Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 01:16
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Zebry, znaki i lustra

Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Staroście Tomaszowskim zajmuje się m.in. opiniowaniem wniosków, dotyczących zmian w organizacji ruchu, zgłaszanych przez mieszkańców, radnych i inne podmioty. W jej skład wchodzą przedstawiciele Policji (insp. Wojciech Młodzik), Straży Miejskiej, Zarządu Dróg Powiatowych (Radosław Pliszkiewiccz), Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta (Szymon Michalak), Zarządu Powiatu (Dariusz Kowalczyk i Leszek Ogórek), Wydziału Komunikacji (Cezary Krawczyk), oraz Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu Tomaszowskiego (Mariusz Strzępek, Krzysztof Iskierka). To tu trafiają prośby dotyczące montażu luster, ustawiania znaków drogowych, oraz lokalizacji przejść dla pieszych.

Na ostatnim posiedzeniu opiniowano następujące wnioski:

 

Zlokalizowanie dwóch przejść dla pieszych w ciągu ulicy gen Grota Roweckiego (jedno w okolicach ulicy Długiej, drugie wraz z sygnalizacją świetlną przy skrzyżowaniu z ul. Juliana Ursyna Niemcewicza) - wnioski zgłoszone zostały przez mieszkańców dzielnicy, w czasie jednego ze spotkań z Prezydentem Miasta.

 

W przypadku tych dwóch wniosków, komisja zdecydowała, że zostaną one uwzględnione w trakcie projektowanej właśnie przebudowy chodnika wzdłuż ulicy gen. Grota Roweckiego. Jeszcze w tym roku pojawić ma się w tym miejscu nowy ciąg pieszo rowerowy.

 

Zlokalizowanie przejścia dla pieszych w okolicach sklepu Rossman przy ul. Konstytucji 3-go maja.

 

Ten wniosek został zaopiniowany negatywnie ze względy na bliskość bezpiecznego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Ponadto tuż obok sugerowanego przejście znajduje się wjazd na parking supermarketu, a ulica rozszerza się do trzech pasów.

 

Ustawienia znaku ograniczającego prędkość na nowo wybudowanym odcinku ulicy Chopina.

 

Zdaniem Komisji nie ma żadnego uzasadnienia dla obniżania w tym miejscu prędkości poniżej obowiązujących w terenie zabudowanym 50 km/h

 

[reklama2]

 

Ustawienie lustra poprawiającego widoczność w czasie wyjazdu z posesji - złożone przez mieszkańca gminy Olszowiec.

 

Wniosek zaopiniowano pozytywnie, pod warunkiem montażu lustra przez osobę zainteresowaną jego ustawieniem i na jej koszt.

 

Wyznaczenie dodatkowego miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej przy posesji Akacjowa 10.

 

Wniosek zaopiniowany negatywnie ze względu na fakt, że przy wskazanej posesji znajdują sie już dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

 

Ustawienia znaku "zakaz zatrzymywania się" po jednej stronie łącznika między ulicą Warszawską a Barlickiego w okolicy skwery "4-czerwca" - wniosek złożony przez Cech Rzemiosł Różnych.

 

Parkujące po obu stronach łącznika pojazdy blokują ruch oraz stwarzają zagrożenie. Teraz samochody parkować będą mogły jedynie po stronie skweru.

 

 

Uporządkowanie miejsc parkingowych przy bloku należącym do wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Słowackiego - w imieniu mieszkańców złożył zarządca nieruchomości.

 

Problem ulicy Słowackiego wydaje się być nierozwiązywalny. Mimo przebudowy nawierzchni i chodników, niewiele zmieniło się tutaj w kwestii poprawy bezpieczeństwa. Wciąż samochody wyjeżdżające z ulicy Krzyżowej mają ograniczoną widoczność, a kierowcy parkują w obrębie skrzyżowania i w innych miejscach nie dozwolonych. Samochody blokują te często wyjazd z podziemnego garażu, należącego do wspólnoty mieszkaniowej. 

 

Zamontowanie lustra poprawiającego widoczność osobom wyjeżdżającym z posesji przy ul. Św. Antoniego 41 - złożony przez Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

 

Opinia komisji podobna, jak w przypadku wniosku dotyczącego miejscowości Olszowiec. 


