Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 30 marca 2025 00:30
Reklama

Po debiucie w PŚ, została mistrzynią kraju

Na warszawskim torze Stegny odbyły się 85 Mistrzostwa Polski seniorów w wieloboju. Duże nadzieje wiązaliśmy z występem Karoliny Bosiek.

Nasza młodziutka uczestniczka zawodów Pucharu Świata nie zawiodła i zdobyła w biegu masowym tytuł mistrzyni kraju. Bosiek pokonała drugą na mecie medalistkę zimowych Igrzysk Olimpijskich Luizę Złotkowską o zaledwie dziewięć setnych sekundy. Brązowy medal zdobyła Katarzyna Woźniak.

Reklama

 

Druga z naszych reprezentantek Natalia Jabrzyk rywalizację zakończyła na wysokim, szóstym miejscu. Olga Kaczmarek wywalczyła dziewiątą lokatę, Izabela Tejchman zajęła ostatnie, trzynaste miejsce.

 

W biegu masowym mężczyzn najwyżej z Tomaszowian uplasował się Roland Cieślak. Reprezentant kraju wywalczył srebrny medal. Świetnie zaprezentowali się także Mateusz Owczarek, oraz Jakub Piotrowski. Ten pierwszy był piąty, a drugi zajął siódmą pozycję.

 

W wieloboju kobiet sklasyfikowano dziewięć zawodniczek. Karolina Bosiek w biegu na 500 metrów zajęła dziewiąte miejsce.

 

Na dystansie trzech tysięcy, oraz tysiąca pięciuset metrów panczenistka była piąta. Na dystansie 5000 metrów Karolina wywalczyła czwartą lokatę. Łączna suma punktów Bosiek wyniosła ostatecznie 176.847 punktów. Do brązowego medalu zabrakło zawodniczce KS Pilica zaledwie 85 pkt.

 

W wieloboju mężczyzn klub KS Pilica zdobył dwa medale. Roland Cieślak w biegu na 500 metrów zajął dalekie 19 miejsce, jednak na dystansie 5000 metrów, oraz 1500 metrów Roland był już czwarty. W biegu na 10 tysięcy metrów Cieślak zajął drugie miejsce. Ostatecznie panczenista uzbierał on 162.470 punktów. Wygrał Adrian Wielgat.

 

Na najniższym stopniu podium wieloboju stanął Mateusz Owczarek. Młody zawodnik ze stajni Państwa Kmiecik w biegu na 500 metrów był osiemnasty. Jednak w biegu na 5000 metrów, oraz 1500 metrów Owczarek wywalczył szóstą lokatę. W maratonie łyżwiarski na 10000 metrów Piliczanin wywalczył czwartą pozycję. Łącznie po czterech dystansach panczenista zdobył 165.460 pkt.

 

Oprócz wszystkich wymienionych wyżej zawodników, KS Pilica wystawiła do pojedynczych biegów młodych adeptów tej sztuki. Świetnie na 1500 metrów spisała się Karolina Gąsecka, która była ósma. W biegu na 3000 metrów Gąsecka wywalczyła dziewiąty czas. Damian Żurek zajął wysokie siódme miejsce w biegu na 1000 metrów.

 

Mamy nadzieję, iż przyszłoroczne Mistrzostwa naszego kraju odbęda się już w świeżo wybudowanej hali do łyżwiarstwa szybkiego.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Przydomowe oczyszczalnie stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem jeśli chodzi o domy jednorodzinne, ale nie tylko. Wielu właścicieli tego typu nieruchomości rozważa budowę takiej instalacji u siebie. Z jakim kosztem jest związana taka inwestycja, co warto wiedzieć na poszczególnych etapach jej realizacji i na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę? Wyjaśniamy! Własną oczyszczalnię ścieków można wybudować jeśli nie posiada się możliwości przyłączenia gospodarstwa domowego do zbiorczej sieci wodno-kanalizacyjnej. Jest to o wiele lepsza alternatywa niż tradycyjne szambo, którego posiadanie wiąże się ze sporymi kosztami eksploatacyjnymi. Przyjrzymy się więc bliżej temu, na czym polega model działania przydomowej oczyszczalni.Data dodania artykułu: 25.03.2025 11:24
Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Statystyczny Polak wytwarza średnio 376 kg odpadów komunalnych rocznie; najmniej mieszkaniec Podkarpacia (250 kg), a najwięcej mieszkaniec Opolszczyzny (480 kg) - wynika z opracowania Instytutu Ochrony Środowiska. Gminy miejskie wytwarzają najwięcej, a gminy wiejskie najmniej odpadów.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:51
Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie

Zmęczonych czuje się 70 proc. polskich rolników, a 62 proc. uważa, że są pozostawieni sami sobie - wynika z badania organizacji More in Common. Wskazano również, że 38 proc. rolników zadeklarowało, że ich gospodarstwa dotknęły susze, a 16 proc. powodzie.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:36
Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama