Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 29 marca 2025 22:13
Reklama

Świętowali Niepodległość przy Nadrzecznej

Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 było już tradycyjnie okazją do wykazania się wiedzą historyczną na temat dziejów naszej Ojczyzny oraz przedstawienia talentów artystycznych uczniów.

Reklama

ZSP nr 8 to szkoła, w której zawsze uroczyście obchodzone są święta rocznicowe, zzczególną oprawę mają uroczystości o charakterze patriotycznm. W tym roku zespół artystów przygotował z okazji 98 Rocznicy Odyskania Niepodległości przez Polskę występ słowno – muzyczny pt. „Jest taki kraj…”. Tym razem młodzież sięgnęła do współczesnej muzyki patriotycznej oraz kanonu jednej z polskich pieśni patriotycznych – „Roty”. Nie zabrakło także najważniejszych historycznych wydarzeń, które związane są bezpośrednio z Polską i jej jakże zawiłymi losami.


Dyrektor Szkoły Tomasz Migała na wstępie przytoczył słowa, odwołując się do istoty patriotyzmu: „Polacy nie mają problemu z definiowaniem tego pojęcia w czasach zagrożenia utraty niepodległości. W kolejnych powstaniach widać było, że jest w nas gotowość do walki z bronią w ręku. W czasach pokoju, tak jak dziś, bycie patriotą musi być tożsame z byciem dobrym obywatelem. Troska o ojczyznę to rzetelne wykonywanie obowiązków, codzienna solidarność, pokojowe rozwiązywanie konfliktów, lojalność wobec kolegów w szkole, w pracy, a przede wszystkim uczciwość wobec siebie samych i innych”.


W trakcie uroczystości rozstrzygnięto cykliczne konkursy tematycznie związanie z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Uczniowie z Nadrzecznej bardzo aktywnie uczestniczyli zarówno w rywalizacji z wiedzy historycznej oraz wykonali wiele prac plastycznych oraz fotograficznych. Nagrody wręczył wspólnie z Dyrektorem Szkoły Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego p.Bartłomiej Matysiak.

 

W konkursach zwycięzcami okazali się:


W konkursie wiedzy niepodległościowej: I miejsce – Mateusz Chmal IA, II miejsce – Kamil Plich IIIA, III miejsce – Damian Gawęda IIIA.
W konkursie plastycznym: I miejsce – Julia Pazurek IIB , II miejsce – Aleksandra Sygitowicz IIB, III miejsce – Katarzyna Kozitulska IA.
W konkursie fotograficznym: I miejsce – Aleksandra Wielgosińska IIA , II miejsce – Krystian Skrobisz IIA, III miejsce – Sebastian Kierebiński IA.

 

[reklama2]

 

Dyrektor wręczył także nagrody uczestnikom konkursu ortograficznego:
I miejsce – Natalia Zarymbska IIIC , II miejsce – Kinga Kosiacka – Bąk IA, III miejsce – Paweł Kozłowski IIIC

 


Dyrekcja, serdecznie dziękuje młodym artystom i ich opiekunom za niezwykłe emocje, za piękne wykonanie muzyczne, recytację, a przede wszystkim za krótką lekcję historii, którą z przyjemnością wszyscy wysłuchali. Serdeczne podziękowania składa: Elżbiecie Rudzkiej (I B) oraz uczennicom klasy I A: Kamili Twardowskiej, Kai Kołodziejskiej, Wiktorii Derach, Oliwii Trzecieckiej, Aleksandrze Wielgosińskiej (2B), Mateuszowi Lizutowi (2 A).

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Fajne 14.11.2016 13:34
dziewczyny;)!

Reklama

Opinie

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Przydomowe oczyszczalnie stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem jeśli chodzi o domy jednorodzinne, ale nie tylko. Wielu właścicieli tego typu nieruchomości rozważa budowę takiej instalacji u siebie. Z jakim kosztem jest związana taka inwestycja, co warto wiedzieć na poszczególnych etapach jej realizacji i na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę? Wyjaśniamy! Własną oczyszczalnię ścieków można wybudować jeśli nie posiada się możliwości przyłączenia gospodarstwa domowego do zbiorczej sieci wodno-kanalizacyjnej. Jest to o wiele lepsza alternatywa niż tradycyjne szambo, którego posiadanie wiąże się ze sporymi kosztami eksploatacyjnymi. Przyjrzymy się więc bliżej temu, na czym polega model działania przydomowej oczyszczalni.Data dodania artykułu: 25.03.2025 11:24
Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Statystyczny Polak wytwarza średnio 376 kg odpadów komunalnych rocznie; najmniej mieszkaniec Podkarpacia (250 kg), a najwięcej mieszkaniec Opolszczyzny (480 kg) - wynika z opracowania Instytutu Ochrony Środowiska. Gminy miejskie wytwarzają najwięcej, a gminy wiejskie najmniej odpadów.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:51
Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie

Zmęczonych czuje się 70 proc. polskich rolników, a 62 proc. uważa, że są pozostawieni sami sobie - wynika z badania organizacji More in Common. Wskazano również, że 38 proc. rolników zadeklarowało, że ich gospodarstwa dotknęły susze, a 16 proc. powodzie.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:36
Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama