„… Lechia – Hutnik 3:0 (0 ,7, 9) LECHIA: Herdzik, Woźniak, Grzegorzewski, Adamiak, Hertel, Owczarczyk. Tego nawet najwięksi sympatycy siatkarzy Lechii się nie spodziewali. Aktualny wicemistrz Polski – zespół Hutnika – na parkiecie outsidera tabeli został rzucony na kolana! Prawdziwy nokaut był już w pierwszym secie, w którym w zaledwie 10 minut gospodarze zwyciężyli do 0 (zresztą po raz pierwszy w historii swych występów w I lidze). W drugim secie wyrównana walka była tylko do stanu 2:2, a później tomaszowianie objęli prowadzenie 9:2 i wygrali seta znów w łatwy sposób. Początek trzeciej partii wskazywał, że gospodarze wygrają mecz w iście „expressowym” tempie. Bardzo szybko objęli prowadzenie 12:1 ale później nastąpił chwilowy moment dekoncentracji. Krakowianie po raz pierwszy w tym meczu prze chwilę nawiązali dość równą walkę, zdobyli 8 punktów, ale za 7 meczbolem musieli jednak skapitulować. Tomaszowianie swą dobrą postawą mile zaskoczyli. W tym dniu doprawdy niemal wszystko im wychodziło. Skuteczne były ataki, dobry blok, właściwe przyjęcie zagrywki, a przede wszystkim wszyscy z niesłychaną ofiarnością walczyli w polu. …”
Niepowodzenia drużyny seniorskiej w sezonie 79/80 osłodził zespół Juniorów Młodszych, który to w finałach Mistrzostw Polski odbywających się w Częstochowie wywalczył brązowy medal kolejny do kolekcji drużyn młodzieżowych Lechii. Drużyna prowadzona przez Kazimierza Bińczyka występowała w następującym składzie: Zbigniew Zieliński, Dariusz Szczepaniak, Wojciech Jarzębski, Jarosław Pawlik, Robert Wójcik, Tomasz Kopczyński , Piotr Łaski, Piotr Gońda, Krzysztof Rusinowski, Janusz Smoła i Andrzej Dębowski. W sezonie 1980/1981 siatkarze uczestniczyli w rozgrywkach II ligi grupy północnej. Trenerem został Kazimierz Bińczyk. Drużyna rozegrał 36 spotkań z czego 19 wygrała i doznała 17 porażek z bilansem setów 78-61 zajmując ostatecznie IV miejsce.
Drużyna Juniorów Młodszych powtórzyła natomiast wynik w finałach Mistrzostw Polski zdobywając po raz drugi z rzędu brązowy medal. Podopieczni Kazimierza Bińczyka wystąpili w finałach rozgrywanych w Łomży w następującym składzie: Jarosław Pawlik, Robert Wójcik, Andrzej Orczyk, Tomasz Kopczyński, Krzysztof Rusinowski, Andrzej Dębowski, Piotr Łaski. W zawodach z przyczyn formalnych udziału nie mógł wziąć Zbigniew Zieliński. Być może wsparcie wschodzącej gwiazdy Polskiej Siatkówki pomogłoby drużynie w wywalczeniu medalu z cenniejszego kruszcu. Sezon 1981/1982 siatkarze rozgrywali nadal w grupie północnej II ligi zajmując ostatecznie szóste miejsce.
Rozgrywki zakończyli z bilansem 16 zwycięstw i 20 porażek. W sezonie 1982/1983 siatkarze uczestniczyli ponownie w rozgrywkach II ligi grupy północnej, a trenerem zespołu został był zawodnik ekstraklasowej Lechii Ryszard Adamiak. Tomaszowianie rozegrali 36 spotkań z czego wygrali 15 spotkań a w 21 musieli uznać wyższość rywali. Bilans setów 48-72. Uzyskane wyniki uplasowały Lechię ostatecznie Lechię na dziewiątym miejscu i tym samym zespół musiał opuścił II poziom rozgrywkowy w kraju. Jednakże w wyniku wycofania się kilku drużyn rozegrano dodatkowe baraże o wejście do II ligi.
Lechia wygrała turniej barażowy i w sezonie 83/84 nadal występowała na parkietach II ligi. Brak satysfakcjonujących wyników w rozgrywkach seniorskich po raz kolejny osłodziła drużyna młodzieżowa. Zespół Juniorów Młodszych Lechii prowadzony przez Mariana Ogłuszko wywalczył w rozgrywanych w Łodzi i Ozorkowie Mistrzostwach Polsk (OOM) po raz pierwszy w tej kategorii złoty medal Mistrzostw Polski w składzie: Bogdan Mączyński, Paweł Kozłowski, Jarosław Zawadzki, Paweł Rybak, Piotr Żelazek, Paweł Żelazek, Piotr Pytel, Tomasz Gałka, Piotr Winkler, Dariusz Daszkiewicz, Andrzej Dębiec, Jacek Gawęda.
Napisz komentarz
Komentarze