Zebry, znaki i lustra

Zebry, znaki i lustra

Zebry, znaki i lustra

Zebry, znaki i lustra


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miejscowy 20.02.2017 12:34
a co w dni targowe, kiedy pół Tomaszowa zjeżdża na rynek, to będzie armagedon. Musi być możliwość skrętu lub zawrócenia

Adek 19.02.2017 23:16
Tak czytam i czytam i sobie myślę czy osoby które są odpowiedzialne za oznakowanie dróg miały kiedyś w swoich rekach ustawy i rozporządzenia które jasno i wyraźnie mówią gdzie można a gdzie nie i w jaki sposób oznakowanie na drogach bo chyba z tego co widać są niedouczeni albo cholernie leniwi. Ktoś pisze tutaj o przejściu dla pieszych obok Kauflanda że za blisko jest do skrzyżowania aby powstało tam dodatkowe przejście okey zgadzam się tylko teraz popatrzmy dlaczego na pl.Kościuszki przejścia (które są źle oznakowane poziomo) są jedno od drugiego w odległości 20 metrów i nikomu to jakoś nie przeszkadza. Komisja ta chyba po to sie spotyka aby zgarnąć kilka groszy za posiedzenie a nikt się nie napracuje poprzez przeczytanie i zrozumienie kilkuset stron rozporządzeń.

20.02.2017 00:47
To są ,,komisarzowie" naturszczykowei i z ich obrad wychodzi obraz jak z filmu Rejs;-) Jeśli czegoś nie rozumieją, nie wiedzą, to podejmują bezpieczne dla siebie decyzje, a więc zakaz.

@12 19.02.2017 14:50
A nie lepiej rozwiązać ten problem ustawiając odpowiednie oznakowanie niż utrudniać przejazd. Zostaną zablokowane wyjazdy w stronę miasta przynajmniej z kilku ulic.ograniczona ilość miejsc parkingowych po północnej stronie placu spowoduje, że przejechanie na drugą stronę wiąże się z pokonaniem dystansu ok 2 km. To są utrudnieniaj nie ulatwienia

19.02.2017 15:14
Niekoniecznie. Wszystko zależy od rodzaju funkcjonalności, jaką chce się przewidzieć dla danego terenu. Jeśli celem jest ograniczenie ruchu, umożliwienie stworzenia spacerowego deptaka, który stałby się wówczas integralną częścią Placu Kościuszki. Do tego ekologiczna komunikacja miejska. Mamy więc system naczyń połączonych. Wówczas takie działanie ma sens. Możesz wybrać się na rodzinny spacer alejkami, bez konieczności omijania stojących na łącznikach samochodów. Co dla jednego będzie trudnieniem, dla innego będzie ułatwieniem. Kwestia priorytetów.

Adek 19.02.2017 23:21
Jak pamiętasz byłem od początku za tym aby te łączniki wykasować i myślę że w niedługim czasie tak się stanie co poprawi się bezpieczeństwo na tym odcinku drogi. Szkoda tylko że ul. Krzyżowa nie została z zmienionym kierunkiem jazdy od ul.Słowackiego do ul.Piłsudskiego bo nadal jak patrzę jest tam bardzo niebezpiecznie szczególnie kiedy są msze w kościele (a można było jednym ruchem na papierku to zrobić po normalnemu).

20.02.2017 00:42
To jest głupie. Spacerowy deptak do chlania wódy i kopulacji;-) Co na te Pańskie pomysły powiedział nowy komendant? Chyba nie wie co dzieje się w alejach wieczorową porą.

max 19.02.2017 12:09
A co z oznakowaniem przesmykow w alejach o których była kiedyś mowa na tym forum? Każdy tam jeździ inaczej.

19.02.2017 12:10
Zgodnie z sugestią komisji, powinny zostać zamknięte.

20.02.2017 00:39
To jest komedia. Wszystko z czym panowie nie potrafią sobie poradzić ma być zamkniete. Ile osób z tej komisji ma wykształcenie kierunkowe związane z bezpieczeństwem ruchu?

19.02.2017 01:01
10/10 osób chcąc przejść na trasie Kaufland <-> Rossman nie skorzysta z przejścia ze światłami oddalonego o kilkaset metrów na którym będzie czekać dodatkowe minuty. Negatywna decyzja przyczyni się do powstania kolejnych niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych w tym miejscu. To tylko kwestia czasu. Jest tam wystarczająco dużo miejsca na przejście, gdzie droga jeszcze nie jest szeroka.

multi99 19.02.2017 08:27
Przecież to jest chore co TY piszesz ... Do świateł i przejścia jest zaledwie z 50 metrów a nie kilkaset ... I należy nauczyć naszych mieszkańców przechodzić w miejscach dozwolonych ... Trzeba skończyć z tą samowolką ....według twojego toku myślenia to zaraz kolejne przejście powinno powstać koło BIEDRONKI ...

