Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 9 stycznia 2025 14:28
Reklama
Reklama

Obchody Święta Patrona II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim

Tradycyjnie pod koniec listopada, w murach II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, spotkali się zaproszeni goście, uczniowie i absolwenci, rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi i administracji oraz emerytowani pracownicy liceum, by po raz 57 obchodzić święto patrona szkoły.

W swoim wystąpieniu dyrektor Arkadiusz Broniarek przypomniał zebranym, że 60 lat temu, 16 listopada 1964 roku, II Liceum Ogólnokształcącemu w Tomaszowie Mazowieckim nadane zostało imię Stefana Żeromskiego, wielkiego polskiego prozaika, publicysty i dramaturga. Natomiast w roku 1974, czyli 50 lat temu włączono II Liceum do grona szkół objętych patronatem UNESCO. 

Bardzo ważnym elementem święta było ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz wręczenie nagrody im. Stefana Żeromskiego, która jest przyznawana od 1978 roku uczennicy lub uczniowi wyróżniającym się w nauce i działalności społecznej, nagrody Przewodniczącej Rady Rodziców przyznanej uczniowi, który wyróżnił się w minionym roku szkolnym pracą na rzecz szkoły oraz stypendium Fundacji Sojuszników II LO „ARBUZY”. 

W tym roku nagrodę Żeromskiego przyznano Marcelowi Sowińskiemu, uczniowi kl. IV humanistyczno-dziennikarskiej, a nagrodę Przewodniczącej Rady Rodziców Julii Tulin, uczennicy kl. III menedżerskiej. Stypendium Fundacji „Arbuzy” przypadło uczniowi kl. IV metematyczno-informatycznej Pawłowi Wasickiemu. 
Wręczono także medale: Honorowy Arbuz, Przyjaciel Arbuza, Arbuz na Medal. 

Medal „ZASŁUŻONY DLA II LO – HONOROWY ARBUZ” – to zaszczytne wyróżnienie dla tych, których największą pasją i troską było lub jest II LO i jego uczniowie, którzy poprzez konsekwentną pracę wywarli znaczący wpływ na wizerunek Liceum - szkoły ludzi kreatywnych, z pasją, wrażliwych na potrzeby innych, kuźni talentów. 

W tym roku szkolnym ten medal otrzymała Pani Urszula Stefaniak – wieloletnia nauczycielka języka polskiego i podstaw przedsiębiorczości i jednocześnie absolwentka naszego Liceum.  Do grona laureatów medali dołączyła pani Małgorzata Kucińska – wieloletnia, kochana pani woźna. 

Medal „ARBUZ NA MEDAL” – to zaszczytne wyróżnienie dla absolwentów Szkoły, którzy w owocny sposób wykorzystują zdobyte w Liceum wiadomości i umiejętności realizując swoje życiowe pasje, a swoją postawą dowodzą, że „Arbuz –Żeromszczak to brzmi dumnie”. 

To zaszczytne wyróżnienie Kapituła nadała:  Pani Katarzynie Kacperczyk - absolwentce klasy matematyczno – fizycznej z 1994 r. – która pełni funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Odpowiada za inwestycje i Krajowy Plan Odbudowy. 

Medal „PRZYJACIEL ARBUZA” – za szczególne zasługi dla Liceum, za działalność wykraczającą poza zakres zwykłych obowiązków, a przynoszącą znaczące korzyści Liceum i jego uczniom.  Ten medal z rąk członków kapituły odebrał Pan Andrzej Kucharczyk – redaktor naczelny Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego, wielokrotny juror Ogólnopolskiego Konkursu „ O Literacki Laur Arbuza”.  Takie wyróżnienie otrzymała również firma AB DRUK.  To na ich bezinteresowne wsparcie mogliśmy liczyć podczas naszych działań związanych z obchodami 70-lecia istnienia Liceum. 

Zostały rozdane nagrody i wyróżnienia za zwycięstwa w konkursach: „O Literacki Laur Arbuza” – konkursie o zasięgu ogólnopolskim, szkolnym wiedzy o Stefanie Żeromskim i na najładniejszą pracownię. Sportowym akcentem towarzyszącym obchodom był w tym roku turniej piłki siatkowej chłopców o puchar dyrektora liceum. 

Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć spektakl na motywach prozy Stefana Żeromskiego, wyreżyserowany przez p. Annę Ignasiak w wykonaniu uczniów szkoły. 

Trwałym elementem święta są spotkania z wybitnymi absolwentami liceum. W tym roku ba to pani Katarzyna Kacperczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie  Zdrowia. Spotkanie z panią minister było dla wszystkich, a szczególnie dla uczniów II Liceum wspaniałą lekcją tradycji i historii szkoły a także zachętą do rozwijania swoich zdolności i talentów. 

Z okazji Święta Patrona życzenia uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły złożył p. Mariusz Węgrzynowski, Starosta Tomaszowski, p. Katarzyna Glicner-Woźny – Dyrektor Delegatury Łódzkiego Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim oraz p. Karolina Legierska, Przewodnicząca Rady Rodziców II LO. 
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 03.12.2024 16:24
A co ten jeden brzuchaty nieuk robi na rocznicy szkoły średniej. Dlaczego nie zostało pokazane jego zdjęcie z jego przemówienia? A może nie wygłosił przemówienia z powodu obawy o kompromitację. Ten brzuchacz, nawet gdyby czytał z kartki, to i tak by dukał i z pewnością myliłby się. Wi ec wolał tylko pochwalić się swoim brzuchem. Parodia.

