Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 30 marca 2025 11:56
Reklama

Remisowo na własnym boisku

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie 9. kolejki Betclic I grupy III ligi, w którym piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki podejmowali lidera rozgrywek Unię Skierniewice. Sytuacji podbramkowych w tym meczu było jak na lekarstwo i podział punktów jest jak najbardziej sprawiedliwym rezultatem.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Unia Skierniewice 0:0

Reklama

Lechia: Mateusz Awdziewicz – Artur Bogusz, Kamil Szymczak (72. Artur Dunajski), Marcin Pieńkowski (80. Kacper Przedbora), Jakub Król (31. Daniel Chwałowski), Grzegorz Płatek, Dawid Bałdyga, Mariusz Rybicki, Adrian Ziarek, Krystian Kolasa, Nikodem Spiż.

Pod wodzą nowego trenera Piotra Kolca zielono-czerwony przyszło mierzyć się z liderem rozgrywek Unią Skierniewice. W wyjściowej jedenastce kilka zmian, ale najbardziej widoczna była gra od pierwszych minut Artura Bogusza, który odpowiedzialny był za blok obronny. Szkoleniowiec Lechii zapowiadał przed tym spotkaniem, że chce przede wszystkim poprawić grę w defensywie. 

Od samego początku spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Obie drużyny postawiły na pewną grę obronną i próbowały atakować środkiem pola. Trudno było doczekać się groźnych sytuacji. Żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. W 31. minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Jakub Król (zastąpił go Daniel Chwałowski). Na ten moment trudno powiedzieć, czy jest to poważna kontuzja, czy drobny uraz. Do przerwy obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa praktycznie niczym nie odbiegała od pierwszej. Minimalną przewagę osiągnęli przyjezdni, ale nic z niej nie wynikało. Skupieni na defensywie lechiści nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywali. Co prawda tomaszowianie bardzo się starali, ale uniemożliwiali im to obrońcy Unii. Goście natomiast również nie mogli grać swojej piłki i znaleźć skutecznego sposobu na sforsowanie defensywy Lechii.

 Warto odnotować w drugiej połowie po jednej groźnej akcji. Najpierw z rzutu wolnego z około 20. metrów Agwan Papikyan oddał strzał tuż nad murem obronnym, a piłkę zmierzającą w górny róg bramki sparował Mateusz Awdziewicz. W odpowiedzi na silny strzał z dystansu zdecydował się Mariusz Rybicki, a silnie lecąca futbolówka uderzyła w boczną siatkę. Żadna ze stron nie znalazła skutecznej drogi do bramki i mecz zakończył się bezbramkowym podziałem punktów.

Żółte kartki: Kamil Szymczak, Grzegorz Płatek, trener Piotr Kołc (Lechia) – trener Kamil Socha (Unia)

Sędziował: Jakub Kwinto (Dobrzykowice)

Widzów: 594


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Przydomowe oczyszczalnie stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem jeśli chodzi o domy jednorodzinne, ale nie tylko. Wielu właścicieli tego typu nieruchomości rozważa budowę takiej instalacji u siebie. Z jakim kosztem jest związana taka inwestycja, co warto wiedzieć na poszczególnych etapach jej realizacji i na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę? Wyjaśniamy! Własną oczyszczalnię ścieków można wybudować jeśli nie posiada się możliwości przyłączenia gospodarstwa domowego do zbiorczej sieci wodno-kanalizacyjnej. Jest to o wiele lepsza alternatywa niż tradycyjne szambo, którego posiadanie wiąże się ze sporymi kosztami eksploatacyjnymi. Przyjrzymy się więc bliżej temu, na czym polega model działania przydomowej oczyszczalni.Data dodania artykułu: 25.03.2025 11:24
Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Statystyczny Polak wytwarza średnio 376 kg odpadów komunalnych rocznie; najmniej mieszkaniec Podkarpacia (250 kg), a najwięcej mieszkaniec Opolszczyzny (480 kg) - wynika z opracowania Instytutu Ochrony Środowiska. Gminy miejskie wytwarzają najwięcej, a gminy wiejskie najmniej odpadów.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:51
Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie

Zmęczonych czuje się 70 proc. polskich rolników, a 62 proc. uważa, że są pozostawieni sami sobie - wynika z badania organizacji More in Common. Wskazano również, że 38 proc. rolników zadeklarowało, że ich gospodarstwa dotknęły susze, a 16 proc. powodzie.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:36
Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama