Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 30 marca 2025 03:16
Reklama

Jedyny Międzynarodowy Konkurs Programistyczny w Europie

Uczniowie 3 tomaszowskich szkół: SP12, SP13 i Pierwszej Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej zajęli czołowe miejsca w międzynarodowym konkursie programistycznym.

[reklama2]

Reklama

26 listopada 2016 na Wydziale Informatyki w gmachu Politechniki Brneńskiej przy ulicy Božetěchovej 1/2 w Czechach odbył się finał Międzynarodowego Twórczego Konkursu Programistycznego Creative Baltie 2016.

 

Konkurs Baltie jest jedynym międzynarodowym konkursem programistycznym w Europie przeznaczonym dla wszystkich uczniów - poczynając od pierwszej klasy szkoły podstawowej poprzez gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

 

W tym roku w finale wzięli udział uczniowie z trzech państw: Czech, Słowacji i Polski. Uczestnicy prezentowali swoje prace na dowolny temat przed pięcioosobową komisją, która oceniała funkcjonalność oraz oryginalność, opracowanie graficzne, pomysłowość programu i jego interaktywność. Brano pod uwagę również ogólne wrażenia z prezentacji swojego programu zadając pytania dotyczące działania przedstawionych programów. Uczniowie prezentowali swoje prace w języku angielskim i czeskim.

 

Konkurs został podzielony na cztery kategorie ze względu na wiek uczniów: kategoria A – najmłodsi uczestnicy z klas 1 – 3 szkoły podstawowej, B  –  uczniowie z klas 4 – 6, C – ze szkół gimnazjalnych i D – szkoły ponadgimnazjalne.

 

W konkursie brali udział uczestnicy indywidualni i zespoły. W finale wzięło udział 38 uczniów, w 28 drużynach, w tym z Polski 18. Uczniowie przedstawiali napisane przez siebie: gry logiczne, sprawnościowe, quizy oraz inne programy na dowolne tematy o dużym stopniu trudności. Poziom konkursu był bardzo wysoki, gdyż nawet najmłodsi programiści zastosowali w swoich programach zmienne i wyższe programowanie. 

 

 

Z naszego miasta wzięły udział 3 szkoły. Szkołę Podstawową nr 12 w ZSP nr2 reprezentował Bartosz Niewiadomski - klasa 3d, uczennica: Joanna Wójcikowska - klasa 5 z Pierwszej Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Tomek“, która juz po raz trzeci znalazła się w finale w Brnie oraz Emil Stolarczyk - klasa 6 ze Szkoły Podstawowej nr 13 w ZSP nr 1.

 

Cała trójka znalazła się w pierwszej dziesiątce: Bartosz Niewiadomski - 7 miejsce kat A, Joanna Wójcikowska - 5 miejsce oraz Emil Stolarczyk - 10 miejsce – kat B. Uczniów przygotowali do konkursu Gabriela Pietrzak (Szkoła Podstawowa nr 12), Jolanta Golczyk (Pierwsza Chrześcijańska Szkoła Podstawowa Tomek) oraz Robert Tyczyński (Szkoła Podstawowa nr 13).

 

Wszyscy uczestnicy finału „Creative Baltie 2016“ otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Przydomowe oczyszczalnie stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem jeśli chodzi o domy jednorodzinne, ale nie tylko. Wielu właścicieli tego typu nieruchomości rozważa budowę takiej instalacji u siebie. Z jakim kosztem jest związana taka inwestycja, co warto wiedzieć na poszczególnych etapach jej realizacji i na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę? Wyjaśniamy! Własną oczyszczalnię ścieków można wybudować jeśli nie posiada się możliwości przyłączenia gospodarstwa domowego do zbiorczej sieci wodno-kanalizacyjnej. Jest to o wiele lepsza alternatywa niż tradycyjne szambo, którego posiadanie wiąże się ze sporymi kosztami eksploatacyjnymi. Przyjrzymy się więc bliżej temu, na czym polega model działania przydomowej oczyszczalni.Data dodania artykułu: 25.03.2025 11:24
Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Statystyczny Polak wytwarza średnio 376 kg odpadów komunalnych rocznie; najmniej mieszkaniec Podkarpacia (250 kg), a najwięcej mieszkaniec Opolszczyzny (480 kg) - wynika z opracowania Instytutu Ochrony Środowiska. Gminy miejskie wytwarzają najwięcej, a gminy wiejskie najmniej odpadów.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:51
Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie

Zmęczonych czuje się 70 proc. polskich rolników, a 62 proc. uważa, że są pozostawieni sami sobie - wynika z badania organizacji More in Common. Wskazano również, że 38 proc. rolników zadeklarowało, że ich gospodarstwa dotknęły susze, a 16 proc. powodzie.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:36
Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama