Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 5 kwietnia 2025 15:49
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Wyjazd do Łomży

W nadchodzący weekend odbędzie się dziewiąta kolejka piłkarskiej trzeciej ligi. Lechia na swój czwarty wyjazdowy mecz w tym sezonie wybierze się do Łomży. Rywalem podopiecznych Grzegorza Wesołowskiego będzie miejscowy ŁKS.

Nasi piłkarze w pojedynkach wyjazdowych spisują się znakomicie. W dotychczasowych trzech rozegranych spotkaniach Lechiści wywieźli komplet punktów z bilansem bramek 12:3, niestety wciąż piętą achillesową zespołu RKS-u jest gra na własnym obiekcie.

Reklama

 

Łomżanie w dotychczasowych ośmiu grach zanotowali bilans 2 zwycięstw 4 remisów i 2 porażek, co daje im 10 miejsce w tabeli. ŁKS na własnym stadionie nie zaznał jeszcze smaku porażki.  Klub na własnym stadionie z trzech rozegranych spotkań wygrał jedno i dwa zremisował.

 

Analizując pojedynki rywala w tym sezonie wydaje się, iż ci będą chcieli ukłuć Lechię grą skrzydłami. Ważnymi ogniwami zespołu jest ustawiony na lewej stronie zawodnik z numerem siedem Przemysław Olesiński, oraz ustawiony na prawym skrzydle, bardzo dobrze wyszkolony technicznie zawodnik z numerem osiem - Rafał Maćkowski zdobywca trzech goli w tym sezonie.  

 

Olesiński to zawodnik, który potrafi rozegrać na skrzydle piłkę w „trójkącie”.  Szybki, zwrotny i bardzo dynamiczny. Maćkowskiego można określić dwoma słowami - głowa i serce drużyny.

 

Prawa strona teoretycznie wydaje się silniejsza,  gdyż jest tam wspomniany Maćkowski. Ataki Łomżan często prowadzone są jednak lewą stroną.  Najprawdopodobniej jest to  jeden z  wariantów mający na celu skupienie uwagi rywala po to, aby biegający z prawej Maćkowski miał więcej miejsca.   Łomżanie potrafią przerzucić ciężar gry w odpowiedniej chwili. Kolejno  Maćkowski  sam operuje piłką, bądź ustawia się  w polu karnym i czeka na podanie od kolegi, którego ma do pomocy.  W przypadku, kiedy nasi pomocnicy stracą piłkę w środkowej części boiska, do kontrataku pomocnicy ŁKS Łomża wybierają dużo częściej prawą stronę.

 

Lechia także musi uważać na rzuty rożne. Rywale potrafią zrobić  solidny  "kocioł" w polu karnym egzekwując korner.

 

Z pewnością powodem braku porażki ŁKS-u na na stadnionie w Łomży, są wierni kibice. Dziesiąta drużyna ligi ma jednych z  najgłośniejszych i najlepszych fanów w lidze. Lechiści będą musieli zmierzyć się z bardzo dużo presją.

 

Wszystkich sympatyków Lechii zapraszamy na mecz w Łomży. Początek niedziela godzina 15. Obiekt mieści się przy ulicy Zjazd 18.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kacper 25.09.2016 14:52
http://www.mylomza.pl/home/spo...echia.html

Reklama
FCTM 25.09.2016 00:17
Moim zdaniem będzie bramkowy remis! Z tymi kibicami Lomzy to trochę przesadzone

J-23 25.09.2016 08:41
Jak zwykle na temat meczów Lechii i kibiców innych drużyn mają do powiedzenia ci których to nie powinno interesować.

Snarki 25.09.2016 11:26
Widzew juz tam był,to pewnie cos wie,ale rzeczywiście zs duzo wcinki ze strony FCTM.

No 23.09.2016 16:18
to będą solidne baty - ja typuję 3:0 dla gospodarzy !

Opinie

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 35 km/h

Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: KierowcaTreść komentarza: Dokładnie. W punkt. I przyczepiło się do tego kilku pieniaczy, w tym takich którzy tzw. kapitał polityczny chcą zbić.Źródło komentarza: M. Witko - o inwestycjach i trasie S12Autor komentarza: CzłowiekTreść komentarza: Mnie nic nie boli a nadużywane przez Ciebue epitety typu " ćwoku" to POZIOM ZIOBRY czyli WIELKIE ZERO..... Zachowujesz się dokładnie tak samo jak "pan katecheta" którego tak bardzo nie lubisz. Prezentujecie obaj ten sam ZEROWY poziom intelektu i kultury. I co ? Boli ?Źródło komentarza: Macierewicz i inni w Spale. Mimo postu, karnawał trwaAutor komentarza: TomaszowianinTreść komentarza: A kiedy zostanie oddany Park Solidarności?! To jakiś cyrk, żeby na tyle czasu zamknąć dostęp! Miał być oddany w październiku ubiegłego roku, a mamy już kwiecień! Zero informacji dla mieszkańców! Postępowanie poniżej krytyki.Źródło komentarza: M. Witko - o inwestycjach i trasie S12Autor komentarza: Jan MościckiTreść komentarza: Załóż Pan okulary bo ja GO widzę na zdęciu. A z tym sługusem to radziłbym panu ważyć słowa nie trudno dopiąć komuś łatkę , ciekawe co pan byś robił będąc na jego miejscu.Źródło komentarza: Podpisanie listu intencyjnego o wzajemnej współpracy pomiędzy ZSP nr 1 im. T. Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim, a firmą LS TechnicsAutor komentarza: Jan MościckiTreść komentarza: Panie prezydencie takie rozwiązanie S12 jest idealne tylko dla Białej Góry (kopalni). Sprzedaliśmy polskie złoto i teraz im jeszcze będziemy drogi budować. Niech piasek wywożą wagonami. Nie wspomnę o Hucie wybudowana w Niewiadowie po drugiej stronie Pilicy. Czas pomyśleć o naszym SPOŁECZEŃSTWIEŹródło komentarza: M. Witko - o inwestycjach i trasie S12Autor komentarza: EchTreść komentarza: Litości. Nawet jednostka wojskowa nie jest w granicach miasta - a każdy tak myśli. Przestańcie straszyć ludzi że ktoś zniszczy nz czy groty - mówcie że wam o domy chodzi - a nie manipulujecieŹródło komentarza: M. Witko - o inwestycjach i trasie S12
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama