1320 dzieci z tomaszowskich szkół już wie jak być bezpiecznymi w pobliżu budowy
Spotkania z dziećmi w Tomaszowie Maz. odbywają się w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej Skanska „Bezpieczni w pobliżu budowy”. Skanska, która jest wykonawcą przebudowy ulic: Słowackiego, Grunwaldzkiej, Krzyżowej, Wschodniej, Piekarskiej, Polnej i Małej w Tomaszowie Mazowieckim, przeprowadzą ją od 8 lat w szkołach zlokalizowanych w pobliżu jej placów budów.
W ubiegłym miesiącu bajkowi bohaterowie odwiedzili 470 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Stolarskiej, zaś teraz spotkali się z grupą 850 najmłodszych tomaszowian w SP nr 1 i SP nr 14.
Edukacja z Tomciem Brygadzistą
Bajkowi bohaterowie przedstawienia – Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Babcia Jadzia uczyli najmłodszych, jakie są znaki drogowe, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i dlaczego dzieci nie powinny wchodzić na plac budowy. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali opaski odblaskowe.
Już ponad 111 tysięcy odblaskowych dzieci
Od 2008 roku Skanska edukuje i wyposaża najmłodszych w elementy odblaskowe. Przez 8 lat, w kilkuset spotkaniach w ramach akcji wzięło udział ponad 111 tys. dzieci.
Według danych Komendy Głównej Policji w 2015 r. miało miejsce 32 967 wypadków drogowych, w których 48 dzieci w wieku 7-14 lat poniosło śmierć, a 2 195 odniosło obrażenia. Najczęstsze przyczyny wypadków to: nieostrożne wejście na jezdnię, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym oraz wejście na jezdnię na czerwonym świetle.
Kampania prowadzona przez Skanska jest odpowiedzią na te problemy.
- Chcemy uwrażliwić najmłodszych na niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się po drogach oraz w pobliżu budowy, gdzie mamy do czynienia z dużym natężeniem ruchu maszyn i pojazdów – mówi Anna Strożek, lokalny koordynator kampanii. - W ramach naszej akcji promujemy też noszenie elementów odblaskowych zwiększających ilość widocznych dzieci poruszających się po zmierzchu. Dzięki odblaskom kierowca może zauważyć pieszego z odległości 150, a nie 20 metrów, gdy jest już zdecydowanie za późno
na jakąkolwiek reakcję. – dodaje.
- To, że porównaniu z 2014 rokiem zmalała liczba wypadków z udziałem dzieci o ponad 2 tysiące, dla nas - organizatora akcji, jest bardzo ważnym sygnałem i potwierdzeniem, że nasze działania przynoszą realne efekty – dodaje Anna Strożek.
Napisz komentarz
Komentarze