20.02.2017 00:37
Mieszkańców należy nauczyć: - tu mogę wymienić kilkaset punktów, których nikt nigdy nie zrealizuje. To jest dopiero chore ustanawiać coś co jest sprzeczne ze zdrową logiką. Na moje oko jets tam dalej niż 50 metrów w jedną stronę. Pamiętajmy też że urzędnik jest naszym cieciem wykonawcą nie Bogiem i jeśli większość... wszyscy przechodzą w miejscu nielegalnym należy wykombinować coś by to przejście uczynić bezpiecznym a nie go zakazać.

Buuu... 19.02.2017 00:01
Witam.. Czy ktos by mógł pomysleć o doświetleniu drogi pieszo- rowerowej od wodociągów w strone Grot.. Tam codzinnie wiele ludzi biega, spaceruje jedzi i czesto wracają nocą.. A niestety ten odcinek jest wyjątkowo Ciemny.. Nie tylko chodzi o bezpieczeństwo, ale takze by na tej ścieżce zdrowia mogli ludzie korzystac również po zmierzchu.. pozdrawiam

rwd 18.02.2017 16:17
Czy znak "nakaz jazdy w lewo" na skrzyżowaniu Krótka - Farbiarska musi być umieszczony na wysokości 1.5m i wychodzić na chodnik. Wszyscy muszą go omijać nawet wchodząc na ulicę. Nikt odpowiedzialny w Tomaszowie nie jest tego zmienić, mimo wielokrotnych interwencji.

Kasia Bernat 18.02.2017 15:49
Proponuję aby Pan Szymon Michalak zajął się obecną sytuacją tomaszowskiego schroniska dla zwierząt bo jest tam coraz gorzej na prawdę. Pracownicy do niczego i opieka nad zwierzętami też zostawia wiele do myślenia.

Jowita 18.02.2017 23:06
Popieram twoje zdanie Kasia B cała kadra tam do wymiany .

Tomasz Zygula 19.02.2017 09:31
Bezdomne zwierzeta trzeba usypiac bo warunki w jakich przychodzi im zyc uragaja nam jako gatunkowi inteligentnemu. Jak obroncy źwierzat chca schroniska to niech je utrzymuja z wlasnej kieszeni i tyle.

jasta 18.02.2017 15:17
A czy można coś zrobić z oświetleniem przejść dla pieszych?.Jadąc wieczorem ul.Spalską żadne z przejść nie jest dostatecznie widoczne( przy przepisowej prędkości, a nawet poniżej) .Co z tego że są oznakowane skoro nie ma szans na zauważenie osoby stojącej przy lub zbliżającej się do przejścia.

tom 18.02.2017 14:38
Jak se kupicie to będzie bezpieczniej, powiat nie ma pieniędzy na takie pierdoły...

klug 18.02.2017 13:25
Dwa kaktusy: "Ustawienie lustra poprawiającego widoczność w czasie wyjazdu z posesji - złożone przez mieszkańca gminy Olszowiec. Wniosek zaopiniowano pozytywnie, pod warunkiem montażu lustra przez osobę zainteresowaną jego ustawieniem i na jej koszt"( wtręt - włodarze bardzo ceni bezpieczeństwo swych wyborców - lecz niech wyborcy za to dodatkowo zapłacą). Problem ulicy Słowackiego wydaje się być nierozwiązywalny. Mimo przebudowy nawierzchni i chodników, niewiele zmieniło się tutaj w kwestii poprawy bezpieczeństwa. Wciąż samochody wyjeżdżające z ulicy Krzyżowej mają ograniczoną widoczność, a kierowcy parkują w obrębie skrzyżowania i w innych miejscach nie dozwolonych. Samochody blokują te często wyjazd z podziemnego garażu, należącego do wspólnoty mieszkaniowej." A gdzie, do kaczora, jest policja drogowa!!! Jeśli ktoś parkuje nieprawidłowo powinien być ukarany!!! Witko rozwala straż miejską (jej kikut istnieje tylko po to, by brat Kuklińskiego przytulał miesięcznie kilka tysi). Policja błaszczykowa nie chce się zajmować takimi "pierdołami". Super! Oddalamy się od Szwajcarii i Białorusi.

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama