Wydarzenie otworzyli Tomasz Migała – Z-ca Prezydenta Miasta oraz Iwona Sudak – Dyrektor Wydziału Edukacji.
Ośrodek Rozwoju Edukacji reprezentowali doradcy: Zofia Domaradzka-Grochowalska i Anna Pawełas oraz Dorota Jastrzębska – kierownik projektu.
Udział w debacie wzięli przedstawiciele: uczniów, rodziców oraz nauczycieli z każdej tomaszowskiej szkoły podstawowej.
Uczestnicy wymielili się doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat obecnego stanu cyfryzacji oświatowej w takich obszarach jak: dostępność sprzętu i infrastruktury informatycznej w szkołach; wpływ technologii oraz rola kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli na jakość nauczania i motywację uczniów; bezpieczeństwo cyfrowe i ochrona danych osobowych; wpływ Internetu na zdrowie psychiczne.
Dyskusja w formule World Café ukazała: jak poszczególne grupy w niej uczestniczące postrzegają cyfryzację, w jakich aspektach ich wizje są spójne, a w jakich rozbieżne. Szczególnie ważny głos wybrzmiał w obszarze wpływu Internetu na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.
Rekomendacje wypracowane podczas debaty zostaną wykorzystane przez zespół projektowy do opracowania harmonogramu działań rozwojowych, który pomoże w skutecznym planowaniu rozwoju cyfryzacji miejskiej oświaty.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i ważny głos w dyskusji o przyszłości edukacji, która staje przed nowymi szansami oferującymi możliwości niedostępne jeszcze kilka lat temu, ale również wyzwaniami i zagrożeniami związanymi chociażby z cyberbezpieczeństwem.
Napisz komentarz
Komentarze