lekko skośnie do góry. Po umocowaniu dolnych zapięć, umocuj górne przylepcorzepy, dopasowując pieluchomajtki do talii. 4. Po zapięciu pieluchomajtek upewnij się, czy pielucha dobrze leży i przylega do ciała, czy osłonki nie są zwinięte i czy w żadnym miejscu pielucha nie wpija się w ciało. 5. Zużyte pieluchomajtki zwiń i wyrzuć do kosza na śmieci. Nie wyrzucaj zużytego wyrobu do toalety.
Napisz komentarz
Komentarze