Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 01:21
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Eko przygoda z Firmą ENERIS

14 października 2016 r. Szkoła Podstawowa nr 13 w ZSP nr 1 w Tomaszowie Maz. przystąpiła do konkursu ,,Eko- patrole ENERIS”.

[reklama2]

Spośród uczniów, którzy wyrazili chęć udziału w konkursie utworzonych zostało 5 eko -patroli, w skład których weszli:

  1.  Uczniowie kl. V b:  Mateusz Habiera, Bartłomiej Nagórka , Jakub Pająk.
  2.  Uczennice kl. V b :Julia Bieniek, Wiktoria Kasperec. Marta Sej i Aleksandra   Zimnicka.
  3. Uczniowie kl. VI a : Olga Fiłon, Malwina Klimek, Aleksandra Krzysztofik, Dawid Suski.
  4. Uczniowie kl. VI a : Marta Gogól, Krystian Kubiak, Izabela Małojec, Wiktoria Płóciennik, Maja Rogulska.
  5. Uczniowie kl. VI b : Nadia Kamińska, Zofia Kowalska, Anna Sobierska, Paulina Pawłowska, Robert Pająk.

 

Eko- patrole pracowały pod opieką mgr Anity Przybysz Wójciak Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 w ZSP nr 1 w Tomaszowie Maz. oraz mgr Ireny Barcikowskiej – nauczycielki przyrody.

 

W okresie  od 10 listopada br. dzieci wykonywały liczne zadania, które dokumentowały w dziennikach i kartach pracy eko -patrolu.

 

Konkurs okazał się fantastyczną przygodą. Uczniowie z dnia na dzień zgłaszali nowe pomysły zadań ekologicznych i  przystępowali do ich realizacji. Posprzątali teren wokół  szkoły, ul. Czarną, las w Luboszewach. Założyli eko ogród, w którym posadzili 46 krzewów malin, jeżyn, porzeczek, agrestu i pigwy. Posadzili tuje koło Przedszkola nr 16 w ZSP nr 1, sosnę podarowaną przez Nadleśnictwo w Smardzewicach oraz drzewa w lesie  luboszewskim.

 

Segregowali surowce wtórne: elektrośmieci, puszki aluminiowe, makulaturę, zużyte baterie. Zorganizowali wielkie zbieranie elektrośmieci. Zaprosili swoich rówieśników na apel nt. ochrony środowiska. Wykonali poradnik na temat pielęgnacji roślin i uczyli młodszych kolegów w jaki sposób prawidłowo uprawiać rośliny doniczkowe. Odbyli liczne spotkania z przedszkolakami i uczniami klas młodszych, na których mówili  o przetwarzaniu surowców wtórnych, alternatywnych źródłach energii i oszczędzaniu wody.

Zaprosili uczniów do udziału w Przeglądzie Filmów Ekologicznych. Zwiedzili wystawę Ścieżka Edukacji Ekologicznej ENERIS. Przeprowadzili wywiady z nadleśniczym Tomaszem Rogaczewskim i myśliwym Mirosławem Dróżdż. Ustalili gdzie w Tomaszowie znajdują się dzikie wysypiska śmieci.   Z myślą o nadchodzącej zimie wykonali liczne karmniki dla ptaków.

 

Wykonane zadania, eko patrole dokumentowały fotografiami i opisami w ,,Eko dziennikach”. Tu uczniowie też wykazali się ogromną pomysłowością, dbając np. o  spisanie swoich prac na papierze wyprodukowanym z makulatury, bądź na stronach z drewna.

 

Opiekunki Eko patroli ENERIS wyrażają wielkie uznanie dla  rodziców, nauczycieli  przedszkoli i szkoły za współpracę z dziećmi .

 

Prace konkursowe złożone zostały 10.11.2016 r.  w Firmie ENERIS. Entuzjazm wśród uczniów do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska trwa.

                                                                                                                            Irena Barcikowska

 


Eko przygoda z Firmą ENERIS

Eko przygoda z Firmą ENERIS

Eko przygoda z Firmą ENERIS

Eko przygoda z Firmą ENERIS

Eko przygoda z Firmą ENERIS

Eko przygoda z Firmą ENERIS

Eko przygoda z Firmą ENERIS

Eko przygoda z Firmą ENERIS

Eko przygoda z Firmą ENERIS

Eko przygoda z Firmą ENERIS


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama