Projekt ma charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko współpracy, pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia, poprzez uświadamianie uczniom, nauczycielom i rodzicom, jak ważne jest zdrowe odżywianie, aktywność sportowa i rekreacja.
Konkurs składa się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego. W każdym etapie zespół konkursowy ma do realizowania 1 lub 2 bloki zadań, w których skład wchodzą lekcje, konkursy, promocja tematyczna w szkole oraz spotkania z rodzicami. Konkurs ten przewiduje oczywiście nagrody. Nagrody otrzymają trzy najlepsze zespoły na każdym etapie konkursu. Dodatkowo nagrodzone zostaną trzy najlepsze zespoły w klasyfikacji Grand Prix, które wezmą udział we wszystkich etapach konkursu.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 zrealizowali zadania składające się na cykl jesienny.
Dzieci podczas zajęć lekcyjnych poznawały owoce i warzywa. Wykorzystywały do tego różne zmysły: wzroku, węchu, dotyku, smaku. Dowiedziały się, jakie wartości odżywcze i jaką rolę w codziennej diecie odgrywają owoce i warzywa. Przeprowadzane lekcje zachęciły również uczniów do codziennego jedzenia warzyw i owoców.
Uczniowie pod kierunkiem wychowawców uczestniczyli w zabawach na świeżym powietrzu. Wspólnie wymyślili wiele aktywności fizycznych, czyli ćwiczeń, gier i zabaw.
[reklama2]
W poszczególnych dyscyplinach sportowych wykorzystywano owoce i warzywa. Uczestnicy projektu. wykonali plakaty i pisemka tematyczne, które wyeksponowane zostały dla całej społeczności szkolnej. Promowanie zdrowego odżywiania w szkole odbyło się również poprzez częstowanie pracowników szkoły oraz uczniów sokiem owocowym, jabłkami oraz sałatkami samodzielnie przyrządzonymi. Dla rodziców przewidziano akcję informacyjną o projekcie i zdrowym stylu życia, która odbyła się podczas spotkań klasowych. Koordynatorem projektu jest p. Katarzyna Szporak, logopeda szkolny.
Napisz komentarz
Komentarze