Opinie
Reklama
Reklama
Malarska opowieść o rzece Marcina Stańca Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na wyjątkowy wernisaż malarstwa „W NURCIE”, który odbędzie się 17 stycznia, o godz. 18 w sali wystawowej MCK przy placu Kościuszki 18. Wstęp wolny.Ekspozycja obejmuje zbiór prac powstałych na przestrzeni ostatnich trzech lat w ramach cyklu „Rzeka”. Motyw rzeki w pejzażu jest obecnie głównym tematem malarskim realizowanym przez autora. Obrazy przedstawiają miejsca, które artysta lubi nazywać „swoimi”. Są to leśne strumienie i zbiorniki wodne znajdujące się w okolicy Tomaszowa Mazowieckiego. Prace wykonane zostały w technice olejnej na płótnie.Marcin Staniec to artysta wszechstronny – malarz, grafik, ceramik, a także organizator licznych plenerów artystycznych. Jego bogaty dorobek obejmuje m.in. udział w prestiżowej wystawie „Najlepsze dyplomy ASP” oraz nagrodę Galerii Manhattan. Od 2017 roku prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów oraz aranżuje wystawy w Miejskim Centrum Kultury. Jest także autorem projektów murali, scenografii dla lokalnych instytucji kultury, a także współtworzy elementy graficzne dla Love Polish Jazz Festival.Wystawa „W NURCIE” to nie tylko podróż po malowniczych zakątkach regionu, ale również okazja do zapoznania się z wyjątkową wrażliwością artysty, który z pasją i niezwykłą starannością uchwycił piękno natury.Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.01.2025
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 7°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Bez poglądów i bez zasad, za to z dużą dozą cynizmu Czy ktoś jeszcze pamięta Andrzeja Olechowskiego oraz to, że brał on udział w wyborach prezydenckich, a nawet osiągnął całkiem niezły wynik? To właśnie wówczas powstał ruch Obywatele Dla Rzeczypospolitej, który stał się zalążkiem Platformy Obywatelskiej. Do Olechowskiego dołączył Donald Tusk "wycięty" w wyborach władz ówczesnej Unii Wolności. Trzecim tzw. tenorem był Maciej Płażyński. Dopiero później pojawił się Jan Maria Rokita. Dzisiaj pozostał już tylko Tusk. Niewiele osób pojechało na zjazd "założycielski" do hali gdańskiej "Oliwii". Do nielicznych należał Jacek Kowalewski i jeśli już kogoś można byłoby nazywać "ikoną tomaszowskiej Platformy" to chyba właśnie jego a nie posła, który spędził w niej zaledwie chwilę. Pytacie: kto na to pozwolił? Kolejne decyzje personalne podejmowane przez starostę Mariusza Węgrzynowskiego budzą nie tylko zdziwienie ale i oburzenie. Na portalu NaszTomaszow.pl, jako pierwszy informowałem o zatrudnianiu nowych dyrektorów w szpitalu, pisałem także o stworzeniu nikomu niepotrzebnego stanowiska prokurenta. Chyba jako jedyny radny występowałem przeciwko "występom" Antoniego Macierewicza w "Mechaniku" na rozpoczęciu roku szkolnego. Być może dlatego wiele osób pyta mnie o to, jak to się stało, że ktoś taki jak Mariusz Węgrzynowski został po raz kolejny starostą, mimo, że w poprzedniej kadencji nie brakowało konfliktów, a jakość jego zarządzanie wymyka się racjonalnej ocenie. Do tego władza Starosty opierała się jedynie na grupce skorumpowanych radnych KO.
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: Figo-fagoTreść komentarza: Szanowny szefie powiatowej komisji zdrowia..... : to jest to, o co chodziło.Źródło komentarza: Mają prawo do ochrony prawnejAutor komentarza: XyzTreść komentarza: Proszę czytać uważnie, o tzw. ikonach, uważam, że warto, aby mieszkańcy miasta i powiatu poznali kto tymi lokalnymi strukturami różnych opcji politycznych kieruje i podejmuje decyzje, które wpływają na ich życie(niekoniecznie dobre decyzje). PozdrawiamŹródło komentarza: Bez poglądów i bez zasad, za to z dużą dozą cynizmuAutor komentarza: Mariusz StrzępekTreść komentarza: Oczywiście, zachęcam do napisania. Ja nie dam rady, bo w tym nie uczestniczyłemŹródło komentarza: Bez poglądów i bez zasad, za to z dużą dozą cynizmuAutor komentarza: Mariusz StrzępekTreść komentarza: To może tu https://www.nasztomaszow.pl/galeria/1323,swiecznik-pokryty-patynaŹródło komentarza: Bez poglądów i bez zasad, za to z dużą dozą cynizmuAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Chłopie. Nie rozśmieszaj ludzi, pisząc o "ikonach politycznych" w powiecie tomaszowskim. Należałoby napisać raczej o lokalnym syfie politycznym w naszym i w wielu innych powiatach. O tych różnych zachłannych cwaniaczkach, mających na względzie wyłącznie czubek własnego, kaprawego nosa.Źródło komentarza: Bez poglądów i bez zasad, za to z dużą dozą cynizmuAutor komentarza: XyzTreść komentarza: Ciekawy mógłby być artykuł o tzw ikonach politycznych w powiecie tomaszowskim wszystkich ugrupowań. Ciekawe czy w ogóle są takie na naszym podwórku?Pozdrawiam.Źródło komentarza: Bez poglądów i bez zasad, za to z dużą dozą cynizmu
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama