Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 29 marca 2025 22:10
Reklama

Dzień Patrona przy Nadrzecznej

W piątek, 30 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Przede wszystkim uroczyście obchodzono Święto Patrona Szkoły, które od wielu lat wpisane jest jako jedno z najważniejszych w szkolnym kalendarzu.

W tym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Gościem specjalnym był pan Marek Stefański, absolwent III LO. Historyk zainspirowany postacią płk. Stanisława Hojnowskiego, którego losy nieprzerwanie wciąż bada. Szczególną osobą zawsze zaproszaną na obchody Święta Patrona był płk. Józef Suchodolski.

Reklama


Dyrektor w swym przemówieniu wspominał płk.Hojnowskiego, jako człowieka, który „wiedzę zdobywał od innych, ale mądrości nauczył się sam. Nie ten bowiem mądry, kto dużo wie, ale ten, kto potrafi swoją wiedzą służyć innym.(…) Zawsze oddany swojej ojczyźnie i rodakom. Świetny strateg. Żył dla ojczyzny, dla ludzi i z ludźmi. Jego mądrość i szlachetność wymagały wielkiej odwagi”.


Szkoła przy ul.Nadrzecznej stale się rozwija, więc ten dzień był doskonałą okazją do tego, by w sposób uroczysty, poprzez symboliczne przecięcie wstęgi, otworzyć nowe klasopracownie do nauki przedmiotów technicznych. Osobami, które tego dokonały byli zaproszeni goście, których Dyrektor określił mianem „Przyjaciół Szkoły”: Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu pani Beata Stańczyk, pan Stanisław Fila – sponsor i właściciel Firmy Joka, Pani Agnieszka Pawlikowska – Przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców. W imieniu szkoły przecięcia wstęgi dokonał dyrektor szkoły pan Tomasz Migała i reprezentująca Samorząd Uczniowski Magdalena Wojtala. Spośród otwieranych pracowni dwie powstały w ramach realizacji projektu unijnego oraz dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego. Również dzięki środkom organu wyremontowano i wyposażono w meble bibliotekę szkolną. Dodatkowo dzięki środkom sponsorskim oraz wsparciu Szkolnej Rady Rodziców został wyremontowany gabinet pedagoga szkolnego . Zaproszeni goście mieli okazję osobiście zobaczyć efekty wykonanych inwestycji.


Dyrektor również wyraził wdzięczność firmom, które przyjęły na staże naszych uczniów w ramach realizacji projektu unijnego, zwłaszcza firmie Getmar, Projekt Solartechnik oraz Zakładowi Urządzania i Konserwacji Zieleni. Gorące podziękowania skierował także w stronę pani Grażyny Cichowskiej, kierownika projektu.


Dyrekcja dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali uroczystość, zwłaszcza chórzystkom oraz prowadzącemu akademię Mateuszowi Lizutowi (IIA).

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ZSP8 14.10.2016 18:49
https://www.youtube.com/watch?...u.be&a

Reklama

Opinie

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Przydomowe oczyszczalnie stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem jeśli chodzi o domy jednorodzinne, ale nie tylko. Wielu właścicieli tego typu nieruchomości rozważa budowę takiej instalacji u siebie. Z jakim kosztem jest związana taka inwestycja, co warto wiedzieć na poszczególnych etapach jej realizacji i na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę? Wyjaśniamy! Własną oczyszczalnię ścieków można wybudować jeśli nie posiada się możliwości przyłączenia gospodarstwa domowego do zbiorczej sieci wodno-kanalizacyjnej. Jest to o wiele lepsza alternatywa niż tradycyjne szambo, którego posiadanie wiąże się ze sporymi kosztami eksploatacyjnymi. Przyjrzymy się więc bliżej temu, na czym polega model działania przydomowej oczyszczalni.Data dodania artykułu: 25.03.2025 11:24
Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Statystyczny Polak wytwarza średnio 376 kg odpadów komunalnych rocznie; najmniej mieszkaniec Podkarpacia (250 kg), a najwięcej mieszkaniec Opolszczyzny (480 kg) - wynika z opracowania Instytutu Ochrony Środowiska. Gminy miejskie wytwarzają najwięcej, a gminy wiejskie najmniej odpadów.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:51
Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie

Zmęczonych czuje się 70 proc. polskich rolników, a 62 proc. uważa, że są pozostawieni sami sobie - wynika z badania organizacji More in Common. Wskazano również, że 38 proc. rolników zadeklarowało, że ich gospodarstwa dotknęły susze, a 16 proc. powodzie.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:36
Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama